Clubs zijn het eens: AS Roma verlost Georginio Wijnaldum van Paris Saint-Germain
Georginio Wijnaldum maakt de overstap naar AS Roma. De Oranje-international moet nog wel de medische keuring doorstaan in de Italiaanse hoofdstad, maar zijn nieuwe werkgever bereikte dit weekend al een akkoord met Paris Saint-Germain.
Door Maarten Dekker
Dat betekent dat er een voor beide clubs acceptabele formule is gevonden om de salariskosten van Wijnaldum te verdelen. Die 9 miljoen euro op jaarbasis vormde het laatste obstakel op weg naar een huurdeal, zo bleek al voor het weekend. De technisch directeuren van Roma en PSG, Thiago Pinto en Luis Campo, kwamen tot overeenstemming nu hun clubs allebei in Israël vertoeven. De Italianen speelden daar zaterdagavond een oefenwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-0 winst), de Franse kampioen strijdt vanavond in Tel Aviv met FC Nantes om de nationale supercup.
Wijnaldum zelf is niet in Israël. Na een moeizaam debuutseizoen in Parijs belandde hij deze zomer definitief op een zijspoor, toen Christophe Galtier bij PSG werd aangesteld als opvolger van trainer Mauricio Pochettino. De Nederlander mocht niet mee naar Japan voor het trainingskamp dat de club daar belegde en hield zijn conditie de afgelopen tijd op peil met een aantal lotgenoten, spelers die eveneens overbodig zijn verklaard in Parijs.
Wijnaldum wordt dit seizoen verhuurd, waarna Roma hem voor een vastgesteld bedrag kan kopen van PSG. Speelt de middenvelder een bepaald aantal wedstrijden voor de ploeg van coach José Mourinho, dan verandert de koopoptie in een verplichting. Zijn riante salaris vormt in dat scenario geen probleem meer voor de Romeinen, die kunnen terugvallen op een gunstige belastingregeling in eigen land.
De 31-jarige Wijnaldum treft bij Roma twee landgenoten in de selectie. Rick Karsdorp is op de rechterflank een vaste waarde in het team van Mourinho, terwijl Justin Kluivert de afgelopen twee seizoenen werd verhuurd aan respectievelijk RB Leipzig en OGC Nice. De oud-Ajacied staat volgens Italiaanse media nu op de nominatie om definitief te vertrekken uit Rome, waar zijn contract over een jaar afloopt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
PREMIUMMet video
De grote vrees voor Portugese voetbalclubs: de belangen zijn groot voor AZ én Nederland
En toen rolde er weer een Portugese club uit de koker. AZ treft vanavond Gil Vicente. Nederlandse clubs zijn zelden succesvol tegen Portugese clubs. Bij AZ heeft een ploeg uit dat land ook voor een van de grootste sportieve trauma’s uit de clubhistorie gezorgd. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
PREMIUMReportage
Rentree van Cillessen bij NEC gaat niet geruisloos voorbij: ‘Er valt nu wel wat van me af’
De rentree van Jasper Cillessen bij NEC ging niet geruisloos voorbij in Volendam. Over een onderonsje met Jan Smit, een bijna-blunder en een dolblije familie.
-
Feyenoord haalt met Igor Paixão opvolger van Luis Sinisterra binnen
Feyenoord zit weer wat ruimer in zijn aanvallende mogelijkheden. De club heeft de Braziliaan Igor Paixão definitief binnen. De 22-jarige vleugelaanvaller, die overkomt van Coritiba, tekent tot 2027 in de Kuip. -
Deze oud-internationals hebben allemaal een zoon op de Nederlandse velden lopen
Ruben van Bommel die scoort namens MVV, Shaqueel van Persie die een profcontract bij Feyenoord tekent en Sem Westerveld die flink blundert bij Jong AZ. Op de Nederlandse velden wemelt het momenteel van de zonen van oud-internationals. Er valt een compleet ‘vaderelftal’ van te formeren. -
Randje Buitenspel | FC Dordrecht-talent Pepijn is in alles een echte Doesburg: ‘Ik denk nog elke dag aan hem’
De ene week laat Sjoerd Mossou zijn gedachten los op een actuele foto, in de andere week beschrijft Dennis van Bergen het leven van een familielid van een bekende trainer of speler. Met vandaag: Pepijn Doesburg, kleinzoon van Pim Doesburg.