Amerikaanse sterren doneren miljoenen aan demonstratie tegen wapens
Verschillende Amerikaanse beroemdheden geven elk een half miljoen dollar aan March For Our Lives, de Amerikaanse protestactie voor strengere wapenwetgeving.
De actie is gestart door overlevenden van de schietpartij in Florida afgelopen woensdag, waarbij veertien scholieren en drie medewerkers van een middelbare school om het leven kwamen. Het protest kreeg daarna razendsnel steun vanuit heel Amerika.
George en Amal Clooney doneren een half miljoen dollar (zo'n 405.000 euro), de twee doen ook mee aan de mars. ,,Amal en ik zijn geïnspireerd door de moed en welbespraaktheid van deze jongeren van de Stoneman Douglas High School", aldus George. ,,Wij zijn er op 24 maart bij om zij aan zij te staan met deze ongelooflijke generatie jonge mensen uit het hele land. In naam van onze kinderen Ella en Alexander doneren wij 500.000 dollar om de kosten te dekken voor dit enorme evenement. Het leven van onze kinderen hangt ervan af."
Oprah Winfrey volgt het voorbeeld van George en Amal Clooney en doneert eveneens een half miljoen dollar. "George en Amal, ik ben het helemaal met jullie eens. Ik wil daarom onze krachten bundelen en eveneens 500.00 dollar doneren aan March For Our Lives", schrijft Oprah op Twitter. "Deze inspirerende jonge mensen doen mij denken aan de Freedom Riders van de jaren zestig die eveneens zeiden dat het genoeg was en onze stemmen zullen gehoord worden."
Ook Steven Spielberg doneert een half miljoen dollar aan de demonstratie: ,,De jonge scholieren in Florida en nu door het hele land laten zien wat een leiders zij zijn, met een zelfverzekerdheid en volwassenheid die hun leeftijd overstijgt", aldus de regisseur tegenover Reuters. Hij doet de donatie ook namens zijn vrouw. ,,Kate en ik juichen hun inspanningen om zich uit te spreken voor deze en komende generaties toe. Ze zijn voor ons een inspiratie."
Ook Jeffrey Katzenberg, die met Spielberg DreamWorks oprichtte, sluit zich aan bij het initiatief en maakt een half miljoen over naar de organisatie. De filmproducent en zijn vrouw verklaarden ook aanwezig te zijn bij het protest in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC. Of Oprah ook plannen heeft bij de scholierenactie te zijn, is niet bekend.
Ook andere celebrity's lieten eerder al weten achter de protestmars te staan. Onder meer Justin Bieber, Lady Gaga, Sofia Vergara, Sharon Stone, Don Cheadle, Laura Dern en Rosie O'Donnell deelden via sociale media de oproep van de organisatoren van March For Our Lives.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sam Ryder scoort hoogst genoteerde songfestivalhit in 26 jaar
Sam Ryder kan een bijzonder record op zijn naam schrijven. De Engelse zanger is met zijn hit Space Man, waarmee hij vorige week zaterdag tweede werd bij het Eurovisie Songfestival, op de tweede plek van de Britse singlelijst binnengekomen. Ryder scoort daarmee de hoogste notering van een songfestivalhit uit het Verenigd Koninkrijk in 26 jaar tijd. -
PREMIUM
Cruise, zombies en anti Poetin-buttons: welkom in Cannes
Alleen op het grootste filmfestival ter wereld zie je het ene moment Tom Cruise een helikopter uitstappen, loop je het andere moment Oscarwinnaar Casey Affleck bijna omver en zie je vervolgens een Russisch kostuumdrama eindigen met een moderne dans vol bungelende piemels. Gudo Tienhooven kijkt zijn (vierkante) ogen uit in het Franse Cannes en doet verslag. -
Het gaat iets beter met zieke BZV-boer Jan: ‘Blij dat we het ergste hebben gehad’
Het lijkt iets beter te gaan met boer Jan, die bekend werd door zijn deelname aan Boer zoekt vrouw. In april werd bekend dat de boer een spierziekte heeft, maar hij kan inmiddels zijn armen weer bewegen. -
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan.
-
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Update
Nederlandse acteur Eric Schneider (87) overleden na val
De Nederlandse acteur Eric Schneider is maandag op 87-jarige leeftijd overleden na een val. Dit heeft zijn familie bekend gemaakt. -
Power Rangers-acteur aangehouden vanwege frauderen met coronasteun
Austin St. John, de acteur die de Red Ranger speelde in de jarennegentigserie Mighty morphin power rangers zou hebben gefraudeerd met coronasteun, meldt Entertainment Weekly.