

- 75' Xavier Mous
- Sydney van Hooijdonk 5'
AZ laat op eigen veld tegen Heerenveen dure punten liggen
AZ is in eigen huis ternauwernood aan een nederlaag ontsnapt. Na een vroege achterstand redde de thuisploeg, die bijna de hele wedstrijd tegen een achterstand aan keek, in de slotfase een punt (1-1). AZ miste gedurende de hele wedstrijd een groot aantal kansen.
In Alkmaar begon Heerenveen ijzersterk aan het duel. Na vijf minuten opende Sydney van Hooijdonk al de score na een voorzet van de goed spelende Osama Sahaoui. Een typische spitsengoal waar Van Hooijdonk patent op heeft en alweer zijn vijfde treffer in de laatste vier wedstrijden.
De openingsgoal was nog net voordat Heerenveen-supporters ervoor zorgden dat de wedstrijd voor enige tijd werd gestaakt. Ze gooiden vuurwerk op het veld. De vroege achterstand kwam AZ bekend voor. In het laatste duel voor de interlandperiode keek de ploeg ook al snel tegen een achterstand aan. Die werd toen in Enschede tegen FC Twente niet meer goed gemaakt.
Nu bonsde de nummer vier van de eredivisie in elk geval een helft lang op de Heerenveense defensie. Dat leverde kansen op voor Vangelis Pavlidis, Pantelis Hatzidiakos en Sam Beukema die zelfs de buitenkant van de paal raakte. Maar de grootste mogelijkheid was voor Jesper Karlsson die net na rust een strafschop gestopt zag worden door Heerenveen-keeper Xavier Mous. Voor Karlsson zijn eerste misser ooit in de eredivisie.
Met Mexx Meerdink voor Vangelis Pavlidis trachtte trainer Pascal Jansen via een slotoffensief alsnog voor de gelijkmaker te zorgen. Dit overigens tot groot ongenoegen van de Griekse spits die mokkend een plek op de bank op zicht. Het kwam hem op een reprimande te staan van de anders zo rustige Jansen. Toch ook een teken dat het voor AZ zaterdagavond een lastige was. Even later werd ook Karlsson, de andere AZ-vedette, op een zeldzame wissel getrakteerd.
De wissel van Meerdink voor Pavlidis pakte wel goed uit. Mede door het werk van Meerdink, zoon van eenmalig international Martijn, werkte Mous de bal een kwartier voor tijd achter de doellijn. Iets wat pas door de VAR werd geconstateerd. Aan het einde van de maand moet Meerdink (19) voor AZ schitteren in de finaleronde van de Youth League, het toernooi waarin hij al scoorde tegen FC Barcelona en Real Madrid.
Door het gelijkspel loopt AZ averij op in de strijd om de tweede plaats. Bij winst konden de Alkmaarders die positie voor ten minste een paar uur overnemen.
De cijfers van de eredivisie
Bekijk onderaan dit artikel alle video’s over de eredivisie, alle uitslagen, het programma en de stand. Check hier ons matchcenter!
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tasos Douvikas en Xavi Simons delen topscorerstitel eredivisie: ‘Prachtig, prachtig’
-
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.” -
PREMIUM
Ajax-iconen 50 jaar na Europacup 1-winst in Belgrado: ‘Capello vond ons arrogant zootje’
Exact een halve eeuw nadat ze zich voor de derde keer op rij tot koningen van Europa hadden laten kronen, worden de oud-Ajacieden Heinz Stuy (78), Ruud Krol (74), Arie Haan (74) en Sjaak Swart (84) herenigd op een klein scherm. ,,Jij een premie van 30.000 gulden? Waarom ik dan 25.000?’’ -
Emmen zet met overwinning op NAC eerste stap richting lijfsbehoud
Zeker van nog een jaar eredivisie is FC Emmen nog lang niet. Maar met een 1-2 zege bij NAC zette de ploeg van vertrekkend trainer Dick Lukkien wel alvast een eerste stap richting lijfsbehoud.Breda, Emmen -
PREMIUM
Ajax gaat bij opvolging Van der Sar headhunterskantoor inschakelen: ‘We werden verrast door besluit Edwin’
Als opvolger van directeur Edwin van der Sar gaat de raad van commissarissen bij voorkeur op zoek naar iemand met ‘een Ajax-achtergrond’. Voorzitter Pier Eringa wil niettemin zo zorgvuldig en uitgebreid mogelijk te werk gaan. ,,We werden verrast door het besluit van Edwin, maar we gaan heel hard werken om de beste kandidaat te vinden.’’
-
PREMIUM
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
-
-
-
Sparta boekt tegen FC Groningen grootste uitzege sinds 1985 en is klaar voor playoffs
Sparta heeft de generale repetitie in aanloop naar de playoffs fluitend doorstaan. De Rotterdammers wonnen in een lege Euroborg tegen een tiental van FC Groningen met 0-5 en boekten daarmee de grootste uitzege in de eredivisie sinds 1985.Rotterdam, Groningen -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel?