Hondenbelasting in Losser het hoogst: check jouw gemeente
KaartENSCHEDE - Opvallend veel gemeenten in Nederland, dertig in totaal, hebben recentelijk de hondenbelasting afgeschaft. Ook in Twente en de Achterhoek hebben veel gemeenten afscheid genomen van de blaftaks. Toch zijn er nog grote verschillen in deze regio.
Losser heeft de 'eer’ de hoogste hondenbelasting van heel Oost-Nederland te hebben. In de gemeente betaalt een hondenbezitter dit jaar 102,96 euro. Heb je twee honden, dan ben je er 154,56 euro kwijt. Dat is bijna het dubbele van buurgemeente Enschede, waar je voor twee honden 84,36 euro belasting betaalt.
Afgeschaft
Veel gemeenten in deze regio hebben inmiddels afscheid genomen van de hondenbelasting. Twenterand en Borne hieven de blaftaks eind 2018 op, gemeenten als Dinkelland en Tubbergen deden dat al eerder. Opvallend: in Almelo is het tarief voor hondenbelasting dit jaar gedaald met ruim 35 euro.
Bij gemeenten die nog wel hondenbelasting heffen, zijn de tarieven afgelopen jaar nauwelijks gestegen. Enschede was de sterkste stijger: daar is de bezitter van een viervoeter dit jaar 1,44 euro meer kwijt aan de blaftaks dan in 2018.
Benieuwd hoe de tarieven in jouw gemeente zijn? Bekijk de kaart hierboven en de tabel hieronder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’