Nouchka Fontijn verzekerd van medaille: pikant duel wacht in halve finale
VideoNouchka Fontijn is verzekerd van een medaille op de Olympische Spelen in Tokio. De Nederlandse boksster, in de klasse tot 75 kilogram, won in de kwartfinale van de Canadese Tammara Thibeault en is dus in elk geval verzekerd van het brons. Bij het boksen krijgen immers beide verliezend halvefinalisten een bronzen medaille.
Nadat zowel Thibeault als Fontijn een ronde won, kwam het aan op de beslissende derde ronde. Daarin was de jury uiteindelijk unaniem: de 33-jarige Nederlandse won overtuigend van de Canadese. Daardoor bemachtigde Fontijn, die vijf jaar geleden in Rio de Janeiro zilver won, een plek bij de laatste vier.
Er wacht nu een bijzonder duel voor Fontijn. In de halve finale strijdt ze tegen de Britse Lauren Price. Daarvan verloor ze in 2019 de WK-finale, een uur nadat ze eigenlijk dacht gewonnen te hebben. Price ging destijds na de wedstrijd nog in beroep en dat beroep werd toen toegekend terwijl de medailleceremonie al bezig was. Fontijn weigerde toen het zilver in ontvangst te nemen.
Het duel met Price is aanstaande vrijdag. Mocht ze de halve finale winnen dan volgt zondag, op de slotdag van de Spelen, het gevecht om goud. Fontijn neemt na de Spelen afscheid van de sport.
Klik op onderstaande ringen om rechtstreeks naar al het olympisch nieuws, onze podcasts en video’s en het complete programma te gaan.
Bekijk hieronder onze video’s over de Olympische Spelen.
Beluister hieronder onze olympische podcasts.
Bekijk hieronder het complete schema van de Olympische Spelen, waarbij je precies kunt zien wanneer de Nederlandse atleten in actie komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Verheijen ziet geen gemiste kans op goud en blikt terug op relletje met Nils van der Poel
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
PREMIUM
Jacht op gouden medailles ingeruild voor hunkering naar fysiek contact met familie en vrienden
De huldiging van de olympische sporters in het Hilton Amsterdam Schiphol heeft vandaag voor een emotioneel samenzijn gezorgd. De jacht op gouden medailles is na een intens en geïsoleerd evenement in Peking ingeruild voor een hunkering naar fysiek contact met familie en vrienden. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Olympische bytes
Willem-Alexander en Máxima feliciteren ‘uitzonderlijke’ Schouten, ‘Kramer de grootste allertijden’
De Olympische Winterspelen in Peking gaan richting het einde. In de rubriek olympische bytes struint de sportredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van de Nederlandse olympiërs, hun aanhang en de buitenlandse sterren.
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
-
-
PREMIUM
Deze sporters willen nog één keer vlammen op olympisch toneel
Niet alleen Epke Zonderland (35) maakt zich op voor een olympisch afscheid. Vele Nederlandse sporters die het afgelopen decennium kleur gaven aan de sportgeschiedenis, willen voor de laatste keer vlammen op de Spelen. Enkele Oranje-toppers nader belicht. -
Video
Irene Schouten vlaggendrager bij sluitingsceremonie: ‘Keuze tussen haar en Suzanne Schulting was eigenlijk niet te doen’
Irene Schouten is morgenmiddag de vlaggendrager bij de sluitingsceremonie van de Winterspelen. Dat maakte chef de mission Carl Verheijen vanmiddag bekend in Peking.