Deze vijf kookboeken zijn beste van 2020: 'Alleen jammer dat wijnboek er niet bij zit’
Koken&EtenVijf kookboekenschrijvers kregen vandaag te horen dat ze kans maken op de titel Het Gouden Kookboek 2020. De vakjury maakte bekend welke titels nog strijden om de befaamde prijs.
Delen per e-mail
Het Gouden Kookboek is de prijs voor het beste oorspronkelijk Nederlandstalige kookboek van het voorgaande jaar. Vorig jaar won Vanja van der Leeden de prijs met haar boek Indorock, in 2018 was Jigal Krant de winnaar met TLV en in 2017 won Souq van Nadia Zerouali en Merijn Tol.
Genomineerden voor Het Gouden Kookboek 2020 zijn:
- Home Made Basics van Yvette van Boven
- Inmaken van Jonah Freud en Noni Kooiman
- Spicy Chef van Soenil Bahadoer en Hassnae Bouazza
- Vis voor beginners van Mirjam van der Rijst en Harold Pereira
- Wereldse bouillons van Marianne Snel
Karin Hamersma van Kookboekwinkel Mevrouw Hamersma kan zich grotendeels vinden in de vijf genomineerden, hoewel ze liever had gezien dat de keuze was gevallen op Wijnboer van Olle Swets en Charlotte Marres in plaats van Inmaken. ,,Het is niet omdat ik Inmaken geen goed boek vind, maar ik vind Wijnboer origineler. Ik denk dat mensen naast het koken ook steeds meer willen weten wat voor wijn je bij het eten kiest.”
De vakjury van de prijs staat dit jaar onder leiding van Makkie Mulder (voormalig hoofdredacteur van foodmagazine Delicious) en bestaat verder uit Bart van Aken (boekhandel Paard van Troje in Gent), Daan van der Valk (boekhandel De Vries Van Stockum in Haarlem), Jonneke de Zeeuw (culinair publicist en influencer) en Sarriel Taus (culinaire duizendpoot en ondernemer). Uit alle genomineerde kookboeken zal de jury de komende weken verschillende recepten uitproberen. Aan de hand van hun bevindingen besluiten zij wie ervandoor gaat met de titel Het Gouden Kookboek 2020.
Wie dit jaar wint, vindt Hamersma lastig te voorspellen. ,,Ik zou nu echt nog niet kunnen zeggen wie de winnaar wordt. Stel dat Spicy Chef zou winnen, dan zou het zijn omdat het een heel mooi boek is. Home Made Basics vind ik dan weer een heel praktisch en gedegen boek en Vis voor beginners is een hele goeie omdat veel mensen nog een beetje bang zijn om met vis te koken.”
In voorgaande jaren werd de prijs telkens uitgereikt op de Avond van het Kookboek. Vanwege de coronamaatregelen gaat de avond dit jaar niet door en wordt de uiteindelijke winnaar bekendgemaakt op de vooravond van de Kookboekenweek, op 5 november. De Kookboekenweek duurt van 6 tot 15 november.
Meer kookboeken verkocht
Kookboeken verkopen in Nederland de laatste tijd ontzettend goed. In de eerste drie kwartalen van 2020 werden er vijf procent meer kookboeken verkocht ten opzichte van dezelfde periode in 2019. Niet alleen tijdens, maar ook na de eerste coronalockdown gingen Nederlanders massaal aan de slag met hun kookkunsten, zo lijkt het. Na het einde van de ‘intelligente lockdown’ in juni werden er iedere maand meer kookboeken verkocht ten opzichte van dezelfde tijd in 2019.
Bekijk hier de video's van Koken&Eten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & eten
Hebben we straks alleen nog keuze uit blauw (AH) of geel (Jumbo)?
Met de verkoop van tachtig Deen-winkels aan AH, Vomar en Dekamarkt verdwijnt er weer een supermarktformule. In 2000 telde ons land nog 46 verschillende formules, twintig jaar later zijn het er nog 26. Is er nog bestaansrecht voor de kleinere supermarktketen of beperkt de keuze zich steeds meer tot blauw (AH) of geel (Jumbo)? -
PREMIUMKoken & eten
Olijfolie, suiker en zout: zo lang blijft eten in je voorraadkast eetbaar
De voorraadkast puilt vaak uit. Wanneer is het tijd voor een grote schoonmaak en vervang je dan de hele inhoud? Professor en expert chemische voedselveiligheid Bruno De Meulenaer geeft adviezen. -
Koken & eten
Deze kruidenmixen maken zout in je gerechten overbodig
Koks in opleiding krijgen tegenwoordig steeds vaker aangeleerd hoe ze gerechten kunnen bereiden zónder zout. Dat kan best, weten ervaren koks. Hoe dan? Door slim gebruik te maken van andere smaakmakers natuurlijk. En: goedkoper dan een potje van de supermarkt. -
PREMIUMKoken & eten
Kookboek met oer-Hollandse recepten: ‘Iedereen zei elkaar na: Nederland heeft geen eetcultuur’
Vier jaar na het grote succes ‘Solo Food’, waarin ze haar scheiding verwerkte, heeft culinair journalist Janneke Vreugdenhil (52) weer geluk gevonden en een nieuw boek uitgebracht. Ze hoopt dat ‘De bijbel van de Nederlandse keuken’ een standaardwerk wordt. ‘Iedereen zei elkaar na: Nederland heeft geen eetcultuur.’ -
video
Topman Dirk van den Broek: Verlaag btw op groente en fruit naar 6 procent
Supermarktketen Dirk van den Broek begint vandaag een petitie met als inzet de verlaging van btw op groente en fruit (van 9 naar 6 procent). De supermarkt vindt het niet kunnen dat gezonde, verse producten vaak duurder zijn dan ongezonde boodschappen. ,,Hoogste tijd voor actie.’’
-
Groei dankzij corona: Domino's breidt flink uit in Nederland
De keten Domino’s Pizza is van plan in de eerste helft van dit jaar twintig nieuwe vestigingen in Nederland te openen om zo in te spelen op de groeiende vraag naar bezorgmaaltijden in coronatijd. Door de uitbreiding komt er werkgelegenheid voor circa vijfhonderd nieuwe werknemers bij het bedrijf. -
PREMIUM
Zo wordt shoppen bij lokale winkels makkelijker: ‘Ik heb winkeliers huilend aan de lijn gehad’
Om het voor inwoners uit de Krimpenerwaard makkelijker te maken om inkopen bij lokale winkeliers te doen, is sinds kort de website krimpenerwaardkooptlokaal.nl in de lucht. Een van de initiatiefnemers is Marco Goudswaard (58) uit Krimpen aan de Lek. Hij hoopt zo de leefbaarheid van de dorpskernen te behouden. -
Koken & eten
Het regenboogdieet: hoe meer kleur op je bord, hoe beter?
We geloven het niet zomaar: de zin en onzin van ons eten en drinken. Deze week: het regenboogdieet.