Baudet: Coupplegers zijn opgestapt, maar andere bestuursleden moeten ook weg
videoHet straatgevecht over de leiding van Forum voor Democratie is een tweede ronde ingegaan. Volgens Thierry Baudet is hij ‘wederrechtelijk’ uit het bestuur gegooid, waardoor zijn partij is ‘gegijzeld’en hij niet mee kan doen aan de verkiezingen. Hij vindt dat twee bestuurders die kritisch op hem zijn per direct moeten opstappen.
Delen per e-mail
Baudet zegt in een nieuw filmpje dat hij blij is dat ‘de coupplegers zijn opgestapt’. ,,Dat is goed nieuws.” Wel zegt hij dat twee andere bestuurders die kritisch op hem waren ook weg moeten. ,,Anders worden we gegijzeld en kunnen we niet meedoen aan de verkiezingen. We kunnen niet bij het geld, we kunnen geen campagne opzetten.”
De partij verspreidde de lezing dat Baudet zelf zou zijn opgestapt uit het bestuur van Forum voor Democratie. Volgens Baudet is hij ‘wederrechtelijk’ uitgeschreven. Hij bestrijdt het daarom. ,,Ze zijn gewoon naar de Kamer van Koophandel gegaan om mij uit te schrijven. Dit is de manier waarop zij omgaan met de situatie. Tegen de regels in mij uitsluiten.”
Dat veel FvD’ers nu zijn opgestapt deert hem niet: ,,De mensen hebben gestemd op mij! Ze proberen de partij te kapen, maar mensen hebben gestemd op mij, op Theo (Hiddema, red.) en op Paul Cliteur.”
Uit gegevens van de Kamer van Koophandel blijkt overigens (nog) niet dat Baudet is uitgeschreven, zelfs Astrid de Groot die gisteren nog uit het bestuur zou zijn gestapt staat er nog geregistreerd.
In een nieuw filmpje zegt Baudet dat twee van de drie overgebleven bestuurders zijn blijven zitten en hem tegenwerken, namelijk Rob Rooken en Lennart van der Linden. ,,Zij kunnen elk besluit, elk initiatief dat ik wil nemen blokkeren. Dat betekent dat Forum dan niet mee zou kunnen doen aan de verkiezingen. Geen lijst maken, geen geld uitgeven. Het is een sterfhuisconstructie waarin de partij gegijzeld wordt. Dat is een onacceptabele situatie. Ik roep hen daarom op uit het bestuur te gaan.”
In het bestuur heeft Baudet namelijk nog één medestander, maar twee man die hem zouden kunnen tegenhouden, rekent hij voor.
Tekst gaat verder onder tweet.
Het bestuur bood Baudet gisteren een route naar de macht aan, wat weer heeft geleid tot een leegloop binnen de partij. Tal van senatoren en critici zijn opgestapt.
Het bestuur kwam met een verkapte vredesverklaring en stelde voor een algemene ledenvergadering te houden waar de leden kunnen stemmen of Baudet lid mag blijven. Ook zou er dan een volledig nieuw bestuur kunnen worden gekozen, waarvoor het oude bestuur zich niet zou kandideren.
Voorwaarden waren dat Baudet zich in de media stil zou houden, en zich zou laten uitschrijven als bestuurder.
Wanneer en hoe de ledenraadpleging moet gaan plaatsvinden, is nog onduidelijk. Helder is wel dat voor Baudet de weg vrij is om weer een plek binnen Forum te verwerven.
Weg
Dat gaat dan wel zonder een keur aan oude vertrouwelingen. Vandaag stapten vier senatoren van Forum voor Democratie uit de partij. Het gaat om Bob van Pareren, Toine Beukering, Hugo Berkhout en Otto Hermans. Eerder al gingen Annabel Nanninga, Nicki Pouw-Verweij, Joost Eerdmans en Eva Vlaardingerbroek weg.
