Frenkie de Jong: Bij Oranje hebben we het al over Ajax-PSV gehad
Na de winnende treffer van Nico Schulz voor Duitsland tegen het Nederlands elftal (3-2) spreidde Frenkie de Jong zijn armen en keek hij vertwijfeld naar boven. ,,Een linksback die in de laatste minuut met zijn rechtervoet de bal in een hoek duwt", zei hij even later. ,,Dat doet pijn. Mijn teleurstelling is supergroot."
De Jong kan niet zoveel met de verhalen dat Nederland vergat een punt te koesteren in de slotfase. ,,Dat klinkt achteraf leuk, maar het was niet zo dat we onder druk stonden. Als je terugkomt van 0-2 naar 2-2, dan wil je eroverheen. We hadden het geloof met het publiek erachter. Dan ga je voor de 3-2."
Waarom zouden we niet bij Duitsland kunnen winnen?
,,Het is ook niet zo dat we in de eerste helft ons best niet deden", benadrukte De Jong. ,,Dat lijkt misschien zo als we overal te laat komen. We werkten wel degelijk hard, maar deden het gewoon niet goed. In de tweede helft toonden we wel lef en verdedigden we een-op-een. Dan kan je duels winnen en toen liepen zij achter de feiten aan.”
Met 2-2 gelijkspelen of verliezen met 3-2 is een groot verschil, zo besefte de middenvelder van Ajax. Noord-Ierland heeft wel zes punten overgehouden aan twee thuiswedstrijden. Daar kunnen nog zes punten bij komen als Oranje in juni om de winst van de Nations League speelt. Nederland hervat de EK-kwalificatie pas weer op 6 september, met een loodzware uitwedstrijd tegen Duitsland. Het gevaar voor een zenuwslopende inhaalrace ligt weer op de loer.
,,Maar met onze kwaliteiten moeten we gewoon bij de beste twee in de poule eindigen", stelde de international die in de zomer Ajax voor FC Barcelona verruilt. ,,En als dat niet lukt, dan mogen we dankzij onze goede resultaten in de Nations League nog play-offs spelen. Maar daar wil ik niet eens aan denken. En waarom zouden we niet bij Duitsland kunnen winnen? En anders moeten we die andere ploegen verslaan", doelde hij op Noord-Ierland, Estland en Wit-Rusland.
Het voordeel van een overvolle speelkalender is dat je als voetballer niet lang kan treuren. Komende zondag al moet De Jong met Ajax voorkomen dat PSV een voorschot op de landstitel neemt in de Johan Cruijff Arena. De topper was regelmatig onderwerp van gesprek in het trainingskamp van Oranje. ,,Dan zeiden wij dat we wel wisten hoe PSV ging spelen", vertelde De Jong.
PSV heeft met een voorsprong van vijf punten voldoende aan een gelijkspel en kan counteren als de beste in Nederland. ,,En toch denk ik dat ze ons zeker in de openingsfase onder druk willen zetten", verwacht De Jong. ,,Maar goed, wij moeten winnen. Zeker na die nederlaag van vorige week in Alkmaar. Als dat lukt, dan ligt alles weer open."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met Video
Bittere nasmaak bij Feyenoord na verlies: ‘We weten heus wel dat het anders moet in Tirana’
Na het verlies van Feyenoord in eigen huis tegen FC Twente (1-2) was het voor veel spelers van Feyenoord duidelijk dat het beter moet. Over tien dagen wacht namelijk de finale van de Conference League. ,,AS Roma is een listige ploeg”. -
Löw: We hadden wellicht het geluk dat we vorige keren misten
De Duitse bondscoach Joachim Löw erkent dat zijn ploeg in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oranje een beetje geluk heeft gehad. Het Nederlands elftal domineerde na rust en kwam van 0-2 terug tot 2-2, maar vlak voor tijd wist Nico Schulz de ‘Mannschaft’ alsnog de winst te bezorgen (2-3). ,,We hadden deze wedstrijd wellicht het geluk dat we de vorige keren een beetje misten’', zo doelde Löw op de duels met Oranje in de Nations League, die in 3-0 en 2-2 eindigden. -
Voor werk verhuizen naar Curaçao of Aruba: ‘Onthoud dat het er op een eiland anders aan toe gaat’
Na je werkdag op het strand liggen met een cocktail in je hand. Het lijkt een droom, maar op bijvoorbeeld Bonaire, Curaçao en Sint Maarten kan het gewoon. Ook Nederlanders kunnen hier werken. Docent Daniël van der Bilt en accountmanager Kim Lameris van detacheringsbureau TMI leggen uit wat je van tevoren moet regelen. -
Video
Oranje ondanks fraaie comeback onderuit tegen Duitsland in EK-kwalificatie
Een veerkrachtig Oranje knokte zich na rust knap terug van een 2-0 achterstand tegen Duitsland, maar een late treffer van Nico Schulz zorgde voor chagrijn. Het Nederlands elftal eindigt het tweede EK-kwalificatieduel daardoor met lege handen: 2-3. -
PREMIUM
Hoe gevaarlijk is het om je batterijen niet op tijd weg te gooien?
Het komt steeds vaker voor: een brand die ontstaat door een batterij. Gooi je een boormachine of een ander elektrisch apparaat weg bij het restafval, dan kan die zomaar vlam vatten.
-
Accountant weigert handtekening onder jaarrekening Vitesse-Rus Oyf: ‘Club blijft buiten schot’
Accountantskantoor BDO weigert een handtekening te zetten onder de jaarrekening van de Nederlandse firma van Vitesse-eigenaar Valeri Oyf. Het betreft het brievenbusbedrijf Performance Management Holding van de Rus in Oosterbeek. De accountant wil overtredingen op de internationale sancties tegen Russen uitsluiten. -
PREMIUM
Stoïcijnse Feyenoorder Gernot Trauner is AD Speler van het Jaar: ‘Zenuwen voor de finale? Helemaal niet zelfs’
Gernot Trauner is de winnaar van het AD Spelersklassement. Een hele eer, vindt de Oostenrijker. Nu is het tijd voor de hoofdprijs. AS Roma kloppen in de finale van de Conference League in Tirana. -
PREMIUM
Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan leven lang gevolgen hebben voor je kind
Laag geboortegewicht, hersen- of gezichtsafwijkingen, concentratieproblemen. Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan een leven lang gevolgen hebben voor je kind. En dat moet nóg bekender worden, vindt het Trimbos-instituut. Daarbij is ook een rol weggelegd voor de man.