DOS-legende Tonny van der Linden (84) overleden
Op 84-jarige leeftijd is vandaag in zijn woonplaats Vianen DOS-legende Tonny van der Linden overleden. De oud-voetballer van de Utrechtse club, die ook uitkwam voor Elinkwijk en 24 interlands voor Oranje speelde, werd in 1958 met DOS kampioen van Nederland. Van der Linden maakte tegen SC Enschede het enige doelpunt. Hij was al geruime tijd ziek.
Van der Linden kan in Utrecht probleemloos in het rijtje Marco van Basten, Wesley Sneijder en Gerald Vanenburg worden geschaard. Onder de Utrechtse voetballiefhebbers, zij die fan waren van DOS, Elinkwijk en Velox en nu fan zijn van FC Utrecht, is hij zelfs de beste aller tijden. Dat komt ook doordat Van Basten, Sneijder (ook als jeugdspeler begonnen bij DOS) en Vanenburg nooit als profvoetballer actief waren in Utrecht.
De palmares van Van der Linden - maker van het eerste doelpunt ooit in de eredivisie - is ongeëvenaard. Hij staat nog altijd op de vijfde plek ooit van de topscorers aller tijden in de eredivisie. Met 208 doelpunten hoeft Van der Linden alleen Willy van der Kuylen (311), Ruud Geels (265), Johan Cruijff (215) en Kees Kist (212) voor zich te dulden op de alltime-ranglijst. Maar de in Zuilen geboren Van der Linden laat andere Utrechtse voetbaliconen, onder wie Leo van Veen (173), Willem van Hanegem (126), Marco van Basten (128) en John van Loen (104), ver achter zich op de topscorersranglijst.
Van der Linden is niet alleen actief bij DOS. Hij sluit zijn loopbaan als 37-jarige in 1970 af als aanvaller van Elinkwijk, vlak voordat die club met DOS en Velox opgaat in FC Utrecht. Na zijn loopbaan bouwt hij onder trainer Hans Kraay, een andere Utrechtse voetbalicoon, af bij de amateurs van Elinkwijk.
Van der Linden kwam tussen 1957 en 1963 24 keer uit voor Oranje, waarin hij zeventien keer scoorde. Zijn eerste interland was op 30 januari 1957 tegen Spanje, in Bernabéu. Hij sloot zijn interlandloopbaan af tegen Luxemburg, op 11 september 1963. Hoogtepunt was het de interland in in het Olympisch Stadion van Amsterdam tegen Bulgarije. Dankzij drie treffers van Van der Linden won Oranje met 4-2. ,,Ik was toen op mijn top, waarschijnlijk had ik toen beter naar collega Faas Wilkes moeten luisteren'', zei Van der Linden ooit tegen de Utrechtse sportjournalist Hans van Echtelt. ,,Hij beweerde dat Italië aan mijn voeten zou liggen, maar ik ging liever op vakantie naar Texel om telefoontjes van makelaars te ontlopen. Ik speelde op safe en bleef bij DOS."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Micky van de Ven wilde als puber stoppen met voetbal: ‘Nu één van de jongens in de kroeg of later koning van alle kroegen?’
Micky van de Ven was als puber in zijn hoofd al bijna geswitcht naar de amateurs, ook om eens op stap te kunnen met vrienden. Ben je gek, zei zijn vader. Nu hij voor VfL Wolfsburg geen minuut mist, is de verdediger zijn steun en toeverlaat eeuwig dankbaar. -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
Cambuur moet op zoek naar nieuwe assistent-trainer: Pascal Bosschaart kondigt vertrek aan
Pascal Bosschaart vertrekt aan het einde van het seizoen bij SC Cambuur, waar hij momenteel assistent is van hoofdtrainer Sjors Ultee. Dat meldt de oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag op Instagram.Leeuwarden -
Met video
Geïrriteerde Ronald Koeman na ‘kloteweek’ bij Oranje: ‘Best geschrokken van wat ik gezien heb’
Ronald Koeman beleefde niet de terugkeer die hij zich gewenst had als bondscoach van het Nederlands elftal. Na een allesbehalve vlekkeloze aanloop, waarin hij meerdere spelers zag wegvallen door ziekte of blessures, volgde vrijdag een afgang tegen Frankrijk (4-0) en maandagavond een zuinige zege op voetbaldwerg Gibraltar (3-0). -
Voetbalpodcast | ‘Frenkie de Jong, Matthijs de Ligt en Nathan Aké zijn onze drie beste internationals’
Oranje likt de wonden na de 4-0 nederlaag in Frankrijk. Op de persconferentie van zondag was bondscoach Ronald Koeman wederom kritisch en gaf hij een inkijkje in het proces in de kleedkamer. Over Oranje, maar ook AZ en de televisiegelden voor de Eredivisie praat Etienne Verhoeff met Maarten Wijffels in een nieuwe AD Voetbalpodcast.
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
-
-
Honderd supporters Vitesse halen verhaal bij clubleiding op Papendal: ‘Klaar mee’
Circa honderd aanhangers van Vitesse hebben dinsdagavond een vergadering van de clubleiding onderbroken op het trainingscomplex op Nationaal Sportcentrum Papendal. Ze uitten daar onder meer hun onvrede over de zogenoemde stadionkwestie.Arnhem -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.