Rutte ziet nieuwe poging met GroenLinks niet zitten
VVD-leider Mark Rutte acht een nieuwe poging om met GroenLinks een regering te vormen onwaarschijnlijk. ,,Het lijkt me heel ingewikkeld om dit weer te laten herleven", zei hij vanmiddag nadat gisteren het overleg tussen VVD, CDA, D66 en GroenLinks is mislukt.
Rutte wil ,,stap voor stap'' bekijken hoe het verder moet met de kabinetsformatie. Hij blijft de PVV uitsluiten als coalitiepartner, benadrukte hij keer op keer.
D66 daarentegen lijkt de deur open te houden voor GroenLinks, zo liet fractieleider Alexander Pechtold doorschemeren: ,,We zijn op een politiek volwassen manier uit elkaar gegaan. Dat is heel belangrijk omdat je elkaar, alle vier of een deel ervan, weer tegenkomt.'' Pechtold benadrukte de overeenkomsten op veel gebieden tussen D66 en GroenLinks. Over een minderheidskabinet wil hij niet eens nadenken, zo zei hij.
Pechtold zei ook benieuwd te zijn of zich nu ook partijen willen aansluiten die eerder andere partijen uitsloten. Daarmee doelt hij naar alle waarschijnlijkheid op de SP, die eerder de VVD uitsloot. Desgevraagd laat Roemer weten zich af te vragen of het nu tijd is om een centrumlinks kabinet te onderzoeken. De SP-leider sluit een samenwerking met de VVD nog steeds uit, waarmee zijn kansen om te regering klein lijken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Boeren gaan niet in op Remkes’ uitnodiging: ‘Als doelen vaststaan, waar moeten we dan over praten?’
Stikstofmediator Johan Remkes stelt dat er ‘geen taboes’ zijn, maar toch dreigt er een lege gesprekstafel nu agrariërs de bemiddelingspoging boycotten en blijven actievoeren. Hoe komt het land uit de impasse? -
Minister Harbers: Kofferchaos Schiphol ‘verschrikkelijk om te zien’
Vliegtuigmaatschappijen zijn verantwoordelijk voor de stapels koffers die op Schiphol achterblijven, en moeten ‘hun leven beteren’. Dat zei minister Mark Harbers (Infrastructuur, VVD) vandaag na de ministerraad. ,,Ze moeten leveren wat ze verkocht hebben, namelijk een reis en de koffer die je meebrengt.” -
PREMIUMVissen met Jan
Corinne Ellemeet (GroenLinks): ‘Wij lijden aan chronische onderschatting van Nederlanders’
Onze politiek verslaggever Jan Hoedeman vist met politici. Deze keer GroenLinks-vicefractievoorzitter Corinne Ellemeet (46). Over het kraken van een eitje, haar heldhaftige grootvader en waarom ze Kamerlid werd. ,,Ik schrok van de samenwerking met Wilders.’’ -
PREMIUM
Een kink in de kabel: de boeren willen niet met Mark Rutte in gesprek
De tactiek van premier Mark Rutte is dat hij zijn critici tegen zich aandrukt. Maar dat wil met de boze boeren nog niet vlotten. -
Waarom jongeren als Vinicius (18) wel willen maar niet mogen werken: ‘Kan niks met mijn diploma’
Terwijl de krapte op de arbeidsmarkt toenam in de eerste helft van 2022, werden er verschillende oplossingen geopperd. Toch werd één groep mensen over het hoofd gezien: ongedocumenteerden. Ze wonen hier vaak al jaren, maar mogen niet werken.
-
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
Meer privacy op WhatsApp: voortaan kun je je online-status verbergen en langer berichten wissen
Chat-app WhatsApp wordt op meerdere fronten aangepast om de privacy van gebruikers beter te waarborgen. Zo kun je verbergen dat je online bent en langer je berichten verwijderen. -
PREMIUM
Hoekstra over berechten misdaden in Oekraïne-oorlog: ‘De commandostructuur begint in het Kremlin’
Oorlogsmisdadigers in Oekraïne mogen hun straf niet ontlopen, vindt minister Hoekstra. Vandaag is hij gastheer van een internationale conferentie die het verzamelen van bewijs en vervolging moet bevorderen. ,,Het is onze plicht straffeloosheid te voorkomen.”