Als Nadia niet zo mooi was, klonk er vast meer kritiek
angela kijkt tvColumniste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op televisie.
Het doet me deugd dat ik nog geen enkele keer een lelijke of rare verwijzing naar haar Marokkaanse afkomst heb gelezen.
Het fijne van vakantie is dat je een paar weken geen mening hoeft te hebben en elke mediarel en -hype schouderophalend of met een milde glimlach mag bezien. Maar één onderwerp intrigeerde me mateloos: de nationale discussie die woedt sinds Nadia Moussaid de late-night talkshow op NPO 1 overnam van de hoogzwangere Eva Jinek.
Ik las lyrische recensies. Ik las reacties op twitter en mediasites dat Jinek definitief mocht thuisblijven. En ik kwam op de website van deze krant een poll tegen wie er voortaan op het DWDD-tijdslot te zien moest zijn, Nadia of Margriet (Nadia dus, aldus 88 procent van de 18.390 stemmers).
Zeker, Nadia is een talent, laat daar geen misverstand over bestaan. Het is razend knap hoe ze ogenschijnlijk moeiteloos en zelfverzekerd het programma heeft overgenomen én de kijkcijfers op peil houdt. Ergens wel gek dat ze nu min of meer toevallig komt boven drijven bij een zwangerschapsverlof terwijl haar naam geen enkele keer genoemd werd toen de NPO driftig op zoek was naar een tweede Matthijs van Nieuwkerk.
Maar – en dat is zo fijn van een paar weken afstand - tegelijk vertonen we met z’n allen overduidelijk verliefd bakvissengedrag. Ik weet zeker dat als Nadia niet zo bloedmooi was, maar een aparte kuif had of een opvallend Amerikaans accent, er veel luider kritiek te horen zou zijn. Op haar geworstel met de autocue, het oplezen van vragen, onhandige gespreksafsluitingen en de voortdurende blik op de klok en daarmee gepaard gaande haast. Want ja, de foutjes die Margriet herhaaldelijk worden aangewreven, maakt zij ook.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
Johan Derksen geeft criticasters middelvinger bij terugkeer VI
-
PREMIUMAngela Kijkt TV2
Johan Derksen is eigenlijk precies wat hij die hypocriete dames altijd verwijt
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Pronken op de rode loper met een manicure van 30.000 dollar
De Amerikaanse rapper Machine Gun Kelly heeft een blinkende entree gemaakt op de rode loper van de Billboard Music Awards. De 32-jarige rapper verscheen met nagels die voorzien waren van 880 diamanten, die in totaal 30.000 dollar (29.000 euro) waard zijn. Dit meldt Page Six. -
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen.
-
Recensie
Geloof de hype: Everything Everywhere All At Once is een ware filmsensatie
Het concept van de ‘multiverse’ is hip. Onlangs raakten ook Marvelhelden Spider-Man en Doctor Strange verdwaald in meerdere parallelle werelden. Die films kunnen de prullenbak in. Het sensationele Everything Everywhere All At Once, vanaf donderdag in de bioscoop, geeft dezelfde kick die Being John Malkovich en de eerste The Matrix in 1999 veroorzaakten. En dan dekken die vergelijkingen nog niet de helft van de lading. -
PREMIUM
Boer Rob krijgt volop brieven, ondanks negatieve imago: ‘Ze wilden er een geile Geert van maken of zo’
Kersenteler Rob Janssen uit Deest werd door televisieprogramma Boer zoekt Vrouw een bekende Nederlander. Maar wat hem bovenal overkwam: hij kreeg een heleboel narigheid over zich heen. ,,Ik ben door het programma weggezet als een soort geile Geert. Zo ben ik helemaal niet.” -
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs?