Ons ontbijt moet snel en gezond
Ontbijten met een muffin of met een stuk fruit? Volgens een enquête over ons ontbijt blijken we steeds vaker voor de gezonde variant te kiezen.
Het belangrijkste is: snel. De meeste Nederlandse respondenten van een enquête van DSM Food Specialties (78 procent) weegt de factor snelheid het zwaarst mee. Een meerderheid wil ook een gezond ontbijt. In zeven van de tien gevallen is gezond eten zelfs belangrijker dan goedkoop voedsel.
Dit wil niet zeggen dat we de tijd nemen voor het ontbijt. Doordeweeks besteedt 32 procent van de Nederlanders minder dan 5 minuten aan het maken en eten van hun ontbijt. Hierbij zijn brood, eieren en cornflakes de drie populairste producten tijdens de ochtenduren.
In het weekend wordt er meer tijd genomen voor het ontbijt en worden er ook exclusievere producten op tafel gezet. Croissants, pannenkoeken en stokbrood zijn dan ook zeer geliefd in het weekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Bananenbrood
Dit bananenbrood is perfect om uit te delen. Neem een stukje als ontbijt, serveer een plak bij de thee of schep er een bolletje ijs bij en eet als dessert! -
Koken & Eten
Terrassen voor de eerste lentezon: vaak eet en drink je buiten even goed als binnen
Altijd ergens eind februari is die dag er, de eerste zon die aanvoelt als de lente. Foodtrendwatcher Gijsbregt Brouwer ziet dat dit het moment is dat veel horecaondernemers hun terras weer uit zetten. Klassiekers in de stad bieden een fijne basis voor het opsouperen van de lentezon, maar er gebeurt meer op het terras komend jaar, in de grote stad en erbuiten. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.”
-
De dag doorkomen zonder koffie? Zo lukt het wel
Heb je aan koffie niet meer genoeg om fris aan de dag te beginnen of zoek je een alternatief? Een appel is dan de oplossing. -
-
-
Wat Eten We Vandaag: Krokante mosselen uit de airfryer
Deze mosselen maken we met behulp van een airfryer en dat zorgt voor een krokant hapje. Samen met de romige knoflooksaus en frisse schijfjes citroen, breng je de Zeeuwse kust bij je thuis. -
PREMIUMweek zonder vlees
Is het voor mannen moeilijker om hun stukje vlees links te laten liggen?
Eet jij deze week vegetarisch? Vandaag begint de Nationale Week Zonder Vlees & Zuivel. De initiatiefnemers merken op dat vrouwen tot nu toe actiever bij de campagne betrokken lijken te zijn dan mannen. Klopt het dat mannelijk Nederland nog wel een stapje harder kan lopen wat minder vlees eten betreft?