BBC roept Vivianne Miedema uit tot beste voetbalster ter wereld: ‘Een beetje overweldigd’
Vivianne Miedema is volgens de Britse omroep BBC de beste voetbalster ter wereld. De spits van Oranje kreeg de award op de training uitgereikt door voormalig Arsenal-spits en clublegende Kelly Smith. Fans vanuit de hele wereld gaven Miedema de voorkeur boven de Australische Sam Kerr (Chelsea) en de Spaanse Alexia Putellas (FC Barcelona).
,,Ik was een beetje overweldigd, maar ja, ik ben echt opgewonden”, reageert Miedema op de uitverkiezing. ,,Het is op de Olympische Spelen goed gegaan. Het is duidelijk dat ik in het begin van het seizoen die vorm bij Arsenal heb kunnen voortzetten. En ja, alle doelpuntenrecords, ze zijn er gewoon om gebroken te worden, en ik hoop dat iemand anders ze in de toekomst zal breken. Maar op dit moment geniet ik er gewoon van om met deze ploeg op het veld te staan.”
Topscorer aller tijden
Miedema is de topscorer aller tijden van de Nederlandse voetbalsters met 85 doelpunten in 103 interlands. Voor haar Engelse club Arsenal maakte de 25-jarige spits in ruim vier jaar al meer dan honderd goals. Miedema is daarmee ook de topscorer aller tijden van Arsenal. Op de Olympische Spelen van afgelopen zomer in Japan maakte ze in vier wedstrijden liefst tien doelpunten.
Miedema kijkt enorm uit om komende zomer met de Oranje Leeuwinnen op het EK te spelen: ,,Het is onze trofee om te verdedigen. We hebben duidelijk ook een grote transformatie doorgemaakt bij het nationale team. Ik kan niet wachten op de zomer.’’
Miedema versloeg de Noorse Caroline Graham Hansen (FC Barcelona), de Australische Sam Kerr (Chelsea), Ashley Lawrence uit Canada (Paris Saint-Germain) en de Spaanse Alèxia Putellas van FC Barcelona. Vanavond is Miedema net als Lieke Martens een van de kanshebbers om de FIFA-award te winnen.
Eerdere winnaars
Vorig jaar ging de BBC-prijs, net als in 2018, naar de Engelse Lucy Bronze. Ada Hegerberg uit Noorwegen werd door de omroep ook al twee keer (2017 en 2019) uitgeroepen tot voetbalster van het jaar. Kim Little in 2016 en Asisat Oshoala in 2015 waren de andere winnaars. Een panel van trainers, spelers, journalisten en voetbalbestuurders heeft de vijf kandidaten gekozen. Het publiek mocht vervolgens stemmen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
-
PREMIUM
Parsons’ eerste fase bij Oranjevrouwen toont aan dat het voor hem een hels karwei wordt
Ternauwernood sleepten de Oranjevrouwen er een gelijkspel uit bij Tsjechië (2-2). Maar wat beklijft, is het zeer moeizame voetbal onder de nieuwe bondscoach Mark Parsons, die nu al in een heel benarde situatie zou zitten in de WK-kwalificatie als Stefanie van der Gragt niet in blessuretijd raak kopte. De positieve energie die jaren om het zeer succesvolle elftal hing, is op dit moment ver te zoeken. -
Voetbalpodcast | ‘De woorden van Van Basten waren ook bij de FIFA gesprek van de dag’
De oproep van Marco Van Basten krijgt steun, maar vindt hij gehoor bij de FIFA? Sparta en FC Twente spelen gelijk in play-offs. Wie wint de finale van de Champions League? En gezocht: iemand die algemeen directeur van Ajax wil worden, want intern wil niemand. Etienne Verhoeff bespreekt het met Maarten Wijffels. -
PREMIUM
Terechte uitschakeling betekent voor FC Utrecht opnieuw een seizoen van ‘net niet’
Net niet. Alwéér net niet. De terechte uitschakeling door Sparta in de play-offs, gisteravond op Het Kasteel, is geen unicum voor FC Utrecht. Zoals de laatste jaren steeds eindigt het seizoen voor de volksclub in een teleurstelling. Hoe nu verder, is de vraag, nu de rood-witten alweer niet Europa in gaan.Utrecht -
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden.
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
-
-
-
PREMIUM
Zijn John Heitinga en Ruud van Nistelrooij het ultieme bewijs dat reuzenstap onverantwoord is? ‘Slechts enkelen kunnen dit aan’
In één week sneuvelden twee clubmannen bij hun grote liefde, nadat ze eerder dit seizoen nog werden overtuigd klaar te zijn voor het grote werk. Is de breuk van Ruud van Nistelrooij met PSV en John Heitinga met Ajax het ultieme bewijs dat de reuzensprong van de beloften naar het eerste elftal onverantwoord is voor een jonge trainer? -
Miedema en Wiegman maken kans op FIFA-award
Vivianne Miedema en Sarina Wiegman maken kans om een FIFA-award te krijgen. Miedema is genomineerd voor de FIFA Women’s Player en Wiegman maakte kans op de Women’s Coach van 2021. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.