

- 7' Milos Kratochvil
- Håkon Evjen 44'
Moeizaam spelend AZ doet in Tsjechische vrieskou precies wat nodig is voor groepswinst
SamenvattingDoor een 1-1 gelijkspel tegen Jablonec heeft AZ zich als groepswinnaar weten te plaatsen voor de volgende ronde van de Conference League. Hakon Evjen maakte vlak voor rust een vroege achterstand ongedaan.
Door Nik Kok
AZ had in het koude Tsjechië direct maar weer te maken met het euvel van de laatste weken dat het ultrasnel op achterstand komt. En dat de ploeg die achterstand daarna weer moest repareren. Het gebeurde in Tsjechië voor de vijfde keer in de laatste zes wedstrijden. Dit keer was het keeper Peter Vindahl aan te rekenen die zich liet verrassen door een doorkopbal van Milos Kratochvil.
AZ was mede door de matige resultaten van de laatste weken in een andere opstelling begonnen. Achterin werd Yukinari Sugawara na een matige beurt tegen NEC vervangen door de Noor Aslak Witry. Diens landgenoot Hakon Evjen verving voorin de constant kwakkelende Albert Gudmundsson. Bij AZ zijn ze al bijna twee jaar aan het wachten op de doorbraak van het talent die nog werd uitgeroepen tot de beste speler van de Noorse competitie. Het kwam er nog niet van, al maakte hij net voor rust de welkome gelijkmaker bij het moeizaam spelende AZ dat het de nummer dertien van de Tsjechische competitie aanvankelijk nooit echt lastig kon maken. Evjen moest in de tweede helft een slechts met geel bestrafte aanslag op zijn enkel verwerken, waarna hij zich moest laten vervangen.
Het moeizame spel van AZ lag buiten de matige vorm van de Alkmaarders wellicht ook aan het gebrek aan spanning rond het duel. De ploeg van trainer Pascal Jansen wist vooraf al dat een gelijkspel genoeg was voor een de eerste plaats in de kwalitatief armzalige poule in de Conference League met ook het Roemeense Cluj Randers uit Denemarken. Ook het decor in Jablonec, op ongeveer anderhalf uur van de hoofdstad Praag, was weinig inspirerend. AZ waande zich er op een veredeld amateurterrein. Daar wist het uiteindelijk nog wel het felbegeerde ticket binnen te halen.
Wijndal vindt dat AZ duel volwassen heeft uitgespeeld
Aanvoerder Owen Wijndal vond dat AZ best tevreden mocht zijn met het gelijkspel bij Jablonec. ,,Misschien was het niet altijd even goed”, zei hij bij ESPN. ,,Maar we hebben het duel volwassen uitgespeeld. De 1-1 was genoeg voor ons. We zijn groepswinnaar. Prima toch?”
Het begin was moeizaam. ,,We kwamen een beetje stom op achterstand”, vervolgde de linksback. ,,Jammer, want we moesten gas geven om dat goed te maken. Maar we zijn goed teruggekomen, al was het een slagveld en een slecht veld. Na de 1-1 hebben we eigenlijk niks meer weggegeven. We zijn hier blij mee. Nu even genieten en dan goed verder gaan in de competitie. Ik heb er alle vertrouwen in.”
Wil je de wedstrijd nog eens herbeleven? Lees hieronder het liveblog terug:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opta: ‘PSV momenteel het beste team van Nederland, gevolgd door Feyenoord en Ajax’
-
Stadionverbod voor NAC-fan die beker gooide naar auto arbiter Joey Kooij
NAC heeft de supporter getraceerd die na afloop van de promotie-degradatiewedstrijd van afgelopen woensdag tegen FC Emmen een plastic beker tegen de auto van scheidsrechter Joey Kooij gooide. Hij heeft bekend. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Daley Blind en Tijjani Reijnders vallen af voor finaleronde Nations League met Oranje
Daley Blind en nieuwkomer Tijjani Reijnders zijn afgevallen voor de finaleronde van de Nations League met het Nederlands elftal. Het duo is samen met de geblesseerde Memphis Depay niet opgenomen op de 23-koppige spelerslijst voor de Final Four in eigen land. -
KNVB haalt strijd om Johan Cruijff Schaal tussen Feyenoord en PSV naar voren
PSV en Feyenoord openen eerder dan gepland het volgende voetbalseizoen. Aangezien PSV deze zomer op 8 of 9 augustus al moet aantreden in de strijd om de derde voorrondes van de Champions League, wordt het duel om de Johan Cruijff Schaal twee dagen naar voren gehaald. De KNVB plant het duel op vrijdagavond 4 augustus in De Kuip, met als aftrapmoment 20.00.Eindhoven
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
-
-
Conflict in vrouwenvoetbal drijft bondscoach Andries Jonker tot wanhoop: ‘Dit krijg je niet uitgelegd’
Andries Jonker, bondscoach van de Oranje Leeuwinnen, heeft geen idee met welke speelsters hij op 19 juni aan de voorbereiding op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland begint. Vier internationals komen sowieso later, van zeven speelsters weet hij überhaupt nog niet wanneer ze naar Zeist komen. Clubs uit grote voetballanden liggen dwars in het vrijgeven van speelsters. ,,De emoties lopen hoog op.” -
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen.