Versierde kerstboom in het bos is eerbetoon van Henk (82) aan zijn overleden Rietje
Wie versiert toch die kerstboom midden in het bos bij Wehl? Het blijkt Henk Schlief (82) uit Didam. Jarenlang deed hij dit samen met zijn vrouw Rietje. Dit jaar voor het eerst alleen. Als eerbetoon.
Delen per e-mail
Ze deden het zeker acht jaar samen, een kerstboom versieren in het bos, op landgoed ’t Jagershuis in Wehl. Henk en Riet Schlief uit Didam maakten eindeloos veel wandelingen in het fraaie gebied. ,,Het is hier zo fijn, we zijn er in de loop der jaren een beetje verliefd op geworden”, zegt de 82-jarige Didammer.
Samen hadden ze al een geschikte spar uitgezocht voor dit jaar, het vorige exemplaar was een beetje te hoog geworden. Helaas, het heeft niet zo mogen zijn. Riet werd begin dit jaar tijdens het zwemmen in De Hoevert in Didam getroffen door een hersenbloeding. In het onlangs gesloten overdekte bad heeft ze 27 jaar gewerkt.
We hebben het hier zo goed gehad, samen. De mensen die hier langskomen zijn zo aardig, we hebben zoveel leuke gesprekken gevoerd
Voor het eerst alleen met kerst
,,Ik was erbij, heb haar hoofd boven water gehouden. Ze riep om hulp.”
Een week later, op 30 januari, overlijdt Riet in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem, op 78-jarige leeftijd. In het ziekenhuis waar haar man tot zijn vervroegde pensionering heeft gewerkt. ,,Ik heb moeite om het verlies een plek te geven. De eerste verjaardagen, de eerste kerst zonder haar. We zijn 56 jaar bij elkaar geweest”, zegt de weduwnaar.
Eén ding stond voor de Didammer vast: hun boompje wordt ook dit jaar versierd. ,,Omdat ik zeker weet dat ze dat mooi had gevonden.” Aanbiedingen van mensen om hem een handje te helpen sloeg hij even dankbaar als beleefd af. ,,Ik wilde dit echt alleen doen. Voor haar.”
Massaal gereageerd
Hij hing een tekst in de boom: ‘Nooit meer samen de boom versieren, mijn lieve Rietje is er niet meer’. Het aangrijpende verhaal kwam, anoniem, op Facebook terecht. Er werd massaal en louter positief op gereageerd.
Inmiddels is de boom door passanten behangen met steunbetuigingen, kaartjes en versieringen. Dat ontroert Henk. ,,Zo lief, dat doet me echt goed. We hebben het hier zo goed gehad, samen. De mensen die hier langskomen zijn zo aardig, we hebben zoveel leuke gesprekken gevoerd.”
Versieringen weer weggehaald
Dankzij enkele behulpzame Facebookers uit Didam achterhalen we de identiteit van Henk Schlief. Hij hoeft niet zo nodig in de krant. Zoon Benno, net als zijn vader en broer Marcel ook woonachtig in Didam, is wél voor. ,,Het is een mooi eerbetoon aan ma. Bovendien: je hoeft je toch nergens voor te schamen? Je hebt niemand iets misdaan.”
Uiteindelijk stemt Henk schoorvoetend toe. Mits Benno mee gaat. Op locatie zijn de reacties van passanten hartverwarmend. Hij neemt de complimenten met een glimlach in ontvangst. ,,Vind je hem mooi?”
Op 2 januari worden de versieringen weggehaald door de Didammer. ,,Ik ruim alles weer netjes op”, belooft hij. En mocht er iemand twijfelen: deze boom wordt over een jaar weer versierd. ,,Zeker weten, dat ga ik doen. Voor Riet.”
Bekijk hier onze video's rondom NL Blijft Thuis:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Weggeefwinkel Utrecht start proef met ‘Klinikastje’ vol gratis tampons, mondkapjes en condooms
Bij de Weggeefwinkel Utrecht, aan de 2e Daalsedijk, hangt vanaf vandaag een kastje met daarin hygiëneproducten als tampons, maandverband, mondkapjes, tandpasta, condooms en zakdoekjes. Mensen die erom verlegen zitten kunnen het daar gratis pakken- mensen die het kunnen missen, mogen doneren. -
Beste escaperoom ter wereld staat in Bunschoten: ‘Ontzettend groot compliment’
De Bunschotense escaperoom The Dome is voor het tweede jaar op rij uitgeroepen tot nummer één van de wereld. The Dome won de prestigieuze Top Escape Rooms Project Enthusiasts’ Choice Award (TERPECA) en liet bij de verkiezing 130.594 internationale escaperooms achter zich. -
Pam en Cato geven 700 kerstballen aan Amphia-patiënten: ‘Met kerst moet niemand alleen zijn’
Een bolderkar en drie grote Ikea-tassen vol: boezemvriendinnen Pam Ponte en Cato Suurland, beiden 11 lentes, kwamen dinsdag met maar liefst zevenhonderd ‘lichtjes’ in de vorm van kerstballen naar het Amphia in Breda. Team Kerstengel op hun truitjes. -
Frank in quarantaine
Ik moet dezer dagen veel denken aan mijn overleden ouders
Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Tweede golf, dag 98. Lees alle eerdere afleveringen hier terug -
Wat weet jij van het muziekjaar 2020? Speel onze quiz
Speel mee met De Grote Eindejaars Muziekquiz op AD.nl of in de AD-app, gepresenteerd door Qmusic-DJ Joost Swinkels.
-
PREMIUM
Verbroedering in donkere coronatijd dankzij sprookjesachtige kerststraat: ‘Het mag een beetje tokkie zijn’
Als er één plaats zich goed leent voor een winterwonderland, dan is het Oudewater. De verkiezing van de mooiste kerststraat van Oudewater toverde de stad met het hoge Anton Pieck-gehalte om tot een sprookjesachtige kerstwereld. De verkiezing zorgt voor verbroedering, gezonde benen en heel, heel veel lichtjes. ,,Het is alsof de wagen van de Postcodeloterij elk moment aan kan komen rijden.” -
PREMIUM
Vrolijke pakketbezorger Porres overstelpt met kerstattenties: ‘Mijn huis staat vol’
Zijn baas noemt hem de leukste pakketbezorger van Nederland. Dat vinden zijn klanten in Rijen ook. Een oproepje voor een kleinigheidje als bedankje voor de altijd vrolijke Porres Alberto leidde tot zes dozen vol attenties van snoep tot kaarten en zelfs flessen whisky. En Porres? Hij doet wat hij altijd doet: lachen en grapjes maken. -
PREMIUM
In het anders zo onstuimige Duindorp is het nu alleen gezellig
Precies een jaar geleden werd de politie in Duindorp bekogeld met vuurwerk en stenen. En waar nu ook elders in Den Haag auto’s en vuilnisbakken in de fik gaan, is het in Duindorp alleen maar gezellig.