Verlies van Bruno Martins Indi valt zwaar bij AZ: ‘Hij staat bovenaan in de hiërarchie’
AZ moet het dit kalenderjaar doen zonder aanvoerder Bruno Martins Indi, nadat de verdediger een blessure opliep in de gewonnen wedstrijd tegen Ajax twee weken geleden. Dat nieuws valt zwaar in Alkmaar.
,,Bruno is een heel belangrijke spelers voor ons”, zei trainer Pascal Jansen tijdens het persmoment voor de wedstrijd van zaterdag tegen FC Groningen. ,,We wisten wel snel dat het foute boel was, want Bruno vroeg in de wedstrijd direct om een wissel. Afgelopen dinsdag is hij geopereerd.”
Jansen is direct met de international, die door de blessure ook het WK mist, om de tafel gegaan om zijn rol binnen de selectie voor de komende tijd te bespreken. ,,Bruno is een van onze meest ervaren spelers en weet de fijne kneepjes van coaching. Hij heeft ook status binnen de selectie en staat bovenaan in de hiërarchie. We hebben samen de koppen bij elkaar gestoken hoe hij bij het elftal betrokken kan blijven. Dat doen we samen met Jordy Clasie, onze reserveaanvoerder. Samen met Jordy is er een hele goede chemie met de meer jonge spelers in de selectie.”
Jesper Karlsson kan op meerdere posities uit de voeten
Een speler die de plaats van Martins Indi in eerste instantie overneemt, is de achttienjarige Maxim Dekker. Hioj speelde dit seizoen al enkele goede wedstrijden bij de enige ongeslagen club uit de eredivisie. ,,Bruno zal de wedstrijden blijven volgen en Maxim waar mogelijk steunen.” Zomeraanwinst Zinho Vanheusden is weer helemaal fit en is een andere kandidaat centraal achterin, al is de Belg rechtsbenig en maakte hij nog geen officiële speelminuten dit seizoen. ,,Zinho is een speler die op een nog hoger niveau dan Maxim ervaring heeft opgedaan”, aldus Jansen.
Tegenover het uitvallen van Martins Indi staat de terugkeer van Jesper Karlsson. De belangrijkste AZ-speler van het vorige seizoen stond vier maanden aan de kant met een blessure maar maakt tegen FC Groningen voor het eerst weer deel uit van de A-selectie.
De Zweed staat volgens Jansen te trappelen. ,,Hij dacht dat hij nooit geblesseerd kon raken, maar nu was hij er toch lang uit. Dat heeft iets bij hem losgemaakt, net als het feit dat hij geen transfer heeft gemaakt deze zomer. Ondanks dat bleef hij zich focussen op zijn revalidatie. Hij heeft keihard gewerkt.”
In de tussentijd ontwikkelde het talent Myron van Brederode zich op Karlsson’s positie. ,,Maar Jesper kan op verschillende posities uit de voeten”, weet Jansen die blij is dat hij weer over een extra spelen kan beschikken. ,,We hebben er echt een speler bijgekregen. En dat is nodig ook want we spelen tot half november elf wedstrijden.” Basisspelers als Vangelis Pavlidis en Hakon Evjen voeren een race tegen de klok om nog bij die wedstrijden aanwezig te zijn.
AZ meldt miljoenenwinst
AZ heeft afgelopen seizoen een winst geboekt van bijna 19 miljoen euro. De omzet nam met de helft toe doordat er meer geld kwam uit stadioninkomsten na een voorgaand jaar met meer coronabeperkingen. Ook aan de transfers van Myron Boadu (AS Monaco), Calvin Stengs (OGC Nice), Marco Bizot (Stade Brest) en Teun Koopmeiners (Atalanta Bergamo) verdiende de club uit Alkmaar goed.
De vertrokken spelers leverden AZ van juli vorig jaar tot en met afgelopen juni 41 miljoen euro op. De club kocht in die periode zelf voor ongeveer 8 miljoen in. De verkoop van aanvoerder Owen Wijndal aan Ajax zit nog niet bij deze resultaten, omdat die valt onder het volgende boekjaar.
AZ verwacht dit lopende seizoen de omzet met een vijfde te verhogen door het verder wegvallen van coronaregels en het halen van de groepsfase van de Conference League. ,,Door de financiële resultaten van de afgelopen jaren heeft AZ een buffer opgebouwd en ziet AZ de toekomst met vertrouwen tegemoet”, aldus de club. Door coronabeperkingen boekten de Alkmaarders vorig seizoen een verlies van 800.000 euro.
AZ eindigde vorig seizoen als vijfde onder Jansen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ruud van Nistelrooij vreest bij PSV niet voor 'Schreuder-scenario’ en heeft Luuk de Jong terug
Bij PSV voelt trainer Ruud van Nistelrooij ondanks de slechte resultaten steun van de clubleiding. Een ontslag is absoluut niet aan de orde, in tegenstelling tot de situatie bij Ajax. Dit weekend hoopt hij PSV weer eens naar een zege te leiden. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
AZ-verdediger Bruno Martins Indi heel 2022 niet meer in actie
Bruno Martins Indi van AZ is dinsdag succesvol geopereerd. De 30-jarige verdediger liep in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen Ajax een bovenbeenblessure op. De aanvoerder van de Alkmaarders komt in kalenderjaar 2022 niet meer in actie, meldt de club. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
AZ-coach Pascal Jansen leeft mee met ontslagen Alfred Schreuder: ‘Dit gun je niemand’
De vandaag vijftig jaar geworden Pascal Jansen beleefde met AZ een geweldige week. De ploeg won zelf midweeks van Go Ahead Eagles en zag zowel FC Twente, Ajax als PSV punten verspelen waardoor AZ nu tweede staat op twee punten van koploper Feyenoord. Bij Ajax is de crisis zelf zo hoog opgelopen dat het trainer Alfred Schreuder heeft ontslagen.
-
PEC Zwolle stap dichter bij titel, Eindhoven met negen man langs Heracles, NAC scoort erop los bij rentree Hyballa
PEC Zwolle is weer een stap dichter bij het kampioenschap in de Keuken Kampioen Divisie. In eigen huis werd laagvlieger TOP Oss met ruime cijfers verslagen (4-1), al werd het verschil pas in het laatste kwart gemaakt. Eindhoven won met negen man de topper van Heracles Almelo (1-0). Heracles heeft nu 6 punten achterstand op koploper PEC Zwolle. -
-
-
Streep door WK voor geblesseerde Bruno Martins Indi
Bruno Martins Indi gaat in november niet mee met Oranje naar het wereldkampioenschap voetbal in Qatar. De verdediger van AZ liep vorige week in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-1) een blessure op. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.