Bony staat op trainingsveld bij NEC, maar fanatieke aanhang is fel tegen zijn komst
De fanatieke supportersgroep Legio Noviomagum van NEC is fel tegen de mogelijke komst van oud-Vitesse-spits Wilfried Bony. De fans hebben spandoeken opgehangen bij de ingang van De Goffert met de teksten ‘Bony nooit in onze driekleur!’ en ‘W. BoNIET welkom’.
Bony stond dinsdag voor het eerst op het trainingsveld bij NEC. De Nijmeegse club, die door het wegvallen van Pedro Ruiz (zware knieblessure) op zoek is naar een extra spits, wil kijken hoe fit de 33-jarige Ivoriaan is en geeft hem wellicht een contract.
,,Gisteren hebben wij via verschillende media gelezen dat NEC bezig zou zijn met een nieuwe spits, Wilfried Bony. Erg verontrustend! Ieder met een beetje gevoel voor de club weet hoe dit zit. Waar zijn de zogenaamde cultuurbewakers binnen onze BVO? Is er dan niemand die het begrijpt?”, schrijft Legio Noviomagum in een statement.
Niet identificeren met Bony
,,Even terug naar de feiten. Toen ‘kind van de club’ Navarone F. (Navarone Foor) ons verliet, walgde ieder terecht van zijn actie. Zo ook walgen wij van het idee van Wilfried Bony in onze heilige driekleur. Diezelfde Wilfried Bony die zogenaamd onze kelen doorsneed bij het vieren van een doelpunt in de derby.”
,,En ja, ook die Wilfried Bony maakte afgelopen oktober nog duidelijk dat hij, in aanloop van de derby, een vite$$enaar is. Een speler die zich in het verleden zo geprofileerd heeft, zal geen ondersteuning van ons krijgen. Wij kunnen ons niet identificeren met spelers als deze in ONS shirt.”
Bony maakte tussen januari 2011 en de zomer van 2013 furore bij Vitesse. Hij was bij de aartsrivaal van NEC in 77 wedstrijden goed voor 58 doelpunten. Hij vertrok voor 16 miljoen euro naar Swansea City en kwam later ook uit voor onder meer Manchester City.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ajax mag qua getallen dan groter en succesvoller zijn, Feyenoord wordt gemiddeld genomen intenser beleefd
Komende week barst weer een zeldzame koorts los rondom Feyenoord, op weg naar de Conference League-finale in Tirana. Waar komt de onweerstaanbare aantrekkingskracht van die club toch vandaan? Sjoerd Mossou groef tot onder de fundering van de oude Kuip op zoek naar een verklaring. -
PSV-jeugdtrainer Jürgen Dirkx wordt rechterhand Mark van Bommel bij Antwerp
PSV is verrast na het vertrek van jeugdtrainer Jürgen Dirkx naar Royal Antwerp FC, als assistent van de nieuwe hoofdcoach Mark van Bommel. De 46-jarige Reuselnaar was voor komend seizoen beoogd trainer van PSV onder 18, maar die positie moet PSV nu anders invullen. PSV respecteert de keuze van Dirkx. Hij werkte eerder al met Van Bommel in de tijd dat hij hoofdtrainer van PSV was. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Voetbalpodcast | ‘Manchester City en Liverpool zijn twee superteams’
De ontknoping in Engeland van de Premier League. De noodzaak van een scorende spits. De Keuken Kampioen Divisie spannender dan eredivisie volgend seizoen? En strooien met miljoenen om spelers te behouden. Het komt aan bod in een nieuwe AD Voetbalpodcast. Etienne Verhoeff bespreekt het aan de hand van vier stellingen met Maarten Wijffels en Johan Inan. -
Finale voor Feyenoord in Tirana | Mis vandaag niets op deze site, van analyses tot live studioprogramma
Feyenoord staat vandaag in de eerste en meteen historische Conference League-finale tegenover AS Roma. Inmiddels loopt de spanning in Rotterdam en Tirana aardig op. Stem af op onze site en mis niets van alle ontwikkelingen richting én tijdens de finale, die woensdag om 21.00 uur in Tirana begint.
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
PREMIUM
Daniëlle van de Donk lijkt op tijd fit voor EK met Oranje: ‘Met haar wil ik risico nemen’
Bondscoach Mark Parsons verwacht na Lieke Martens óók over Daniëlle van de Donk (30) te kunnen beschikken op het EK, na maanden van blessureleed van de middenvelder uit Valkenswaard. Dat is een flinke opsteker voor de Oranjevrouwen. ,,Ze is een speelster met wie ik risico wil nemen.” -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?