Supporterscollectief Nederland zet vraagtekens: ‘We missen perspectief, dit is over drie weken niet over’
Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld dat voetbalwedstrijden de komende drie weken zonder publiek moeten worden gespeeld. De maatregel is onderdeel van een pakket aan maatregelen dat het kabinet maandag bekendmaakte in een poging de verspreiding van het coronavirus terug te dringen.
De maatregelen gelden vooralsnog tot dinsdag 20 oktober en worden dan opnieuw bekeken. Voor de eredivisie gaat het om twee speelrondes vanwege een tussenliggend interlandweekend, in de eerste divisie gaat het om drie speelrondes.
,,We begrijpen de noodzaak om het aantal besmettingen terug te dringen”, zegt voorzitter Matthijs Keuning van Supporterscollectief Nederland. ,,Wel zetten we vraagtekens bij deze maatregel en missen we perspectief, zeker omdat deze crisis nog wel langer gaat duren dan de drie weken waarvoor de huidige maatregelen gelden. We hadden in het voetbal juist een manier gevonden om op een verantwoorde manier een beperkt aantal supporters toe te laten, en ondertussen onderzoek te doen hoe we dat kunnen opbouwen. We hopen dit snel te kunnen hervatten.”
,,Dit is een klap voor het voetbal en voor iedereen die zich heeft ingespannen om van de stadions een veilige omgeving te maken. Dit maakt de financiële situatie van clubs nog zorgwekkender. Het maakt ook de kans groter dat mensen in groepen elders gaan kijken, terwijl in het stadion juist een veilige omgeving is gecreëerd. Ook het onderzoek van de KNVB en clubs naar het risico op overdracht van het virus bij buitenevenementen komt hiermee stil te staan, terwijl dit juist zo essentieel is voor de hele maatschappij, willen we een leefbare manier vinden om met het virus om te gaan.”
Ajax
Fabian Nagtzaam, voorzitter supportersvereniging Ajax, zegt het nut en de noodzaak van de maatregelen te begrijpen. ,,Premier Rutte is net in zijn verklaring weer heel duidelijk geweest zoals hij dat vorige keer ook was met zijn opmerking dat we onze bek dicht moesten houden. Die duidelijkheid waarderen we. Maar dit is wel een enorm zure appel waar we doorheen moeten bijten. Zeker ook als je kijkt hoe het de afgelopen tijd in de Johan Cruijff Arena bij wedstrijden van Ajax is gegaan. Daar heeft iedereen zich geweldig aan de afspraken gehouden. Zelfs toen het ook bij ons spannend werd zoals afgelopen zaterdag. Als we met z’n allen drie weken ons best doen is de vijftienduizend man in het stadion, wat ons streven was, weer het perspectief waar we naartoe willen. Wij hebben bij de supportersvereniging niet het gevoel dat we collectief ‘gepakt’ zijn vanwege incidenten met andere supporters in Tilburg waar veel mensen samenkwamen en in de Kuip. Van dat eerste weet ik dat het een incident was buiten het stadion en die wedstrijd in de Kuip kan ik niet beoordelen. Ik heb er een goed gevoel over dat we dit samen kunnen oplossen.”
Feyenoord
Voorzitter Remco Ravenhorst van de supportersvereniging van Feyenoord had zich verheugd op de Rotterdamse derby tegen Sparta, op 18 oktober in de Kuip. ,,Maar die moet ik nu maar op de televisie kijken, thuis en alleen”, zegt Ravenhorst. ,,Komende zondag spelen we eerst nog uit tegen Willem II. Ik dacht: zullen we de burgemeester van Tilburg vragen of we daar op een plein in zijn stad naar de wedstrijd kunnen kijken? Maar ik denk niet dat hij dat ziet zitten.”
De supporters van Feyenoord hielden zich bij de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen FC Twente niet zo goed aan de coronaregels, wat ze op waarschuwingen kwamen te staan van burgemeester Ahmed Aboutaleb en premier Mark Rutte. ,,Als supporters hadden we de smaak net te pakken. Tegen FC Twente was het wennen en ging niet alles goed, tegen ADO ging het een stuk beter. Iedereen weet nu hoe het werkt en wat wel en niet mag. Hopelijk mogen we snel weer De Kuip in.”
PSV
Ook alle begrip bij Harry Timmermans, supportersvereniging PSV. ,,De minister president heeft haarfijn uitgelegd dat het belangrijk is in de strijd tegen verdere verspreiding van het virus, om sociale contactmomenten te voorkomen. Dan is het logisch dat ook gekeken is naar sportwedstrijden. Van mijn kant begrip dus. Volksgezondheid gaat boven alles. Het is wel belangrijk om te benadrukken dat clubs en supporters de afgelopen weken er alles aan hebben gedaan om wedstrijden verantwoord te bezoeken. Ik zie deze maatregelen daar ook los van.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Jeugd klopt wéér op de deur bij AZ: ‘Elke week zo’n prestatie neerzetten is veel moeilijker’
AZ moet vanavond thuis tegen Dundee United het 1-0 verlies van de heenwedstrijd goed zien te maken om de play-offs van de Conference League te bereiken. Misschien dat vers bloed uit de eigen jeugdopleiding de ploeg net als zondag wel verder kan helpen. -
Sambo ziet Sparta als opstap naar PSV: ‘Ik had nu al het gevoel dat ik eerste rechtsback kon gaan worden’
Rechtsback Shurandy Sambo (20) maakte deze week zijn officieuze debuut voor Sparta in een oefenwedstrijd tegen ADO (1-0). De huurling gaat dit seizoen op Het Kasteel de concurrentiestrijd met Dirk Abels aan en hoopt die te winnen, om vervolgens met eredivisie-ervaring terug te keren bij PSV. -
Blessures, bijzonderheden en opstellingen: het laatste nieuws van jouw favoriete eredivisieclub
De tweede ronde van het eredivisieseizoen werd vrijdagavond afgetrapt in Rotterdam. Check hier de vermoedelijke opstelling van jouw favoriete club, welke bijzonderheden spelen er en welke spelers ontbreken in de selectie? Antwoorden op deze vraag vind je in onderstaand overzicht. -
Feyenoord blijft tegen Heerenveen steken op gelijkspel: ‘Het was gewoon moeilijk’
Feyenoord worstelde tijdens de eerste thuiswedstrijd van het eredivisieseizoen met een goed georganiseerd Heerenveen. De Friezen pikten een punt mee uit Rotterdam: 0-0. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie.
-
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Maarten Stekelenburg denkt twintig jaar na debuut bij Ajax nog niet aan stoppen: ‘Ik ga nog lekker door’
Ajax-doelman Maarten Stekelenburg denkt precies twintig jaar na zijn debuut bij de Amsterdammers nog altijd niet aan stoppen. ,,Zolang ik fit blijf, de club tevreden is en ik plezier heb, ga ik lekker door”, zegt de 39-jarige keeper in een speciaal interview op de website van de landskampioen. Hij verlengde deze zomer zijn contract in Amsterdam tot halverwege volgend jaar.