Dit weekeinde grote kerstmarkten in Ootmarsum en Oldenzaal
NOORDOOST-TWENTE Sinterklaas is het land uit en dat betekent dat vanaf nu alle aandacht naar kerstmis uitgaat. Dit weekeinde springen de grote kerstmarkten in Ootmarsum en Oldenzaal eruit.
In Ootmarsum is zaterdag en zondag het bekende en populaire evenement Kerst en Kunst. Twee dagen staat het centrum vol met diverse aan kerst gerelateerde kramen, zijn er activiteiten in het kader van de donkere dagen en vooral heel veel sfeer. „Iedereen heeft er zin in”, zegt voorzitter Renate Kiewik van Kerst en Kunst. „We hebben het twee jaar niet kunnen houden en je merkt nu dat er een bepaald enthousiasme omdat iedereen blij is dat we weer kunnen. Zo hebben we reeds in oktober een stop gezet op de aanmeldingen voor de kramen, zoveel belangstelling was er.”
Draaiboek
Het evenement zal niet veel afwijken voor de edities van voor 2020. „Vorig jaar hebben we lang de hoop gehad dat het kon doorgaan, maar gooide corona op het einde nog roet in het eten. Het draaiboek van toen hebben we weer tevoorschijn gehaald, ook al omdat iedereen die zich voor toen had aangemeld, dit jaar weer komt.” Dat betekent onder meer dat het culinaire plein weer terugkomt.
Kiewik verwacht een flinke belangstelling voor Kunst en Kunst komend weekeinde. „Het wordt voor een kerstmarkt prachtig weer, koud, iets vriezend weer maar wel droog. Ideaal dus.”
Kunst en kerst vindt zaterdag en zondag plaats in het centrum van Ootmarsum, beide dagen van 12.00 uur tot 18.00 uur. Toegang gratis.
Oldenzaal
Ook in Oldenzaal is dit weekeinde de grote kerstmarkt met als titel ‘Oldenzaal in Kerstsfeer’. Natuurlijk zijn er veel kramen met aan kerst gerelateerde artikelen. Maar er is ook veel muziek en ook de ijskoningin & Winterbok & De IJskoningin en Winterbok zijn er weer op stelten.
Bijzonder is weer de demonstratie ijssculpturen door echte ijscavers. Die is te bekijken aan het begin van de Steenstraat. Verder zijn er kinderkerstspelen, de schaapskooi en diverse vuurkorven door de heole binnenstad. Wat de muziek betreft, op zaterdag zijn er optredens van onder meer Triple One, Brads band, Vocal Essen, Mannenkoor, Anke Zing je fit en de midwinterhoornblazers.
Piep'nrek
Zondag is het de muzikale beurt aan onder meer Goed Gemutst, Kim Grote Punt (parodie Orgel Joke), Anke Zing je fit, de midwinterhoornblazers en het Piep‘nrek. Natuurlijk zijn ook de winkels in de binnenstad beide dagen geopend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWA'K ZEGG'N WOL
Potje ver plassen op Oude Tramdijk
Wa’k zegg’n wol. Een wekelijkse rubriek met (eigen)aardige berichten uit Noordoost-Twente. In deze aflevering: een tussenstand in de strijd tussen een landeigenaar en hardnekkige wandelaars in Rossum en het bezoek van een cameraploeg van ‘Hart van Nederland’ aan de carnavalsloodsen in De Lutte. -
PREMIUM
DSVD kan topteams prima tegenstand bieden
DSVD snoepte koploper MVV’29 zondag punten af, het werd 2-2 in Deurningen. Volgens trainer Clemens Zwijnenberg had er ook nog wel meer ingezeten. -
PREMIUMGevonden op Google
Oldenzaalse Ilse (32) runt evenementenbureau, elk detail doet ertoe: ‘Zoals brandend kaarsje op toilet’
OLDENZAAL - Google Maps kent vele geheimen. Surfend over het net doe je opvallende vondsten. Zoals evenementenbureau MET ILSE aan de Hengelosestraat in Oldenzaal. -
Met video
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
PREMIUM
Het andere verhaal van een Oldenzaals gezin dat vluchtelingen opving: ‘Dit doen we nooit meer’
Na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne openden Twentenaren en Achterhoekers massaal hun harten en huizen. Zo vingen Oldenzalers Marijke ten Dam en Mike-Jarno Vaanholt een gevluchte moeder en zoon op in hun drukke gezin. Wat goed begon, eindigde met een trap na. Dit is hun verhaal. -
PREMIUM
Werk van ernstig gehandicapte Daniëlle uit Twente hangt tijdelijk op de plek van wereldberoemd ‘Meisje met de parel’ in Mauritshuis
VASSE/ALMELO - Het is misschien wel haar grootste prestatie in haar carrière als kunstenares. Want ondanks haar enorme fysieke beperkingen blijft Daniëlle Oude Luttikhuis verbazingwekkende dingen doen. Ditmaal is een schilderij van haar geselecteerd door topmuseum Het Mauritshuis in Den Haag, waar het komende maand te zien zal zijn. „Ik was helemaal verbaasd.”