Technisch manager Gerry Hamstra op weg naar uitgang bij Ajax
Gerry Hamstra en Ajax gaan op korte termijn uit elkaar. De 52-jarige technisch manager is met de club in gesprek om zijn tot medio 2024 doorlopende contract te ontbinden en maakt daarmee ook plaats voor Julian Ward, die waarschijnlijk spoedig zal worden gepresenteerd.
Hamstra is twee jaar in dienst bij Ajax. Na zijn vertrek als directeur spelersbeleid bij Heerenveen ging hij in Amsterdam aan de slag als technisch manager, een rol die in het leven werd geroepen om directeur Marc Overmars bij contractzaken rond de hoogste jeugdteams te ontlasten.
Toen laatstgenoemde in februari vorig jaar opstapte als gevolg van grensoverschrijdend gedrag, kreeg Hamstra meer verantwoordelijkheid. Samen met algemeen directeur Edwin van der Sar en oud-spits Klaas-Jan Huntelaar moest hij de status van Ajax, van heerser in Nederland en stuntploeg in Europa, met een succesvolle trainerswissel en transformatie van de selectie zien te handhaven.
Lees ook
• Analyse: Als Ajax niet als de bliksem de voetbalkoers inricht, blijft het niet bij één tussenjaar
Het trio kwam voor de opvolging van de succesvolle Erik ten Hag uit bij Alfred Schreuder – met wie Hamstra als enige nog niet had gewerkt – om die na een half jaar te ontslaan. Van der Sar, Hamstra en Huntelaar verkochten voor dik 200 miljoen euro spelers en gaven de helft daarvan weer uit om de kwaliteit in de selectie te waarborgen.
Ondanks die investeringen staat de landskampioen, met nog acht speelronden te gaan, zes punten achter op koploper Feyenoord. In Europa overleefde Ajax zowel in de Champions League als de Europa League niet één ronde. Daar is ook Hamstra debet aan. Naast de mislukte trainerswissel is geen van de aankopen – waarbij de technisch manager zich bovendien liet bijstaan door Schreuders zaakwaarnemer Milos Malenovic – een regelrechte voltreffer gebleken.
Afrondende fase
Ajax staat nu, na bijna vijftien maanden, alsnog op het punt een permanente opvolger voor Overmars aan te stellen. De onderhandelingen met Julian Ward, directeur voetbalzaken bij Liverpool, bevinden zich in de afrondende fase. De 41-jarige Engelsman was eerder werkzaam was in Portugal, scoutte veel in Zuid-Amerika en hielp ook de (ver)huurafdeling van Liverpool optuigen.
Hamstra maakt plaats voor Ward en is op zijn beurt met Ajax in gesprek om zijn verbintenis, die nog een jaar doorloopt, af te laten kopen. De geboren Groninger, die eerder in andere functies actief was voor Vitesse en FC Emmen, hoorde lang niets van de Amsterdamse clubleiding over zijn toekomst en miste ook de waardering voor zijn werk in het turbulente kalenderjaar 2022.
Hamstra was dinsdag gewoon nog actief op trainingscomplex De Toekomst. De verwachting is dat hij vanaf komend seizoen elders aan de slag gaat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Als Ajax niet als de bliksem de voetbalkoers inricht, blijft het niet bij één tussenjaar
-
PREMIUM
Elf jaar Edwin van der Sar bij Ajax: het lukte hem nooit om de twijfels over zijn leiderschap weg te nemen
Onder Edwin van der Sar groeide Ajax de afgelopen elf jaar in vrijwel alle opzichten: sportief, financieel en organisatorisch. Toch slaagde de oud-keeper er nooit in de twijfels over zijn leiderschap helemaal weg te nemen. Niet bij het grote publiek, maar ook niet binnen zijn club. -
VVV laat tiental Almere wegkomen met remise, Alex Pastoor boos over rode kaart: ‘Voetbal is contactsport’
VVV-Venlo heeft verzuimd om een flinke stap te zetten richting de finale van de play-offs voor een plaats in de eredivisie. De nummer zeven van de Keuken Kampioen Divisie had het betere van het spel tegen Almere City - dat na een rode kaart voor nota bene VVV-clubicoon Danny Post een tijdlang met tien man speelde - maar bleef steken op 1-1. Zaterdag is de return in Almere. -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
David Hancko blijft Xavi Simons nipt voor als Speler van het Jaar, nóg drie Feyenoorders in beste elftal
David Hancko van landskampioen Feyenoord is Speler van het Jaar geworden. De Slowaak bleef in de laatste wedstrijd van het seizoen Xavi Simons nipt voor. Hancko kreeg een 7,5 voor zijn optreden tegen Vitesse terwijl Xavi Simons, goed voor twee goals tegen AZ, ook dat cijfer kreeg.
-
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
-
-
-
Vogelpoep en insectenresten zijn hardnekkig, maar met dit trucje is je auto zo weer schoon
Vogelpoep is zeer schadelijk voor de lak van auto’s. Weghalen heeft dus prioriteit, maar hoe verwijder je de harde uitwerpselen zonder krassen? -
PREMIUM
Erik Falkenburg open over angststoornis en paniekaanvallen: ‘Ik dacht: wat als mensen zien dat er iets mis is met me?’
Achter iedere foto zit een verhaal. In het geval van Erik Falkenburg (35) een bijzonder verhaal. De ex-Willem II’er vertelt openhartig over de mentale problemen waar hij tijdens zijn carrière mee worstelde, zeker in zijn tijd bij de Tricolores. Hij wil het taboe doorbreken. ,,Erover praten helpt écht.”Tilburg