Hamer spreekt komende weken met ITV en Talpa, óók over Derksen
Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris voor seksueel wangedrag, heeft ‘in de komende weken’ een gesprek met mediabedrijven Talpa en ITV. Dat heeft haar woordvoerder maandag laten weten.
Hamer was al van plan een gesprek te plannen vanwege de misstanden bij het programma The Voice of Holland. Maar de uitlatingen van Johan Derksen in het Talpa-programma Vandaag Inside over de bewusteloze vrouw die hij vijftig jaar geleden met een kaars zou hebben gepenetreerd ‘zijn natuurlijk wel mede de aanleiding voor het gesprek’, aldus de woordvoerder. Later veranderde Derksen zijn verhaal en zei hij dat hij de vrouw niet heeft gepenetreerd.
Inhoudelijk wil Hamer voorafgaand aan de sessie of sessies niets toelichten. ITV liet eerder al weten ‘open en constructief’ met Hamer in gesprek te willen gaan. De misstanden bij The Voice kwamen in januari aan het licht na een aflevering van de onlineserie Boos van Tim Hofman. Daarin spraken tientallen mensen zich uit over vermeend wangedrag bij de talentenjacht van RTL 4. Inmiddels liggen er meerdere aangiften tegen Ali B, Marco Borsato, bandleider Jeroen Rietbergen en een regisseur van het programma.
Ontluisterende, denigrerende en kwetsende televisie
Het kaarsenverhaal van Derksen leidde eind april tot veel boze reacties. Hamer sprak van ‘ontluisterende, denigrerende en kwetsende televisie’. De boze reacties betroffen niet alleen het verhaal van Derksen, maar ook de reacties van zijn tafelgenoten. Onder anderen René van der Gijp en Wilfred Genee moesten hard lachen toen Derksen zijn kaarsenanekdote in het liveprogramma uit de doeken deed.
De poging tot excuses die de drie mannen in de uitzending daarna deden, vond Hamer teleurstellend. In het NPO-programma Met het oog op morgen stelde zij dat de presentatoren op geen enkele manier blijk gaven van enig inzicht hoe kwetsend hun gesprekken over seksueel geweld zijn voor slachtoffers. ,,Het ging weer vooral over hoe zwaar zij het zelf hadden, en dat ze geen foute grappen meer mogen maken. Het hele grote probleem achter hun uitspraken werd niet besproken. Ik vond het heel teleurstellend”, aldus de regeringscommissaris.
De drie presentatoren besloten twee dagen later te stoppen met hun uitzendingen, omdat zij baalden van alle commotie. Talpa heeft tot nu toe geen toelichting gegeven over de afspraken die gemaakt zijn. Bij een eerder soortgelijk incident, na de grappig bedoelde opmerking van Derksen over Zwarte Piet en rapper Akwasi, zeiden de mannen ook te stoppen. Maar toen wees John de Mol de presentatoren op hun contract, vertelde Derksen later in zijn biografische boek Derksen.
Luister ook naar de AD Songfestival Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kán Johan Derksen nog wel terugkeren op de buis? Deskundigen geven antwoord
Nu achter de schermen bij Talpa gesproken wordt over een doorstart van Vandaag Inside, rest de vraag: hoe en op welke wijze kan Johan Derksen nog terugkeren? ,,Dat gebeurt in de politiek toch ook? Wie is er weg na de toeslagenaffaire?” -
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder. -
Philippe Geubels en Erik van Muiswinkel in nieuwe De slimste mens
Philippe Geubels, Erik van Muiswinkel, Anniko van Santen en Tim Senders behoren tot de deelnemers in het nieuwe seizoen van De slimste mens. Op maandag 11 juli start het twintigste seizoen van de kennisquiz op NPO 2. -
Recensie
Man vs Bee is merkwaardig, maar niet zo geestig als de kijker zou willen
In onze playlist maken we je wegwijs in het actuele aanbod van on demand-films, series, albums en podcasts. Wat moet je (niet) gezien of geluisterd hebben en waarom? Vandaag de komedie Man vs Bee.
-
Manager Johnny Depp ontkent terugkeer Pirates of the Caribbean
Berichten dat Johnny Depp in onderhandeling is om zijn rol als Captain Jack Sparrow in the Pirates of the Caribbean-filmreeks weer op te pakken, zijn niet waar. Dat heeft het management van de acteur laten weten. -
Johan Derksen keert mogelijk toch terug op tv
Vandaag Inside keert mogelijk terug op televisie. Achter de schermen wordt bekeken of en in welke vorm het programma een doorstart kan maken. Mét Johan Derksen (73). -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd.