TERUGLEZEN| Unicum: BBB als eerste partij ooit grootste in alle provincies geworden
VERKIEZINGENBBB heeft de landelijke zegetocht compleet gemaakt met winst in provincie Utrecht. Daarmee is de partij de grootste in alle provincies. Dat een partij in álle provincies de grootste is, kwam niet eerder voor. De partij stormt met 16 zetels de Eerste Kamer binnen. GroenLinks en de PvdA, die in de senaat één fractie gaan vormen, komen op 15 zetels.
- Nieuwkomer BoerBurgerBeweging koerst af op een monsterzege bij de verkiezingen en bestormt de provinciehuizen en de senaat in alle provincies. In Noord-Brabant scoort BBB zo’n 18 procent van de stemmen, in ‘thuisprovincie’ Overijssel zelfs dik 30 procent. Bekijk hier alle resultaten.
- BBB blijft ruim op winst met de verwachte zetels voor de Eerste Kamer, die in mei door de nieuwe Provinciale Staten wordt gekozen. De partij haalt naar verwachting 16 zetels. GroenLinks en de PvdA, die in de senaat één fractie gaan vormen, komen op 15 zetels. De VVD moet genoegen nemen met 10 zetels.
- De voorlopige opkomst voor de provinciale verkiezingen ligt op 57,7 procent. Dat is iets meer dan in 2019, toen het ging om 56,2 procent.
- Met de enorme winst van BBB, een stevig links blok en een harde dreun voor de coalitie moet premier Rutte alle zeilen bijzetten om zijn kabinet overeind te houden. Als dat niet al door interne ruzie uit elkaar valt. Lees hier onze analyse van de verkiezingsuitslag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
Uber-klokkenluider: Geheime belastingdeal met Nederland was ‘sweet’
Via een ‘warme, gezellige relatie’ heeft de Belastingdienst het vervoersbedrijf Uber actief geholpen belasting te ontwijken. Daardoor zou Uber in ons land slechts 0,25 procent over een groot deel van zijn winstbelasting hoeven betalen. -
Hoekstra: ‘Zaak tegen Rusland over neerhalen MH17 gaat door’
De zaak van Nederland en Australië tegen Rusland over het neerhalen van de MH17 wordt in behandeling genomen door de Internationale Burgerluchtvaartorganisatie van de VN (ICAO), laat minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) op Twitter weten. ‘Bemoedigend nieuws voor de nabestaanden.’ -
PREMIUM
‘Schrikbarende’ conclusies in zeer kritisch advies: Den Haag heeft ‘de regio’ stelselmatig verwaarloosd
De landelijke overheid heeft achtergebleven regio's in het land de laatste decennia stelselmatig verwaarloosd. Dat heeft geleid tot niet te rechtvaardigen verschillen en kan de Nederlandse democratie ondermijnen. Dat stellen drie adviesraden van de overheid in een gezamenlijk advies dat maandagmiddag in Veenhuizen werd overhandigd aan minister Hanke Bruins Slot van Binnenlandse Zaken.
-
PREMIUMHenk Vermeer
Deze man is het ‘cement in de betonmolen’ van BBB: ‘Hadden hier zonder hem niet kunnen komen’
BBB-voorvrouw Caroline van der Plas is stellig over de invloed van mede-oprichter en partijstrateeg Henk Vermeer. Zonder dit nog onbekende brein achter BBB ‘hadden we hier niet kunnen komen’. ,,Hij is gewoon alles voor mij binnen de fractie‘’ -
-
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
podcast
Niemand kan meer om ‘Sweet Caroline’ heen
Wat betekent de politieke aardverschuiving die BBB heeft veroorzaakt. ,,We zullen er iets mee moeten,’’ zegt premier Mark Rutte. Maar dat is een understatement: het kabinet komt onder grote druk te staan. En hoe zorgt Van der Plas dat er geen LPF-toestanden uitbreken?