PEC Zwolle stap dichter bij titel, Eindhoven met negen man langs Heracles, NAC scoort erop los bij rentree Hyballa
PEC Zwolle is weer een stap dichter bij het kampioenschap in de Keuken Kampioen Divisie. In eigen huis werd laagvlieger TOP Oss met ruime cijfers verslagen (4-1), al werd het verschil pas in het laatste kwart gemaakt. Eindhoven won met negen man de topper van Heracles Almelo (1-0). Heracles heeft nu 6 punten achterstand op koploper PEC Zwolle.
Younes Taha zette PEC Zwolle na 29 minuten spelen op een verdiende voorsprong. Toch gaf TOP Oss, negentiende in de competitie, zich niet gewonnen en was het uitgerekend Rick Dekker, die van 2014 tot en met 2020 onder contract stond bij de club uit Zwolle, scoorde voor TOP Oss.
Het publiek vroeg vervolgens luidkeels om een invalbeurt van Apostolos Vellios. Amper een minuut na het inbrengen van de spits werd Dick Schreuder al beloond met een doelpunt van hem: 2-1. Vijf minuten daarna maakte Lennart Thy er met een mooi wippertje 3-1 van en gooide hij de wedstrijd in het slot. Het was voor Thy zijn vijftigste treffer in het Nederlandse voetbal. Dean Huiberts zorgde uiteindelijk voor de 4-1 einduitslag.
Eindhoven ontspoort, maar wint wel
In het nieuwe jaar loopt het nog niet geweldig bij Heracles Almelo. De Heraclieden speelden gelijk tegen Jong AZ (1-1), verloren in de TOTO KNVB-Beker van Go Ahead Eagles (0-1) en verloren in eigen huis de topper tegen PEC Zwolle (0-3). Ook tegen FC Eindhoven, de nummer 3 in de Keuken Kampioen Divisie, liep het niet op rolletjes. Evan Rottier kreeg na een half uur voetballen de bal in de zestien voor zijn voeten en liet Michael Brouwer met een geplaatst schot kansloos. Daarna versierde Heracles de ene na de andere kans, maar werd doelman Nigel Bertrams nooit echt getest.
Alle ingrediënten waren aanwezig om de wedstrijd volledig te doen kantelen. Niet alleen doelpuntenmaker Rottier werd namelijk met rood van het veld gestuurd, ook Charles-Andreas Brym moest na een smerige tackle van achteren eraf. Toch lukte het Heracles niet om te scoren en verkleint Eindhoven het gat met de nummer 2 tot 5 punten. PEC Zwolle loopt door het puntenverlies van Heracles verder uit en gaat nu met 50 punten ruim aan de leiding voor Heracles (44 punten) en Eindhoven (39 punten).
Succesvolle terugkeer Peter Hyballa
Voor het eerst sinds 2020 stond Peter Hyballa weer als trainer langs de lijn bij NAC. De Duitse trainer liet Elías Omarsson debuteren. De IJslander die in het verleden bij Excelsior speelde en daarna vertrok naar het Franse Nimes tekende onlangs voor anderhalf jaar. Het was echter Charles-Jesaja Herrmann die in het duel met Jong AZ na elf minuten de 1-0 tegen de touwen frommelde. Vlak na rust verdiende nieuweling Tom Boere een penalty en liet Odysseus Velanas het buitenkansje niet onbenut: 2-0. Loek Postma, die de penalty veroorzaakte en daarvoor geel ontving, werd tien minuten later van het veld gestuurd na een overtreding. Spannend was het toen al niet meer, helemaal niet toen de ingelopen Velanas zijn tweede tegen de touwen schoot. Uiteindelijk eindigde het duel in 5-1, met drie treffers voor Velanas.
