Meisje bestormt veld en gaat aan de haal met shirt van Blind dat voor Unicef-veiling was bedoeld
De KNVB baalt dat zaterdag na de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Denemarken (4-2) enkele toeschouwers het veld van de Johan Cruijff Arena betraden. Een meisje rende direct na het laatste fluitsignaal naar de spelers toe en kreeg het shirt van Daley Blind, terwijl de wedstrijdshirts juist geveild worden voor Unicef en de hulp aan slachtoffers van de oorlog in Oekraïne.
,,Het veld op lopen tijdens en rondom een wedstrijd kan voor vervelende en onveilige situaties zorgen”, aldus een woordvoerder van de KNVB. ,,Voor de spelers en stewards zijn de intenties of leeftijd van iemand die dit doet ook moeilijk in te schatten. Het lokt in elk geval altijd kopieergedrag bij anderen uit. Daarom is het internationaal verboden. De KNVB is hiervoor in het verleden bestraft door UEFA en FIFA.”
Stewards konden niet voorkomen dat een meisje naar de spelers rende en met het shirt van Blind in haar handen weer terug ging naar de tribunes. ,,We gaan ervan uit dat bij het vragen en weggeven van dit wedstrijdshirt niemand zich bewust was van de consequenties voor de veiling voor Unicef”, aldus de KNVB. ,,We gaan dat uiteraard proberen op te lossen. Zo hebben de spelers twee shirts per wedstrijd.”
Hoogste bod
Op het tweede shirt van Blind is vooralsnog 700 euro geboden. De hoogste bieding tot nu toe is op het shirt van Virgil van Dijk (1802 euro). De aanvoerder van Oranje werd na afloop tijdens een tv-interview op het veld bijna belaagd door een toeschouwer. Toen wisten stewards dat wel te verhinderen.
De Deen Christian Eriksen, die zijn rentree in de nationale ploeg direct opluisterde met een doelpunt, kreeg tijdens een interview vanuit het publiek twee munten tegen zich aan gegooid. ,,Misschien willen ze mijn shirt kopen”, reageerde een verbaasde Eriksen tegen de Deense verslaggever.
Al tijdens de wedstrijd waren bekers drinken op het veld beland. ,,Dat getuigt van een gebrek aan respect voor het voetbal en voor de spelers waar iedereen naar komt kijken. Die daders worden dus ook opgespoord en kunnen rekenen op consequenties”, aldus de KNVB.
Vorig jaar kwam in de slotfase van de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje tegen Montenegro een 13-jarige jongen het veld in Eindhoven op. Hij slaagde erin om ongehinderd een selfie te maken met Memphis Depay. Ook na afloop renden supporters over het gras. Normaal gesproken krijgt iedereen die het veld betreedt een boete van 450 euro, maar de KNVB liet nu de leeftijd van de jongen meewegen. Hij moest 100 euro betalen en kreeg te horen dat hij in principe vijf jaar lang niet in een stadion mag komen.
Bekijk de samenvatting van Nederland-Denemarken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Aftellen naar Tirana laat deze dagen alles verbleken tot nietszeggende details bij Feyenoord, zelfs nederlaag
Een nederlaag, maar toch feest. Feyenoord maalde niet om de mislukte afsluiter van het seizoen tegen FC Twente, het aftellen naar Tirana laat deze dagen alles verbleken tot nietszeggende details. -
Van Trauner tot Tadic: dit is het Elftal van het Seizoen
Het eredivisieseizoen zit erop. Dat betekent dat de balans weer kan worden opgemaakt. Op basis van de wekelijkse beoordelingen van alle clubwatchers is dit het Elftal van het Seizoen geworden met bijbehorende beoordelingsgemiddelden. -
‘Vechtsporter deelde tik uit aan Jody Lukoki en familie’
De Almeerse vechtsporter Victor K. is als verdachte gehoord in het onderzoek naar de dood van voetballer Jody Lukoki (29). Volgens zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers heeft hij bij de politie toegegeven klappen met de vlakke hand te hebben uitgedeeld aan Lukoki en zijn familie. -
Mats Seuntjens in gedachten bij zijn broer na ontsnapping Fortuna: ‘Ziet er voor Ralf niet goed uit op dit moment’
De ontlading bij Fortuna Sittard was enorm na de 0-1 zege zondag bij NEC die ervoor zorgde dat de ploeg op het nippertje in de eredivisie bleef. Vooral voor Mats Seuntjens was het emotionele dag. ,,Ik vond het heel knap dat hij speelde.” -
Volgt Sébastien Haller als topscorer van de eredivisie het spoor van Memphis, Vincent Janssen en Wilfried Bony?
Sébastien Haller mag zich met 21 doelpunten topscorer van het eredivisieseizoen 2021-2022 noemen. Een titel die hem kan helpen aan een fraaie transfer, maar het is zeker geen garantie voor buitenlands succes, zo wijst het verleden uit.
-
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs? -
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen. -
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn.