Rentree in Oranje? Van der Sar baalt dat hij nee zei voor WK 2010: ‘Godsamme, wat had ik een spijt’
Edwin van der Sar had enorme spijt dat hij nee zei tegen een terugkeer bij Oranje voor het WK 2010 in Zuid-Afrika. Dat WK haalde het Nederlands elftal immers de finale tegen Spanje. ,,Godsamme, wat ging ik met een dubbel gevoel die finale kijken.”
Een terugkeer bij Oranje: het is na de opmars van Maarten Stekelenburg en het fraaie voetbalweekend van Arjen Robben een hot item in aanloop naar het komende EK. Robben gaf desgevraagd aan mee te gaan met de selectie van Frank de Boer als de bondscoach zou bellen. De Boer zelf gaf echter aan dat een terugkeer van Robben in het Nederlands elftal vooralsnog niet realistisch is.
Waar Robben dus open zou staan voor nog een eindtoernooi met Oranje, daar paste Van der Sar voor het WK 2010. In gesprek met Ons Oranje geeft hij aan enorme spijt te hebben van die keuze. ,,Bert van Marwijk belde me zelf. Dat ik nog een hoog niveau keepte. Maar ik ben geen Heintje Davids die voor de derde keer terug zou komen. Maar God, wat had ik een spijt toen ze de finale haalden. Absoluut", zo erkent de huidige algemeen directeur van Ajax. ,,Ik had goed contact met Giovanni van Bronckhorst tijdens dat WK en een dag voor de finale zei ik tegen Gio: ‘Godsamme zeg, ik ga die finale wel met een enorm dubbel gevoel kijken'. Natuurlijk hoopte ik echt dat ze zouden winnen, maar ik zei ook tegen Gio: ‘Als jullie winnen, kan ik echt niet met mezelf leven'.” Oranje verloor de finale zoals bekend na verlenging met 1-0 van Spanje.
Van der Sar keepte 130 wedstrijden voor Oranje, mede omdat hij na het EK 2008 toch nog voor twee wedstrijden terugkeerde: ,,Als ik mijn clubcarrière wilde verlengen, moest ik stoppen voor Nederland. Ik had niet nog de energie om nog een kwalificatie voor het WK in Zuid-Afrika te doen. Het was goed zo. Maar omdat ik bij Manchester United nog op hoog niveau keepte, belde Frank de Boer (destijds assistent, red.). Omdat ik nog zo goed speelde en of ik Oranje uit de brand kon helpen. Mijn vader en moeder hadden alleen een feest gepland, omdat ze zoveel jaar getrouwd waren. Mijn moeder vond het niet erg leuk, maar ik heb geregeld dat veertig familieleden met de bus werden opgehaald in Noordwijk dus die hebben toen de wedstrijd gekeken en ik heb er toen nog twee wedstrijden bij gekregen.”
Bekijk hieronder de laatste aflevering van Panenka, waarin gesproken wordt over een mogelijke terugkeer van Arjen Robben in Oranje:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Van Pristina tot Tirana: de zegetocht van Feyenoord kriskras door Europa in achttien delen
Verslaggever Mikos Gouka beschrijft de Conference League-zegetocht van Feyenoord kriskras door Europa in achttien delen. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
De Kuip heeft wéér het beste veld van Nederland, kunstgrasvelden stijf onderaan
De jaarlijkse veldencompetitie in Nederland is andermaal gewonnen door Feyenoord. Voor de achtste keer op rij werd het grasveld in de Kuip uitgeroepen tot beste veld van de eredivisie. -
Podcast
Bondscoach De Boer over flirt Robben met Oranje: ‘Zeg nooit nooit, maar voor nu sluit ik het uit’
Het glansrijke optreden van Arjen Robben bij FC Groningen is ook bij bondscoach Frank de Boer natuurlijk niet onopgemerkt gebleven. Ook zijn flirt met Oranje richting het EK voetbal niet. Maar volgens De Boer is een rentree van Robben in het Nederlands elftal niet aan de orde. -
Albanese prins Leka II niet blij met fans Feyenoord in Tirana: ‘Pure chaos’
De kroonprins van Albanië liet op Twitter weten dat fans van Feyenoord voor chaos zorgden in Tirana. Leka II, vanwege de republiek Albanië een kroonprins in ballingschap, uitte in de tweet zijn zorgen over wat er na de wedstrijd van de Rotterdammers vanavond tegen AS Roma zal gebeuren.
-
Samenvatting & poll
Robben naar EK? Wesley Sneijder ziet het wel zitten: ‘Zou sensatie zijn’
Arjen Robben (37) vertolkte een hoofdrol tegen FC Emmen met twee assists. Na afloop sprak de steraanvaller ook over een mogelijke rentree in Oranje. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen.