NAC afgeschminkt en overklast door AZ
nabeschouwingApathisch en willoos heeft NAC zondagmiddag het openingsduel van de competitie tegen AZ ondergaan. Het elftal van trainer Mitchell van der Gaag zal de komende weken op zeker drie tot vier plekken gewijzigd gaan worden, terwijl extra versterking geen overbodige luxe is. In de kop van Noord-Holland verloor het met niets verhullende cijfers; 5-0.
Vanaf het eerste fluitsignaal werd NAC overrompeld en meegezogen in de Alkmaarse stromingen zonder dat het het hoofd boven water kon houden. Het kwaliteitsverschil was immens. AZ heeft alles wat NAC niet heeft; snelheid, techniek, overzicht, samenspel, gezonde agressiviteit en het vermogen om iets met de bal te doen.
De linkerkant met de back Thomas Ouwejan en aanvaller Oussama Idrissi liet de Bredase rechterkant keer op keer zijn hielen zien, een wervelwind die als een noordoostenstorm huis hield. Het doel van NAC had het eerste kwartier had veel weg van een schiettent. De bezoekers startten overigens zonder de huurlingen van Manchester City; Arijanet Muric en Paolo Fernandes zijn geblesseerd, Erik Palmer-Brown en Luks Ilic niet fit voor een hele wedstrijd.
Geklungel
Mark Birighitti moest na drie minuten redding brengen op een schot van Frederik Midtsjo. Vrijwel direct gevolgd door een inzet van Myron Boadu, slim uit de rug van zijn bewakers gekropen, die voorlangs ging. Een poging van Mats Seuntjens kon vervolgens ternauwernood gekeerd worden door Birighitti, terwijl een pegel van Pantelis Hatzidiakos net naast ging.
De Alkmaarse beschietingen in een goed gevuld maar overwegend stil stadion vormden de inleiding van de drie doelpunten in het tweede deel van de eerste helft. Allereerst kon rechtsback Jonas Svensson in de zestien rustig met rechts aannemen voordat hij de bal met links in de korte hoek schoof. Vier minuten later strafte een andere verdediger, mandekker Hatzidiakos, geklungel in de Bredase defensie af.
Blunder
De derde en laatste treffer voor rust kwam tot stand dankzij de ruimhartige medewerking van Birighitti. De doelman die nochtans redelijk begon aan de wedstrijd, maar zich volledig verkeek op een terugspeelbal van Menno Koch. De Australiër, die de voorkeur kreeg op Karol Niemczycki als vervanger van Arijanet Muric, nam veel te veel tijd om het spel te verleggen en liet zich de kaas van het brood eten door Boadu. Dat ene moment brengt de nimmer stoppende discussie over de keepers weer volop in gang en betekent, mocht dat al niet het geval zijn geweest, dat het einde van Birighitti bij NAC nabij is.
Tien minuten voor tijd was hij kansloos op een van richting veranderd schot van Teun Koopmeiners en bleef hij het antwoord schuldig op een kopbal bij de tweede paal van Bjorn Johnsen.
Na een uur spelen was de Servische City-huurling Luka Ilic, ingevallen voor Gervane Kastaneer, dicht bij een klein succesje. Zijn inzet werd echter gekeerd door Marco Bizot. Samen met Jordan van der Gaag, eveneens ingevallen, was hij de positieve noot. Twee technische linkspoten die zich niet verschuilen en baas zijn over de bal. Met Paolo Fernandes kunnen zijn het initiatiefloze elftal in de toekomst van extra kwaliteit voorzien.
Misschien volgende week zaterdag al als NAC in eigen huis De Graafschap ontvangt. De promovendus die een paar uur voor de smadelijke nederlaag van de Bredanaars bekerwinnaar Feyenoord verrassend met 2-0 pootje lichtte.
NAC - AZ 5-0 (3-0) - 26. Svensson 1-0, 30. Hatzidiakos 2-0, 41. Boadu 3-0, 79. Koopmeiners 4-0, 86. Johnsen 5-0.
