Akkoord tussen FC Groningen en Frank Wormuth: oefenmeester tekent driejarig contract
De kogel is door de kerk: Frank Wormuth vervolgt zijn trainerscarrière bij FC Groningen. De 61-jarige oefenmeester en de club hebben overeenstemming bereikt over een driejarig contract.
Door Frank Molema
Daarmee heeft technisch directeur Mark-Jan Fledderus zijn gewenste trainer binnenboord. De twee werkten eerder al samen bij Heracles Almelo en gaan nu dus opnieuw met elkaar in zee. Wormuth wordt de eerste buitenlandse trainer van FC Groningen.
Vlak voor kerst besloot Fledderus samen met algemeen directeur Wouter Gudde om na vier seizoenen afscheid te nemen van Danny Buijs. Volgens Fledderus zou er onvoldoende sprake zijn van een twee-eenheid tussen de technisch directeur en de huidige oefenmeester van FC Groningen.
Van dat probleem lijkt met Wormuth vanwege de eerdere samenwerking bij Heracles Almelo geen sprake. Met de Duitser aan het roer wil FC Groningen de (financiële) kloof dichten met clubs als FC Utrecht en Vitesse. Daarvoor hebben de noorderlingen een beleidsplan opgesteld waarin de ambitie wordt uitgesproken de sterkste en fitste spelers te hebben van de eredivisie. FC Groningen denkt met Wormuth een trainer te hebben aangesteld die hieraan kan voldoen.
Technisch manager Mark-Jan Fledderus: ,,Het is geen geheim dat ik Frank een interessante trainer vind. Niet voor niets heb ik hem vier jaar geleden aangesteld bij Heracles. Ik heb in mijn periode als technisch manager in Almelo uitstekend met hem kunnen samenwerken. Frank heeft ervaring, werkt gestructureerd en hij kan teams en spelers individueel ontwikkelen en hij werkt graag met jonge talenten. Hij heeft in de afgelopen drie jaar bij Heracles laten zien dat hij daar een aansprekende speelwijze kan koppelen aan ontwikkeling en resultaat. ”
Wormuth liet begin dit jaar weten dat hij Heracles Almelo gaat verlaten. Hij wil graag het avontuur aangaan bij een club waarmee hij denkt Europees voetbal te kunnen spelen. Ook clubs uit de Bundesliga informeerden naar hem, maar zijn voorkeur ging al snel uit naar FC Groningen.
Omdat ook het contract van assistent-trainer Adrie Poldervaart niet wordt verlengd, heeft FC Groningen nog een vacature te vullen. Maar onduidelijk is nog wie de assistenten worden van Wormuth; dat moet de komende periode blijken. Omdat de focus nog op het huidige seizoen ligt, komt de Duitser pas na afloop van dit seizoen naar Groningen voor de officiële presentatie.
FC Groningen wordt de tweede club van Wormuth in Nederland. Voordat hij in 2018 naar Heracles vertrok werkte de trainer tien jaar bij de Duitse voetbalbond. Daar was hij verantwoordelijk voor de trainersopleiding en bondscoach van Duitsland onder 20 jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Feyenoord ligt niet wakker van verloren uitzwaaiwedstrijd
Feyenoord verloor de laatste partij van het seizoen én de laatste officiële krachtmeting voor de finale van de Conference League. Maar niemand zal daar in Rotterdam wakker van liggen. -
PREMIUM
‘Ook Willem II en PEC Zwolle zullen merken dat je succes echt niet kunt kopen’
Willem II, PEC Zwolle en misschien ook Heracles spelen komend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De missie, ongetwijfeld: in 2023 promoveren. Maar hoe doe je dat als gerenommeerde eredivisieclub? En: is zo’n pijlsnelle rentree wel realistisch? -
PREMIUMAfscheidsinterview
Erik ten Hag over nieuwe klus in Manchester: ‘Ronaldo is een gigant, natuurlijk wil ik hem er graag bij houden’
Op de dag dat de verhuiswagen voorrijdt, blikt Erik ten Hag voor het laatst als Ajax-coach terug op zijn succesjaren bij Ajax. Daarnaast kijkt de 52-jarige Tukker vooruit naar zijn monsterklus bij Manchester United. Over zijn erfenis, zijn opvolger én Cristiano Ronaldo. ,,Ik kijk ernaar uit om met zo’n gigant te werken.’’ -
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs? -
Dit is het speelschema voor de play-offs voor Europees voetbal
Als laatste club in de eredivisie verzekerde SC Heerenveen zich zondag van een plaats in de play-offs voor Europees voetbal. Samen met AZ, FC Utrecht en Vitesse strijden de Friezen om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League. Dit is het speelschema.
-
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn. -
PREMIUMmet video
Voetballende broertjes Bajraktaraj groeiden op bij Feyenoord en zien club nu naar Albanië komen
Stap voor stap naderde Feyenoord de afgelopen maanden Tirana, waar de finale van de Conference League wordt gespeeld. De stad waar de voormalig jeugdspelers Bekim en Bekri Bajraktaraj een restaurant hebben.