Van Ginkel kritisch: ‘Er vallen kleine spelers in en de grote jongens bleven achterin staan’
Samenvatting,,Dit is heel zuur", erkende Marco van Ginkel nadat PSV door Benfica uit de Champions League werd gehouden. De aanvoerder baalde stevig na het 0-0 gelijkspel in Eindhoven. Na de 2-1 nederlaag in Portugal betekent dat een plek in de groepsfase van de Europa League.
,,We speelden lang tegen tien man en in de rust zeiden we dat we de bal moesten laten gaan", aldus Van Ginkel bij RTL7. ,,We moesten ze kapot tikken, maar dat hebben we te weinig gedaan. We hebben wel een paar kansjes gehad, maar het was net niet. Zij zouden vermoeid worden als we de bal goed zouden laten rondgaan. Maar we maakten fouten en hadden onnodig balverlies.”
,,Aan het einde hadden we ook te weinig ideeën", vond Van Ginkel, die zelf tot zijn onvrede na 70 minuten werd gewisseld voor Bruma. ,,Ik zou er een paar naar voren gooien, denk ik. Er komen bij ons dan wat kleine jongens in voor aan de zijkant en de grote jongen bleven achterin staan. Terwijl je toch wat moet forceren.”
Van Ginkel zag vanaf de zijkant hoe Benfica de wedstrijd wist uit te spelen. ,,Tijd rekken, op de grond liggen, dat hebben ze goed gedaan", aldus de middenvelder. ,,En wij niet.”
Bekijk hier de samenvatting.
Roger Schmidt
Roger Schmidt wilde na afloop niet ingaan op de kritiek van aanvoerder Marco van Ginkel. ,,We hebben in de hele kwalificatie als team goed gespeeld”, liet de trainer bij RTL7 weten. ,,Natuurlijk moet ik als coach beslissingen nemen. Wij hebben een team dat met goed voetbal tot kansen moet komen. We zijn geen ploeg die met lange en fysiek sterke spelers in het centrum uit hoge voorzetten met kopballen kan scoren. Maar vorige week waren we in Portugal de betere ploeg en nu weer. In voetbal krijg je echter soms niet wat je verdient. Dat zullen we moeten accepteren.”
,,Het was een zware en intense wedstrijd, met veel strijd en zonder veel uitgespeelde kansen. Dat is normaal op dit niveau. Na de rode kaart voor Benfica werd het moeilijk voor ons om oplossingen te vinden, omdat ze met heel veel man in de verdediging gingen spelen. We hebben niet veel kansen gecreëerd, maar uiteindelijk hadden we er minimaal één van moeten benutten. Daar hadden we dan ook weer extra energie uit kunnen halen. Maar helaas hebben we niet gescoord en daardoor liggen we nu uit de Champions League.”
Eran Zahavi
,,Ik neem de verantwoordelijkheid", zei Eran Zahavi, de man die de grootste kans van PSV tegen de lat schoot. ,,Want als ik die bal scoor, wordt het misschien een andere wedstrijd. Het was niet makkelijk met die stuit en die verdediger die nog een sliding maakt.”
,,We wisten dat het 50/50 zou worden”, zei Jan Vertonghen nadat hij met Benfica de Champions League wist te bereiken. ,,PSV is gewoon een heel goede ploeg. We kwamen al na een half uur met tien man, en dat is lastig. Maar misschien werkte het wel in ons voordeel. We konden de ruimte klein houden en dat was goed voor ons. Hoe kleiner hoe beter.”
,,En die voorzetten van hun vonden we prima, want wij hebben veel kracht in de lucht”, onderschrijft de Belg het verhaal van Van Ginkel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
PSV hangt een gigantisch prijskaartje aan de in Engeland zeer gewilde Ibrahim Sangaré
PSV wil komende zomer gigantische bedragen incasseren als het eventueel tot transfers van de kroonjuwelen uit de huidige selectie komt. De club denkt bij zowel Cody Gakpo als Ibrahim Sangaré minstens aan bedragen rond de 40 miljoen euro. Bij Sangaré is dit zelfs contractueel vastgelegd. -
Samenvatting
Bittere pil PSV: Eindhovenaren lopen zich stuk op Portugese muur en grijpen naast Champions League
PSV snakte naar de terugkeer in het hoofdtoernooi van de Champions League. En wat een unieke kans lag er gisteravond in de return tegen Benfica. Maar ondanks een uur met 11 tegen 10 en een paar open kansen viel de Portugese muur niet om. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
Twee degradanten en twee Sparta-helden in Elftal van de Week
In de laatste speelronde van de eredivisie lag de strijd om degradatie nog open. Hoofdrolspelers Sparta Rotterdam en Willem II leverden beide twee spelers af aan het Elftal van de Week. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs.
-
Sparta euforisch na lijfsbehoud in de eredivisie: ‘Wij zijn niet zomaar te slachten’
Dankzij de 1-3 zege op bezoek bij Heracles heeft Sparta zich verzekerd van lijfsbehoud in de eredivisie. De Rotterdammers stegen zelfs naar de veertiende plaats in de eredivisie. Dat hadden weinig mensen enkele weken geleden voor mogelijk gehouden. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
Gaat Justin Bijlow de finale halen? Feyenoord neemt doelman mee naar Portugal
Keeper Justin Bijlow gaat met Feyenoord mee naar Portugal voor een trainingskamp ter voorbereiding op de finale van de Conference League. Trainer Arne Slot heeft 26 spelers geselecteerd voor de trip naar Lagos.