

- 7' Sheraldo Becker
- 31' 76' Lex Immers
- Thomas Buitink 21' 27' 43'
Hattrick Buitink niet genoeg voor winst Vitesse in Den Haag
Thomas Buitink scoorde vanavond drie keer voor Vitesse tegen ADO, maar de meest gevierde man in Den Haag was Lex Immers. Een dag nadat hij zijn contract met drie jaar verlengde, hielp de Haagse middenvelder zijn club met twee goals en een assists aan een zwaarbevochten punt: 3-3.
Door Yorick Groeneweg
Johan Cruijff lukte het en later ook Marco van Basten. Nog recenter Rafael van der Vaart en vanavond ook Thomas Buitink: voor je negentiende verjaardag drie keer scoren in één eredivisiewedstrijd. De 18-jarige spits van Vitesse deed dat ook nog in één helft in nota bene zijn eerste wedstrijd in de basis bij de Arnhemmers.
Het gekke was, uitbundig juichen deed de gedrongen spits uit Nijkerkerveen niet na zijn derde treffer. Een schot van de nummer 29 werd zo van richting veranderd dat de bal tergend langzaam voorbij ADO-doelman Robert Zwinkels hobbelde. Er was even verwarring of het doelpunt wel telde, maar uiteindelijk verscheen de naam van Buitink toch voor de derde keer op het scorebord.
Dat versprong nog één keer. De hele avond toch al opvallend aanwezige Lex Immers zorgde in de slotfase met een hard schot voor 3-3. Eerder had de blonde middenvelder Vitesse-doelman Eduardo al gepasseerd met een kopbal. Sheraldo Becker kon eerder al scoren na voorbereidend werk van Immers, die vaak voorbij valse spits Nasser El Khayati denderde en voor gevaar zorgde bij voorzetten.
In een fase dat elk punt telt, had ADO-trainer Fons Groenendijk voor een meer behoudende speelwijze gekozen zonder echte spits. De 32-jarige Immers, nog altijd één van de fitste Haagse spelers, bewees met zijn loopvermogen én scorend vermogen het nut van deze strategie. Door het gelijkspel liep ADO weer een punt weg van de zo gevreesde onderste plekken op de ranglijst.
En Buitink? Die verliet in de 84ste minuut moegestreden het veld. Voor hem in de plaats kwam Tim Matavz, die na zes maanden blessureleed zijn rentree maakte bij de nummer 5 van de eredivisie. Hij kreeg een klop op de schouders van Leonid Sloetski. Na afloop was er wel een klaterend applaus voor Immers, die zijn ploeg op een cruciaal moment in het seizoen bij de hand nam.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
René Kolmschot moet Heracles in de eredivisie houden: ‘Afgelopen week was een rollercoaster’
René Kolmschot heeft goede hoop dat Heracles Almelo zich in de eredivisie weet te handhaven. Dat zei de interim-trainer, die maandag naar voren werd geschoven toen de clubleiding afscheid nam van hoofdcoach Frank Wormuth. Dat besluit werd genomen na de nederlaag tegen Sparta (1-3) op de laatste speeldag, waardoor Heracles als zestiende eindigde en veroordeeld is tot de play-offs. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
FC Utrecht kan finale play-offs om Europees voetbal ruiken na overtuigende zege op Vitesse
De Europese play-offskaarten zijn voorlopig in het voordeel van FC Utrecht geschud, door in de halve finale al vrij ruim afstand te nemen van Vitesse (3-1). Daags na de blamage bij Willem II ziet de wereld er in de Domstad plots heel anders uit. -
met video
Ronald Koeman neemt broer Erwin als assistent mee naar Oranje, ook Lodewijks terug
Ronald Koeman neemt zijn broer Erwin als assistent mee naar het Nederlands elftal. De broers werkten eerder samen bij de Engelse voetbalclubs Southampton en Everton. Patrick Lodewijks keert onder Koeman als keeperstrainer terug bij Oranje. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.
-
PREMIUMMet video
Erwin Koeman: ‘Samen met Ronald bij Oranje, voor mijn vader was dit het ultieme geweest’
Ronald en Erwin Koeman gaan nog één keer samenwerken. Ditmaal bij Oranje, waar Erwin vanaf 1 januari 2023 assistent wordt van bondscoach Ronald. ,,Ik ben blij verrast. We hebben verschillende karakters en in Engeland werkte dat eerder goed’’, zegt Erwin. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Voorzitter Feyenoord-supporters: ‘Er gaan zeker 4000 man zonder kaart naar Tirana’
Kees Lau, de interim-voorzitter van de supportersvereniging FSV De Feijenoorder, denkt dat zeker 4000 aanhangers van Feyenoord volgende week zonder toegangsbewijs in de Albanese hoofdstad Tirana aanwezig zullen zijn rond de finale van de Conference League tegen AS Roma.