‘Zwemmen in Bacardi lemon’-zanger naar festival op het Hulsbeek: ‘We hebben niet bezuinigd op artiesten’
OLDENZAAL - In plaats van de allereerste editie van Après Ski met Mie XXL met 13.000 bezoekers vindt volgende weekeinde het festival Plan B plaats op het Hulsbeek. Twee avonden en een middag, telkens met 750 bezoekers. Met zanger Mart Hoogkamer van het bekende nummer ‘Ik ga zwemmen in Bacardi lemon’.
Bert HolstLaatste update:24-08-21, 16:16
Ze hadden allebei los van elkaar van te voren al een slecht gevoel. „De persconferentie moest nog komen toen ik tegen een medewerker zei dat ik een slecht gevoel had over het doorgaan van een festival met 13.000 bezoekers”, vertelt organisator Tom Leuveld. „En het gekke was dat ik dat ook al tegen die medewerker had gezegd”, meldt zijn broer en medeorganisator Rik Leuveld. „En toen moest het nieuws dat de grote festivals niet meer door konden gaan nog bekend worden.”
Uithuilen
Het slechte gevoel van de twee organisatoren werd bewaarheid. „Het was uithuilen en toch weer opnieuw beginnen”, zegt Tom. „Omdat we onbewust al rekening hielden met de afgelasting van het XXL-festival waren we al bezig met een kleiner alternatief. Dat plan hebben we tevoorschijn gehaald en wordt volgend weekeinde uitgevoerd.”
Mooi feestje
En dat betekent dat op het Hulsbeek een klein festivalterrein verrijst voor 750 bezoekers per dag. Zij moeten bij de ingang behalve een ticket een negatieve test laten zien, herstelbewijs of een vaccinatiebewijs. Tom Leuveld: „Als ze dat hebben kunnen ze ook gewoon genieten van een mooi feestje. We bezuinigen niet op aankleding en sfeer. Net als bij onze andere feesten zijn er bijvoorbeeld bier- en foodtrucks en is de aankleding goed geregeld.”
We bezuinigen niet op aankleding en sfeer
Tom Leuveld, Organisator festival Plan B
Toreador
De vrijdag- en zaterdagavond zijn in stijl van de Après Ski met Mie-party‘s. „Veel stijlen door elkaar, gekkigheid, maar vooral veel sfeer en gezelligheid”, zegt Rik. „We hebben ook niet bezuinigd op artiesten. Bezoekers van onze feesten weten dat we de muziek altijd top regelen. Dan moet dat nu ook goed zijn, ook al is het voor veel minder bezoekers dan normaal”, vult Tom aan. „Op de vrijdag is ons vaste Après ski met mie dj-duo Rob en Jan er bij, evenals Wilbert Pigmans, bekend van het nummer De Toreador.”
Op zaterdag treden onder meer dj Ivar op en Darkraver. Zondag is het Hollands feest met onder meer Frans Duijts en Mart Hoogkamer van het uiterst populaire nummer ‘Zwemmen in Bacardi lemon’.
Uitgedacht
Het feest van 3 tot en met 5 september heet Plan B. „Omdat het ook een Plan B is”, legt Tom uit. „Volgend jaar willen we Après ski met mie XXL gewoon doen zoals we het uitgedacht hebben. Dat wordt echt een mooi feest waar we veel vertrouwen in hebben. We hebben niet voor niets de datum al laten vastleggen bij Het Hulsbeek: 3 september 2022. Dan moet het toch kunnen...”
Tickets voor Plan B gaan dinsdagavond om 19.00 uur online in de verkoop via https://www.apresskimetmie.nl/
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.