Groenendijk kan meteen een beroep doen op Necid en Troupée
De kans is groot dat Tomas Necid morgenavond tegen Excelsior meteen in de basis staat bij ADO Den Haag. Trainer Fons Groenendijk is onder de indruk van de fysiek sterke spits. Ook de nieuwe rechtsback Giovanni Troupée kan in Rotterdam starten.
Door Yorick Groeneweg
Groenendijk haalde het eerder al aan. Er is een ADO van vóór 31 augustus en een ADO van ná 31 augustus. Morgen op 1 september tegen Excelsior is voor het eerst het nieuwe team te zien, dat deze week nog is aangevuld met de van Bursaspor afkomstige Tomas Necid en de van FC Utrecht gehuurde Giovanni Troupée. Alleen de rugnummers van het duo - respectievelijk 9 en 3 - geven al aan dat ze door manager voetbalzaken Jeffrey van As niet voor een plek op de bank gehaald zijn.
,,Ze zijn net hier, maar maken een goede indruk. Belangrijk is dat ze dit seizoen bij hun vorige clubs al gespeeld hebben”, aldus Groenendijk. Woensdag ging de ADO-trainer met hen het veld op, gisteren en vandaag trainde het duo met de selectie mee. Beiden zijn naast fit ook speelgerechtigd.
In Den Haag moet Necid de opvolger worden van Bjørn Johnsen. Hij scoorde afgelopen seizoen negentien keer in de eredivisie en verdiende een transfer naar AZ. ,,Ik zie aan Tomas dat hij veel kwaliteiten heeft”, vervolgde Groenendijk over de kopsterke aanvaller. ,,Het zou lekker zijn dat ook hij in een situatie komt waarin alles raak is, maar dat is afwachten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
PSV zet opnieuw vol in op een rentree van Luuk de Jong
PSV zet opnieuw vol in op een rentree van Luuk de Jong (31) in Eindhoven in de komende transferzomer. De spits speelde dit seizoen voor FC Barcelona en er is geen zekerheid dat hij daar kan blijven. Zijn contract in Sevilla loopt na dit voetbaljaar nog een seizoen door en PSV is bereid om een afkoopsom van meerdere miljoenen te betalen. -
FC Twente wint bij achtervolger Ajax en is nu ook officieel kampioen in Eredivisie Vrouwen
FC Twente heeft de titel in de Eredivisie Vrouwen nu ook officieel geprolongeerd. Het elftal van de vertrekkende coach Robert de Pauw won in de laatste wedstrijd bij achtervolger Ajax, 2-3. -
Kevin Hofland blijft trainer van Willem II: ‘Vol overtuiging gaan voor promotie’
De kogel is door de kerk: Kevin Hofland blijft trainer van Willem II. De 42-jarige Limburger heeft een contract voor twee seizoenen ondertekend, waardoor hij tot medio 2024 onder contract staat in Tilburg. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Excelsior zonder smaakmaker Azarkan in return tegen Heracles: ‘Ze zullen nu wakker geschrokken zijn’
Excelsior moet het in de return van de play-offs tegen Heracles stellen zonder Marouan Azarkan. De smaakmaker van de Rotterdammers is niet op tijd hersteld van een grove charge door Heraclied Lucas Schoofs. Zonder de buitenspeler beseft de ploeg dat het nog vol aan de bak moet.
-
Panenka: ‘Brian Brobbey komt eindelijk een beetje los’
Etienne Verhoeff en Sjoerd Mossou bespreken in de nieuwste Panenka het afgelopen bomvolle voetbalweekend. Onder andere de kunstgrasindex, de mogelijke degradatie van Heracles, de wederopstanding van Heerenveen, Héctor Bellerín en hunebedden in Drenthe komen voorbij. Daarnaast verklaart Aad de Mos waarom Vincent Janssen bij de Oranjeselectie zit. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.