Dikke kersthit voor de borreltafel: een huisje van kaas, vleeswaren en noten
Koken&EtenVergeet de klassieke peperkoekhuisjes die met kerst óveral te zien zijn. Dit jaar stappen we over op de hartige variant: het ‘charcuterie chalet’.
Delen per e-mail
Eetbare kersthuisjes van snoep of peperkoek: het kan soms niet zoet genoeg smaken. De trend, overgewaaid uit Amerika, zien we ook dit jaar weer overal opduiken, met bouwpakketten bij Hema, Ikea en andere grote winkelketens. Maar bouw je deze kerst zo’n huisje, dan loop je eigenlijk alweer achter. De hartige variant van het smakelijke kerststalletje maakt zijn opwachting: het ‘charcuterie chalet’ (huisje gemaakt van fijne vleeswaren).
Chorizo voor het dak, ham voor de muren
Het concept is simpel: het huisje is een constructie van vleeswaren en crackers, aan elkaar gelijmd met zachte of gesmolten kazen. Afwerken doe je met nog meer kaas, nog meer vlees, of om naast al die calorieën je lijf wat vitamines te gunnen, met groenten.
Populair bouwmateriaal? Chorizo voor het dak, gerookte ham voor de muren. En voor extra stevigheid is een pak tandenstokers ook wel handig. Wie heel creatief is, kan nog wat feestelijke decoratie toevoegen: sneeuwmannen van mozzarella, een kerstboom van tijm, een tuinpad van schijfjes olijf. De mogelijkheden zijn eindeloos. Het vereist een middag knutselwerk. En een grote koelkast om je culinaire huis goed te houden. Hieronder vind je voorbeelden ter inspiratie.
Een huis van ham met extra ham, en ter afwerking een dak van chorizo en nog meer chorizo. In dit geval geldt ‘more is more’.
Hoe gezellig ziet dit chaletje er uit? Zet het op een schapenvel bij een knisperend haardvuur en je hebt het perfecte wintertafereel. Wel snel eten want straks smelt de kaas nog.
Dikke stroken spek kunnen perfect dienstdoen als houten balken. Met broodsticks waar je prosciutto omheen wikkelt, kun je de dakranden maken.
Het deurtje van brie, de sneeuwmannen van mozzarella en de slee van paprika. Rapportcijfer 10 voor creativiteit.
Verse kruiden kunnen planten zijn. En sneeuw is snel gemaakt: gewoon wat kaas raspen.
Creatief met sneeuwmanhoedjes. En veel plakjes worst natuurlijk.
En wat te denken van de versiering op deze gevel. En de planten voor de deur!
Bekijk hier de video's van Koken&Eten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wat Eten We Vandaag: Pompoen-plaattaart met chipolataworstjes
Een plaattaart is supersnel klaar en je kan er van alles op doen wat je lekker vindt. Een handig gerecht om je restjes in te verwerken! Wij kiezen deze keer voor pompoen en chipolataworstjes. Dit recept is niet alleen lekker als avondmaaltijd, maar ook heerlijk als borrelhapje. -
Horeca blij dat avondklok niet geldt voor maaltijdbezorgers
De horecabranche is blij dat maaltijdbezorgers uitgezonderd worden van de door het kabinet beoogde avondklok. Dat laat voorzitter Robèr Willemsen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) weten. Hij hoopt daarbij dat de aanscherping van de maatregelen het mogelijk maakt dat de regels snel weer versoepeld kunnen worden. -
PREMIUM
Koken&Eten Hamburgerjas: het begon als grap van drie vrienden, maar is nu serieus bedrijf
De Tilburgse binnenstad heeft zowat de hoogste hamburgerzaken-dichtheid van het land, maar er ontbrak één ding: een jas met daarin acht ‘vet afstotende en super isolerende’ zakken. Drie vrienden ontwierpen The Burger Jacket. Haute frituur. -
Wetenschappelijk Bewezen Waarom je na het eten van een hele appel voller zit dan wanneer je hem in stukken eet
In de videoserie (W)etenschappelijk Bewezen beantwoorden hoogleraren brandende vragen over ons eten. In deze aflevering krijg je uitleg over het stillen van je hongergevoel. Want hoe zorg je er voor dat je daadwerkelijk stopt met eten? -
Wat Eten We Vandaag: Kokos Laka met koriander visballetjes
Laksa is een currysoep afkomstig uit Singapore. Een pittige, romige noodlesoep die vaak gecombineerd wordt met vis. Wij gebruiken in dit recept witvis. Je kunt de currypasta zelf maken maar als je weinig tijd hebt, kun je ook kant-en-klare currypasta gebruiken.
-
Koken & eten Eigenaar van Chinees restaurant is pijnlijk eerlijk over zijn gerechten: ‘Ik ben niet zo'n fan van onze versie’
Chinees restaurant ‘Aunt Dai’ in de Canadese stad Montreal is ineens heel populair door social media. De eigenaar is op de menukaart extreem eerlijk over de gerechten die erop staan. Sinds een klant foto's van de menukaart postte op Twitter komen er meer klanten op het restaurant af. -
PREMIUM
Fijn Spul Dit zijn de favoriete hebbedingen van Herman den Blijker: ‘Deze olie heelt snijwondjes snel’
De favoriete hebbedingen van chef-kok, horeca-ondernemer en televisiepersoonlijkheid Herman den Blijker (62). Hij is elke dinsdagavond te zien in Crisis in de Tent (SBS6, 21.30), waarin hij met Annemarie van Gaal noodlijdende restaurants helpt te overleven. -
Koken & eten Bye bye Trump, hello Coca-Cola: Antwerps café heft na 4 jaar boycot Amerikaanse producten op
The Washington Post, Newsweek, Daily Pakistan, CNN Indonesia en Het Laatste Nieuws. Het was wereldnieuws vier jaar geleden toen het Antwerpse café ’t Zeezicht alle Amerikaanse producten in de ban deed bij de aanstelling van president Trump. Nu Biden de eed heeft afgelegd zijn Coca-Cola, Lays en Tabasco weer welkom in de kroeg.