‘Familie De Mol doet aangifte na chantagepoging door adviseurs van ex-vriendin Johnny’
updateJohnny de Mol en zijn vader, Talpa-oprichter John de Mol, hebben maandag aangifte gedaan van poging tot chantage. Ze zouden zich bedreigd en gechanteerd voelen met smaad en laster door de juridisch adviseurs van een ex-vriendin van Johnny, schrijft De Telegraaf vandaag.
Delen per e-mail
Afdreiging, zoals chantage juridisch vaak word genoemd, is een vorm van afpersing waarbij geen gebruik wordt gemaakt van geweld. Het kan daarbij gaan om het dreigen met het onthullen van een geheim. Het Openbaar Ministerie in Amsterdam bevestigt aan deze site dat er aangifte is gedaan en dat die in behandeling wordt genomen.
Volgens De Telegraaf is de ex in kwestie Shima Kaes, die vijf jaar geleden een relatie had met De Mol. Zij is betrokken bij een biografie waarin ze intieme details over de familie en haar relatie met de presentator wil delen.
Twee juridisch adviseurs van Kaes zouden Johnny, John en Johnny's moeder Willeke Alberti via een deurwaarder hebben laten weten dat zij bereid was 'aantoonbaar bewijsmateriaal' aan hen over te dragen in ruil voor een financiële schikking, aldus de krant. Daarbij zou de indruk zijn gegeven dat het imago van Johnny beschadigd zou worden als de familie niet betaalt, meent hun advocaat Peter Plasman.
Over onze rug wordt op een goedkope manier een boek vol roddel en achterklap onder de aandacht gebracht
Handtastelijkheden
In de brief beweren de adviseurs volgens de krant dat Kaes jaren geleden door agressie van Johnny de Mol in het ziekenhuis moest worden behandeld. Plasman benadrukt namens Johnny in de aangifte dat er weliswaar ‘confrontaties’ en ‘handtastelijkheden’ voorkwamen binnen de turbulente relatie, maar dat van mishandeling nooit sprake was.
De auteur van de biografie, die morgen verschijnt, is journalist Mark Koster. Hij benadrukt dat slechts één hoofdstuk van de in totaal 112 over de vermeende misdragingen van Johnny gaat. ,,Het is een boek over vier generaties De Mol, beginnend in de jaren 30”, zegt hij. ,,Van de 170.000 woorden gaan er hooguit 2000 over deze kwestie.’’
Koster heeft voor publicatie naar eigen zeggen 45 vragen over zijn boek voorgelegd aan de familie, die daarop verontwaardigd reageerde. Deze site had een uitgebreid interview met Koster, dat later vandaag online verschijnt.
Van de 170.000 woorden in het boek gaan er hooguit 2000 over deze kwestie
Ranzig
John de Mol betwist tegenover De Telegraaf de inhoud van het boek. ,,Over onze rug wordt op een goedkope manier een boek vol roddel en achterklap onder de aandacht gebracht’’, zegt John de Mol senior. ,,In het geval van dreiging doen wij altijd aangifte bij de politie. Dat hebben wij bij eerdere bedreigingen ook altijd gedaan.’’
Plasman noemt de actie van Kaes’ adviseurs in De Telegraaf ‘een doorzichtige en ranzige poging de familie De Mol geld af te troggelen’. De raadsman deed aangifte tegen de adviseurs, niet tegen Kaes zelf. ,,Zij heeft weliswaar deze figuren in de arm genomen, maar op dit moment is niet duidelijk dat zij daarbij opdracht heeft gegeven om op deze strafbare manier te werk te gaan’’, zegt hij.
Breuk kort na verloving
Johnny de Mol en de Perzisch-Siciliaanse Kaes kregen in 2014 een relatie. In april 2015 verloofden ze zich, maar een maand later gingen ze uit elkaar. Ze deelden niet meer hetzelfde toekomstbeeld, luidde toen de verklaring.
