Belgische Blanche verovert steeds meer harten
Haar optreden gisteren was dan misschien niet altijd even toonvast, maar toch wist Blanche veel indruk te maken en mensen te ontroeren. Het legt de Belgische inzending naar het Songfestival geen windeieren.
Ze is bijvoorbeeld vanochtend opgerukt naar de eerste plaats op iTunes van alle Eurovisie Songfestivalkandidaten. Al zit Portugal haar wel dicht op de hielen en wisselen hun posities voortdurend.
De ingetogen breekbaarheid die haar zo eigen is, past heel goed bij het ijzersterke lied City Lights. Dat is ook de rest van Europa niet ontgaan. De song roept sterke emoties op. Sommige twitteraars hielden het niet droog toen Blanche op een aandoenlijke manier haar kwetsbaarheid toonde op het podium. Zo verklaarde de Poolse tv-commentator dat hij 'de tranen in haar stem hoorde'.
City Lights is daardoor uitgegroeid tot het populairste Songfestivalnummer op iTunes. Na de show gisteren is het lied opgedoken in de ranglijsten van 19 landen. In Litouwen is de Belgische kandidate binnengekomen op de eerste plaats. Zeven keer noteert het lied in de top-20. De Portugese artiest Salvador Sobral staat op een tweede plaats, gevolgd door Moldavië, Italië en Zweden.
Topfavorieten
Bij de internationale fanclubs van het Eurovisiesongfestival uit 37 landen is Blanche duidelijk één van de topfavorieten. Zij plaatsen de zangeres uit Brussel voorlopig op een tweede plaats na Italië. Ook bij de bookmakers schuift Blanche opnieuw acht plaatsen op en staat op een mooie vijfde plaats nadat ze eerder was weggezakt na twee minder goede repetities.
Blanche was ook een tijdlang de meeste gezochte artiest van alle kandidaten op Google. Zij speelde voortdurend haasje over met de Zweedse kandidaat Robin Bengtsson. De Nederlandse inzending OG3NE staat nog niet in de top 10. Dat kan nog komen na de tweede halve finale, waarin de zanggroep op het podium verschijnt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hotste actrice van dit moment Sydney Sweeney kan geen adempauze nemen: ‘Verdien te weinig’
Sydney Sweeney (24), die na gelauwerde rollen in hitseries te boek staat als een van de meest veelbelovende jonge actrices, heeft de afgelopen tijd last gehad van ernstige paniekaanvallen. Ze dacht soms dat ze doodging, maar een adempauze zit er niet in. ,,Daar heb ik niet genoeg inkomen voor.’’ -
Zeker een dode en 121 gewonden bij brand in Cubaanse haven, 17 brandweerlieden vermist
Bij de grote brand in een olieopslagplaats in de haven van de Cubaanse stad Matanzas is al zeker één dode gevallen. 121 mensen raakten gewond, 17 anderen zijn vermist. -
Olivia Newton-John op 73-jarige leeftijd overleden
De Brits-Australische zangeres Olivia Newton-John is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar echtgenoot bekendgemaakt op het Instagramaccount van de zangeres. Ze leed al enige tijd aan borstkanker. Wereldwijd vergaarde ze faam met haar rol als Sandy in filmklassieker Grease. -
ik weet er alles van
Sterspeler Ace bezorgt RTL ‘hele dure uitzending’ van quiz: ‘Even Peter van der Vorst bellen’
Bijna 860.000 kijkers zagen gisteravond hoe sterspeler Ace voor ongeloof zorgde bij presentator Ruben Nicolai door de hoofdprijs te pakken in de RTL 4-quiz Ik weet er alles van. De kalme kandidaat speelde ondanks meermaals gokken een foutloze finale en pakte zo het geld van alle andere deelnemers af. ,,Ik moet even Peter van der Vorst bellen’’, zei Nicolai. -
Steven Brunswijk zoenend gespot met andere vrouw: ‘Ben geen vreemdganger, wij gunnen dit elkaar’
Comedian Steven Brunswijk (38) heeft zaterdag inderdaad in het openbaar getongzoend met een andere vrouw dan zijn echtgenote Ayla Guiaux. Sterker nog, zijn vrouw stond ernaast en heeft zelf met een andere dame gezoend. De twee hebben duidelijke afspraken en gunnen dit elkaar, vertelt hij aan deze site, nadat roddelvlogger Yvonne Coldeweijer beelden deelde van het incident.
-
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm.