Wethouder Renkema juicht verandering bij Eurobahn toe, zorgen over treinuitval in Oldenzaal blijven
OLDENZAAL - Spoorvervoerder Eurobahn heeft een nieuwe eigenaar. Wethouder Alida Renkema van de gemeente Oldenzaal is er blij mee. „Nu nog de dienstverlening verbeteren.”
Tim Nijhof
Eurobahn is overgenomen door herstructureringsmaatschappij Team Treuhand. De wisseling van de wacht heeft geen gevolgen voor het dienstenpakket van de spoorvervoerder. De bestaande contracten voor de 15 spoorverbindingen van Eurobahn lopen gewoon door. Inclusief de RB61, de lijn Hengelo-Bielefeld met stop in Oldenzaal.
Nog steeds staan te veel Oldenzalers voor niks op het station, omdat de trein niet komt.
Alida Renkema,, wethouder Oldenzaal
Tegenvallers
Wethouder Renkema volgt de beslommeringen van een afstandje. Ze zegt zich te kunnen vinden in de koerswijziging. „Ik heb er een goed gevoel bij. Verandering is ook nodig.” Wat Renkema betreft, is de volgende halte op de route het opkrikken van de dienstverlening van de spoorvervoerder. „Nog steeds staan te veel Oldenzalers die met Eurobahn de grens over willen voor niks op het station, omdat de trein niet komt. Dat moet veranderen. Ik blijf hierover in gesprek met de provincie Overijssel.”
Het is aan de provincie en de drie Duitse opdrachtgevers van Eurobahn om de vervoerder aan te spreken op tegenvallende prestaties, aldus Renkema. „Dat gebeurt ook, in duidelijke taal.” Daarmee zijn de problemen echter niet zomaar van de baan. Keolis Frankrijk, de vorige eigenaar van Eurobahn, vond de prijzen van de vervoerscontracten te duur en trok zich terug als aandeelhouder.
Financieel kwetsbaar
Team Treuhand schoof in. De herstructureringsmaatschappij is gespecialiseerd in het overeind houden van financieel kwetsbare bedrijven die in een overgangsfase zitten. Doel van de nieuwe eigenaar is om de spoorvervoerder ‘weer winstgevend te maken’ en het pad te effenen voor ‘een nieuwe strategische investeerder in de toekomst’. Renkema: „Klinkt veelbelovend. Maar wie de eigenaar is, maakt in principe niet veel uit. Als de treinen maar op tijd in Oldenzaal zijn.”