Geel: El Allouchi, Sporkslede (beiden NAC).
NAC: Birighitti; Sporkslede, Koch, Mets, Leigh; Verschueren, Kali; Rosheuvel, El Allouchi, Kastaneer (46. Ilic); Te Vrede (70. Van der Gaag).
Einde tweede helft!
Drie minuten extra tijd.
Het wordt nog erger. Debutant Bjørn Johnsen staat compleet vrij en mag de 5-0 binnen koppen.
Ron Vlaar wordt vervangen door Leon Bergsma
Myron Boadu wordt vervangen door Bjørn Johnsen
Het wordt ook nog 4-0. Teun Koopmeiners schiet, het schot wordt door Verschueren van richting veranderd en Birighitti is kansloos.
Fredrik Midtsjø wordt vervangen door Dorin Rotariu.
El Allouchi schiet na een aanval via Van der Gaag op Bizot.
Debuut voor Van der Gaag junior. Van Hooijdonk junior zit nog op de bank.
Trainer Mitchell van der Gaag laat zoon Jordan debuteren. Hij komt voor Mitchell te Vrede.
Gele kaart voor Fabian Sporkslede. De rechtsback schopt Idrissi ondersteboven.
Seuntjens vuurt richting de kruising, fraaie redding Birighitti.
Ilic heeft de 3-1 op de schoen, maar hij schiet op Bizot.
Gele kaart voor Mounir El Allouchi.
Kans voor NAC. Een voorzet van Sporkslede belandt via Vlaar bijna in eigen doel.
AZ gaat door waar het in de eerste helft gebleven was. Birighitti moet met een dubbele redding voorkomen dat het 4-0 wordt.
Idrissi schiet in de korte hoek, prima redding Birighitti.
De tweede helft is begonnen. Bij NAC is er gewisseld. Kastaneer is in de kleedkamer achtergebleven. City-huurling Ilic is zijn vervanger.
Gervane Kastaneer wordt vervangen door Luka Ilic.
Primeur voor de maker van de 3-0.
AZ en NAC zoeken de kleedkamers op. Halverwege staat het al 3-0 voor de thuisploeg. NAC heeft niets in te brengen en kwam er maar een enkele keer uit: dreigend werd het nooit. Aan de kant van Birighitti volgde de ene na de andere poging voor de gastheren.
Na de 1-0 van Svensson in de 26ste minuut (hij kreeg veel tijd om de bal in de korte hoek te schuiven) volgde al snel de 2-0. Hatzidiakos stond vrij en knalde binnen. Vlak voor rust werd het nog erger door geklungel van doelman Birighitti. Hij nam veel tijd bij een terugspeelbal, de jonge Boadu gleed zo de 3-0 binnen.
3-0 voor AZ. Birighitti blundert. De doelman neemt veel te veel tijd na een terugspeelbal en daarvan profiteert de 17-jarige Myron Boadu.
Leigh haalt de achterlijn en geeft voor. Bal in de handen van Bizot.
NAC lijkt er even uit te komen via El Allouchi en Rosheuvel. De vleugelspeler haalt het tempo uit de aanval en levert de bal in.
Niet veel later valt ook de 2-0. Na een aanval over rechts mag AZ wel heel makkelijk het zestienmetergebied binnendringen. De bal belandt bij de compleet vrij staande Pantelis Hatzidiakos. De verdediger knalt binnen.
Net nu de grootste storm even was gaan liggen, komt AZ op voorsprong. Mets kon eerst nog uitverdedigen, maar schoof de bal in de voeten van Svensson. De rechtsback blijft rustig, heeft alle tijd, en schuift 'm met links in de korte hoek. Birighitti aan de grond genageld. 1-0.
Idrissi met een schot. Gaat naast.
Even speelt NAC op de helft van AZ. Leigh krijgt de bal op de linkerflank, maar het duurt te lang. Bal eindigt bij Bizot.
