IOC-voorzitter Bach loopt ook een stukje met de fakkel
De olympische vlam is bijna op de plaats van eindbestemming aangekomen. Thomas Bach, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, liep in Pyeongchang een paar honderd meter met de fakkel en gaf die vervolgens door aan Miroslav Lacjak, de huidige voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties.
Bach posseerde bij het olympisch dorp met bezoekers en wisselde badges uit. ,,Dit worden fantastische Olympische Spelen. We gaan mooie sportmomenten beleven'', aldus Bach.
De olympische vlam komt vanavond (Zuid-Koreaanse tijd) aan in het Olympisch Stadion en heeft dan een reis van maanden achter de rug. Eind oktober werd de vlam in het Griekse Olympia officieel ontstoken en kregen de Zuid-Koreaanse organisatoren het vuur in handen. Sinds honderd dagen is de fakkel in Zuid-Korea.
Cultuur
,,Ik weet zeker dat Korea de hele wereld op een geweldige manier welkom heet en kennis laat maken met de cultuur in dit land. Ik hoop dat we ons deze Spelen straks herinneren als een mooie tijd'', sprak Bach.
Lee Hee-beom, de baas van het olympisch organisatiecomité, is blij dat de Spelen gaan beginnen. ,,Het is eindelijk zover. Het waren zeven lange jaren van voorbereiding'', zei hij.
De voorbije dagen was veel te doen om de kou in Pyeongchang. Uitgerekend vrijdag, de dag van de opening, ligt de temperatuur hoger dan afgelopen week. ,,We kunnen zeggen dat God ons heeft geholpen met het weer. We zijn er klaar voor'', besloot Lee.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Geen plakken voor Nederland
Oekraïne aan kop medaillespiegel na dag één Paralympische Spelen
Oekraïne heeft op de eerste dag van de Paralympische Spelen in Peking de leiding genomen in het medailleklassement. De ploeg pakte zeven medailles, allemaal bij de biatlon, waarvan drie gouden. -
Olympische bytes
Schulting gaat viral met vier medailles, Shiffrin heeft boodschap voor haar haters
De Olympische Winterspelen in Peking gaan richting het einde, met zaterdag nog de massastart en zondag de sluitingsceremonie. In de rubriek olympische bytes struint de sportredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van de Nederlandse olympiërs, hun aanhang en de buitenlandse sterren. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
CAS beslist: 45 Russische sporters blijven geschorst
Op de dag van de openingsceremonie was de Russische dopingsoap nog niet afgelopen. Het CAS deed vanmorgen uitspraak in de zaak die 45 Russische atleten tegen het IOC hadden aangespannen om alsnog aan de Spelen te kunnen deelnemen. -
PREMIUMAnalyse
Mooie olympische successen, maar schaatsoogst in Peking roept ook veel vragen op
De Winterspelen van Peking zijn voor het langebaanschaatsen het minst succesvolle van de afgelopen twaalf jaar. Er was prachtig goud, maar er blijven ook veel vragen over.
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Tóch nog brons: Zwitserse skicrosser krijgt negen dagen na olympische finale alsnog haar medaille
De Zwitserse skicrosser Fanny Smith heeft negen dagen na de olympische skicrossfinale alsnog de bronzen medaille gekregen. De 29-jarige Smith was in eerste instantie teruggezet van de derde naar de vierde plaats omdat ze de Duitse Daniela Maier in de finale zou hebben gehinderd. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.