In de verklaring zeggen de vier dat ze geen lid willen zijn van een partij die ‘extremistische opvattingen duldt’. ,,We zijn zeer teleurgesteld in het gedrag van onze partijleider die geen schoon schip wilde maken. Hij stelde zich keer op keer onberekenbaar en volledig solistisch op. Interne kritiek – die wij altijd hebben geleverd in het belang van de goede naam van onze partij – heeft helaas dus niets opgeleverd.”
Bekijk onze video’s over Baudet in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VIDEO
Thierry Baudet roept FvD’ers op om volmachtstemmen te ronselen
Thierry Baudet van Forum voor Democratie roept partijleden op om ‘volmachten te regelen’ zodat de partij meer stemmen binnenhaalt bij de Tweede Kamerverkiezingen. Minister Ollongren (Binnenlandse Zaken) reageert ontstemd: ,,Zo werkt het niet, dit mag ook niet.’’ -
video
Bekijk hier alle afleveringen van De Lijsttrekkers
Het is bijna zover. In de aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen komen de lijsttrekkers van alle grote partijen langs op onze redactie. Tijdens deze live-events vragen we hen het hemd van het lijf. Bekijk hieronder de afleveringen: -
Na D66 dienen PvdA en GroenLinks zelfde abortusvoorstel in: ‘Ze wilden niet met ons meedoen’
D66 enerzijds en GroenLinks en PvdA anderzijds komen deze week apart van elkaar met voorstellen om de verplichte minimale bedenktermijn van vijf dagen bij abortus af te schaffen. ,,We hebben ze gevraagd, maar ze wilden niet meedoen.” -
PREMIUM
Klaver spreekt zich uit tegen ‘nazi-tweet’ van partijgenoot over FVD: ‘Volstrekt onacceptabel’
‘Volstrekt onacceptabel’ en ‘verwerpelijk’. Zo noemt lijsttrekker Jesse Klaver van GroenLinks de vergelijking van een Nijmeegse partijgenoot, tussen een bijeenkomst van Forum voor Democratie in Nijmegen en een manifestatie van de nazi’s. -
Foutje: SGP adverteert met verkeerde verkiezingsdata
Lezers van de christelijke bladen Terdege en GezinsGids worden door een SGP-advertentie op het verkeerde been gezet. Daarin staat dat de verkiezingen op 17, 18 en 19 maart D.V. zijn. Deo volente, dat wel, als God het wil. Maar op die laatste twee dagen zouden zij voor een dichte deur staan: in werkelijkheid zijn de stembureaus open op 15, 16 en 17 maart.
-
Onderzoek: Milieudiensten kampen met te weinig geld, kennis en onafhankelijkheid
De 29 omgevingsdiensten in ons land – verantwoordelijk voor toezicht en handhaving op milieugebied – kunnen hun werk nu niet goed doen. Door onder meer een te krap budget ontbreekt het aan de broodnodige kennis en specialisatie. Milieu en leefomgeving lijden daaronder, blijkt uit nieuw onderzoek. -
PREMIUMVerkiezingen
Esther Ouwehand: ‘Als Rutte het aantal dieren met 50 procent wil verlagen, wil ik praten’
De Partij voor de Dieren wil best met de VVD in een coalitie stappen, zegt lijsttrekker Esther Ouwehand. ,,Als Rutte bereid is om het aantal dieren met 50 procent te verlagen, zeg ik: dat is een mooi begin, laten we praten.’’ -
Maarten van Rossem heeft spijt van rol als lijstduwer PvdA: ‘Ik stem nu D66'
Maarten van Rossem heeft behoorlijk spijt dat hij lijstduwer is geweest van de Partij van de Arbeid. Sterker nog hij stemt inmiddels niet meer op die partij. Dat onthulde hij gisteravond aan Özcan Akyol in het Radio 1-programma Onze man in Deventer. ,,Afgezien van lijstduwer heb ik geen enkele rol vervuld, want ik had al vrij snel het idee dit gaat totaal de verkeerde kant op.”