Excuses Dijkhoff na vrijlating doodrijder meisje Meijel
VIDEOStaatssecretaris Klaas Dijkhoff (Veiligheid en Justitie) heeft zijn excuses aangeboden aan de familie van het 2-jarige meisje Ize dat in 2013 samen het haar opa en oma werd doodgereden. De familie was niet op tijd geïnformeerd over de vervroegde vrijlating van de dader. Dat had wel gemoeten, aldus Dijkhoff.
Dijkhoff herhaalde tegenover de Tweede Kamer dat hij het niet eens is met de beslissing, waardoor de Poolse dader naar huis mocht om zijn zwangere vriendin te bezoeken. De man reed het meisje en haar grootouders dood in Meijel. Hij heeft gebruik gemaakt van de regeling waardoor buitenlandse gedetineerden eerder uit de cel mogen, maar dan niet meer mogen terugkeren naar Nederland.
Volgens Dijkhoff had de Raad voor Strafrechtstoepassing (RSJ) anders kunnen beslissen, omdat de samenleving ernstig was geschokt. ,,Een slecht besluit'', aldus Dijkhoff. Hij zegt ervan te balen, net als dat de familie ook nog eens te laat werd ingelicht over de vrijlating.
Strafonderbreking
Dijkhoff wil kijken of hij de regels kan verduidelijken, zodat het niet nog een keer kan gebeuren dat de RSJ zo beslist. De vrijlating, formeel een strafonderbreking genoemd, heeft tot grote ophef geleid. PVV-Kamerlid Gidi Markuszower uitte zware kritiek op de beslissing en wil strenger beleid. Hij vroeg Dijkhoff zelfs de leden van de RSJ te ontslaan of in ieder geval niet opnieuw aan te stellen.
De zaak heeft al eerder veel aandacht gekregen. Toen de Pool in 2014 in eerste instantie maar 120 uur werkstraf kreeg, gooide de woedende vader van het meisje een stoel naar de rechter in Roermond. In hoger beroep kreeg de Pool vijftien maanden cel.
De ouders van Ize, Moniek Hanssen en Erik Derijks, vertelden maandagavond bij RTL Late Night nog dat de vervroegde vrijlating hun rauw op het dak is gevallen. Zij hopen dat nabestaanden eerder bij dergelijke beslissingen worden betrokken. De Poolse man moest eigenlijk vijftien maanden de cel in, maar kwam eind april dus vrij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ruim 11.000 veeboeren moeten stoppen door stikstofplannen kabinet
Nieuwe cijfers laten zien dat door de stikstofplannen van het kabinet bijna een derde van de veehouderijen moet verdwijnen. Het had ook minder gekund, maar daar koos het kabinet niet voor. -
PREMIUM
China ‘straft’ Taiwan voor verwelkomen Pelosi: ‘Je weet hoe gevoelig dit bezoek ligt’
Aan alle kanten van Taiwan toont China met militaire oefeningen de spierballen en er zijn economische sancties ingesteld. Maar nu de Amerikaanse politicus Nancy Pelosi Taiwan verlaten heeft, lijkt de druk van de ketel. ,,China heeft geen belang bij een militair conflict.” -
Asielcrisis: kabinet overweegt tijdelijk aanmeldcentrum op kazerne om Ter Apel te ontlasten
Het kabinet overweegt op korte termijn een tijdelijk tweede aanmeldcentrum te openen in een kazerne van Defensie. Daar zouden asielzoekers niet alleen onderdak moeten vinden, maar ook hun asielprocedure al kunnen beginnen. -
PREMIUMKoken & Eten
Blijft bier beter in blik of in glas? En hoe tap je een perfecte pint? Expert geeft haar beste tips
Hoe tap je een perfect biertje? En als je geen tap hebt: hoe kan je je bier het best in een glas schenken zodat je een mooie schuimkraag krijgt? Waarom is een schuimkraag zo belangrijk?De Vlaamse biersommelier Sofie Vanrafelghem geeft de antwoorden op de Dag van het Bier. -
Nederland heeft als laatste EU-land herstelplan ingediend
Nederland heeft vrijdagmiddag als laatste van de 27 EU-landen zijn herstelplan bij de Europese Commissie ingediend. Met de 49 maatregelen die erin zijn opgenomen verwacht het kabinet 4,7 miljard euro uit het Europese coronaherstel- en veerkrachtfonds te krijgen. De helft daarvan gaat naar klimaatmaatregelen en bijna een kwart wordt besteed aan projecten om de digitalisering te versnellen.
-
PREMIUM1
Boeren en kabinet praten ondanks ‘diepe vertrouwenscrisis’ weer, maar toch dreigen harde acties
Het kabinet hoopte de strijdbijl met de boeren over stikstof te begraven, maar na een verkennend gesprek gooide landbouworganisatie LTO de deur direct al bijna weer dicht. En FDF dreigt met hardere acties. De ‘diepe vertrouwenscrisis’ is nog lang niet over. -
Wat is het bestbetaalde beroep van Nederland?
,,Ik ga datgene studeren waarmee ik het meeste geld kan verdienen’’, zei een vriendje van het kind van Peter Olsthoorn, journalist voor Intermediair. Maar in welke beroepsgroepen zijn de salarissen het hoogst, zowel in Nederland als in andere landen? Peter zocht het uit. -
Zo weet je of de airco van je auto aan onderhoud toe is
De airconditioning in je auto draait bij deze zomerse temperaturen overuren en is daardoor eerder toe aan onderhoud. Maar hoe weet je precies wanneer het tijd is om je airco bij te laten vullen?