Na de breuk liet Shima weten dat die ‘niet op een heel chique manier’ was verlopen. Waarom dat zo was, werd niet duidelijk. ,,Toen ik met een aantal feiten werd geconfronteerd, was ik heartbroken”, zei ze wel. Volgens haar was Johnny helemaal niet klaar voor een huwelijk, terwijl hij wel deed alsof dat zo was. Ze benadrukte verder dat ze zelf niet vreemd was gegaan. Op sociale media houdt ze zich vandaag stil over de vermeende aangifte.
Inmiddels is Johnny al jaren gelukkig met voormalig Kus-zangeres Anouk van Schie (38), met wie hij in 2018 trouwde.
Bekijk al onze video’s over show en entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Comedy Central kijkt in 'roast' terug op 2020
Normaal gesproken wordt bij een ‘roast’ een persoon op de hak genomen, maar dit jaar pakt Comedy Central het wat anders aan. De jaarlijkse roast van een bekende Nederlander kan dit jaar door de coronacrisis niet doorgaan, en daarom komt de zender in plaats daarvan met een terugblik op ‘gruweljaar’ 2020. -
Azealia Banks in opspraak na opgraven en koken overleden kat
De Amerikaanse rapper Azealia Banks (29) is in opspraak gekomen nadat ze het stoffelijk overschot van haar kat opgroef om dat vervolgens te koken. Dit alles filmde ze en deelde ze met haar volgers op Instagram. -
Johnny de Mol onder vuur na ‘grensoverschrijdend gedrag’, Talpa reageert
Johnny de Mol heeft zich de woede op de hals gehaald van kijkers van het programma Thank You For The Music. In de uitzending van vrijdagavond is te zien hoe de presentator achter een kandidaat gaat staan, zijn armen om zijn middel slaat en meerdere malen in zijn nek ruikt. Kijkers zijn geschokt en beschuldigen De Mol van ‘ongepast’ en ‘grensoverschrijdend gedrag’. Talpa stelt echter dat het fragment uit zijn verband is getrokken. -
Trijntje Oosterhuis neemt duet op met internationale artiest
Trijntje Oosterhuis is druk bezig met haar derde album vol liedjes van Burt Bacharach. Voor de plaat nam ze ook een nummer op met ‘een geweldige internationale duetpartner’, deelt ze vrijdag op Instagram. Trijntje onthult binnenkort om wie het gaat. -
Dit jaar geen Popprijs tijdens muziekfestival Eurosonic Noorderslag
Er wordt dit jaar geen Popprijs uitgereikt tijdens Eurosonic Noorderslag. Dat hebben organisatoren Ntb en Buma Cultuur besloten. Omdat de muzieksector dit jaar zo hard werd geraakt, vindt de organisatie de uitreiking ongepast.
-
Update Politie deelt 66 coronaboetes uit bij clipopname Famke Louise
Bij de opnames van een videoclip van rapper Famke Louise heeft de politie gisteren 66 boetes uitgeschreven voor het niet naleven van de coronamaatregelen. De opnames waren in een loods in het Noord-Hollandse Lijnden. -
Eigen magazine voor Miljuschka Witzenhausen: ‘Droom die uitkomt’
Miljuschka Witzenhausen gaat een magazine maken. In de eenmalige editie deelt Miljuschka geheimen over cheesecakes, vertelt ze hoe je kinderen goed leert eten en verklapt ze eenvoudige recepten om na een drukke dag snel en lekker een maaltijd te bereiden. -
Update Familie Pos duikt op in Steenrijk Straatarm: ‘Kom maar op met die creditcard, zou ik zeggen’
De een handelt in Zuid-Amerikaanse wijnen en woont in een villa in Friesland. De ander heeft financiële problemen door echtscheiding en ziekte. Een wereld van verschil. Gisteravond, onder het oog van ruim 800.000 kijkers, ruilde in het tv-programma Steenrijk, straatarm de familie Pos, met een goedlopend wijnimperium, met de familie van Wees, die van een krap budget moet rondkomen.