Bizar eigen doelpunt
Leroy Labylle zorgde in het begin van de wedstrijd FC Den Bosch tegen MVV voor een bizar moment. De verdediger stond bij de tweede paal opgesteld en knikte een voorzet prima binnen, maar deed dat wel in zijn eigen doel. Gelukkig voor Labylle maakte MVV niet veel later nog gelijk via Ruben van Bommel, maar zochten ze door een treffer van nieuwkomer Tomas Kalinauskas alsnog met een achterstand de kleedkamer op. Het liep voor MVV goed af: diep in blessuretijd zorgde Mart Remans na een 3-1 achterstand voor een 3-3 einduitslag.
Dick Advocaat met punt naar Den Haag
ADO Den Haag is vrijdagavond op bezoek bij VVV-Venlo niet verder gekomen dan een 0-0 gelijkspel. In De Koel kreeg de Haagse ploeg met name na rust meerdere kansen, maar won het ondanks de rentree van Kishna voor de tweede maal op een rij niet. Lees hier verder.
Almere City won in Velsen-Zuid met 0-1 van Telstar en verkleint net als Eindhoven het gat met Heracles (beide hebben 39 punten). Met trainer Michel Kreek op de bank speelde Jong Ajax gelijk bij Helmond Sport (1-1). Kreek verving John Heitinga die na het ontslag van trainer Alfred Schreuder als interim-trainer bij het eerste elftal van Ajax aan de slag is gegaan. Roda JC won met 1-0 van FC Dordrecht.
De cijfers van de Keuken Kampioen Divisie
Bekijk onderaan dit artikel alle video’s over de Keuken Kampioen Divisie, alle uitslagen, het programma, de stand en alle statistieken (topscorers, gele en rode kaarten en assists). Check hier ons matchcenter!
Tussenstanden Keuken Kampioen Divisie
Stand Keuken Kampioen Divisie
Statistieken Keuken Kampioen Divisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
Emmen dompelt Cambuur in rouw met winnende treffer in blessuretijd
FC Emmen heeft SC Cambuur een enorme klap uitgedeeld in de strijd tegen degradatie. Jeroen Veldmate kopte de Drenten door de 1-2 in blessuretijd langs de Leeuwarders.Leeuwarden, Emmen -
PSV boekt overtuigende zege op emotionele avond in Nijmegen en klimt naar tweede plaats
PSV heeft bij de hervatting van de eredivisie een stevig signaal afgegeven. In Nijmegen won de ploeg van Ruud van Nistelrooij zaterdagavond onverwacht eenvoudig, met 2-4. Het verschil werd met name in de eerste helft gemaakt, toen PSV snel naar een 0-3 uitliep. Luuk de Jong, Olivier Boscagli en Joey Veerman vonden het net.Eindhoven, Nijmegen -
met poll/video
Arne Slot denkt mét teruggekeerde Gernot Trauner nog niet aan titel Feyenoord: 'Sparta verdient de focus’
De uitwedstrijd tegen Sparta is op papier nog de zwaarste wedstrijd die Feyenoord speelt deze competitie. Arne Slot ziet dat de mensen enthousiast zijn, maar kampioenskoorts is er in zijn ogen nog niet. De coach van de Rotterdammers heeft Gernot Trauner hoogstwaarschijnlijk terug.
-
PREMIUMDubbelinterview
Xavi Simons en Patrick van Aanholt over Messi, hun vriendschap, Oranje en de toekomst bij PSV
Hoe is het om als 17-jarige al de kleedkamer te delen met wereldtoppers als Messi, Ramos, Lampard of Drogba? De PSV’ers Xavi Simons (19) en Patrick van Aanholt (32) maakten het beiden mee. Samen praten ze ook over hun vriendschap, Oranje en de toekomst bij PSV. ,,Ik ben vooral blij voor mijn moeder, dat ik haar trots maak.’’ -
-
-
RKC-trainer Oosting is gedrag van Bel Hassani en Bakkali beu en houdt duo buiten selectie: ‘Een keer is het klaar’
Bij RKC ontbraken zaterdagavond twee namen in de selectie. Iliass Bel Hassani en Zakaria Bakkali werden door trainer Joseph Oosting buiten de selectie gehouden voor het duel met Vitesse (1-0 winst).Waalwijk -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.