Uitbraak NAC. Kastaneer op de brommer, maar hij vindt geen medespeler. Weg kans.
Doelpoging voor NAC! Verschueren schiet recht op Bizot.
Het is éénrichtingsverkeer. Niet veel later schiet Hatzidiakos net naast.
En weer een kans voor AZ. Idrissi duikt op, maar schiet tegen Mets aan.
Poging nu van Ouwejan, gekeerd door Birighitti. AZ opent dreigend.
Boadu schiet voorlangs, tweede mogelijkheid al voor AZ.
Prima begin voor Birighitti. De doelman rost een poging van Midtsjo uit zijn doel.
AZ heeft afgetrapt, de wedstrijd is begonnen!
De spelers staan op het veld, AZ - NAC op het punt van beginnen.
AZ en NAC maken zich op voor de afsluiter van speeldag één.
Nog zo'n drie kwartier tot de aftrap.
Aftrap over één uur.
Paolo Fernandes is niet fit genoeg bevonden. De Spanjaard ontbreekt tegen AZ. Hij is licht geblesseerd, maar volgens de club is het slechts een kwestie van dagen. Lees hier meer.
Ook de opstelling van de gastheren is bekend gemaakt. AZ start met Bredanaar Mats Seuntjens. Verder is Fred Friday - eerder deze zomer nog in verband gebracht met een transfer naar NAC - gepasseerd en start Boadu.
Dat betekent dat City-huurlingen Palmer-Brown en Ilic op de bank plaatsnemen. Ook de jongelingen Reuvers, Van der Gaag, Klomp en Van Hooijdonk zitten op de bank.
De opstelling van NAC is bekend! Trainer Van der Gaag kiest - zoals reeds gemeld - voor Birighitti als vervanger van de geblesseerde Muric. Op het middenveld maakt Kali zijn officiële debuut in de eredivisie. Voorin wordt Te Vrede geflankeerd door Kastaneer (links) en Rosheuvel (rechts).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Dit is de verdeling van de televisiegelden voor het nieuwe eredivisieseizoen
Hoeveel televisiegelden krijgen de eredivisieclubs volgend seizoen? We zetten het voor elke club op een rijtje. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUM
PSV hangt een gigantisch prijskaartje aan de in Engeland zeer gewilde Ibrahim Sangaré
PSV wil komende zomer gigantische bedragen incasseren als het eventueel tot transfers van de kroonjuwelen uit de huidige selectie komt. De club denkt bij zowel Cody Gakpo als Ibrahim Sangaré minstens aan bedragen rond de 40 miljoen euro. Bij Sangaré is dit zelfs contractueel vastgelegd.
-
Excelsior zonder smaakmaker Azarkan in return tegen Heracles: ‘Ze zullen nu wakker geschrokken zijn’
Excelsior moet het in de return van de play-offs tegen Heracles stellen zonder Marouan Azarkan. De smaakmaker van de Rotterdammers is niet op tijd hersteld van een grove charge door Heraclied Lucas Schoofs. Zonder de buitenspeler beseft de ploeg dat het nog vol aan de bak moet. -
PREMIUM
Feyenoord even weg uit Rotterdam in aanloop naar Europese finale: ‘Maar Lagos is geen vlucht’
Feyenoord nam gisteravond zijn intrek in één van de meest luxueuze hotels aan de Algarve. Onder de Portugese zon moet de ploeg de rust vinden om volgende week een spetterende finale in Tirana te kunnen spelen. -
PREMIUM
Afketsen komst Alex Kroes maakt bij Ajax weg vrij voor Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar
Het had weinig gescheeld of Alex Kroes, de eigenaar van Go Ahead Eagles die afstand doet van zijn aandelen, was bij Ajax de opvolger van Marc Overmars geworden. In de top van de Amsterdamse club bleken de meningen uiteindelijk verdeeld, waarop Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar het vertrouwen kregen.