Hoe Rihanna miljardair werd zonder een noot te zingen
Rihanna (33) is officieel miljardair en de rijkste zangeres ter wereld, aldus zakenblad Forbes. En dat terwijl ze al vijf jaar geen nieuwe plaat heeft gemaakt. Hoe flikte ze dat?
Met haar muziek heeft het weinig te maken, concludeert het tijdschrift. De ster, op Barbados geboren als Robyn Rihanna Fenty, is zestien jaar na haar doorbraak met Pon de replay immers vooral onderneemster.
Haar lingeriemerk Savage x Fenty, gelanceerd in 2017, is inmiddels zo’n 1 miljard dollar waard (844 miljoen euro). Dat is nog peanuts vergeleken met haar make-upbedrijf Fenty Beauty, dat goed is voor 2,8 miljard dollar (2,3 miljard euro) en ze voor de helft bezit. Het merk noteerde in het eerste volledige boekjaar 2018 meteen 550 miljoen dollar omzet, ruim 464 miljoen euro.
Van zulke bedragen konden collega-cosmeticareuzen als Kylie Jenner en Kim Kardashian alleen maar dromen, schrijft Forbes. Het succes is deels te danken aan Rihanna’s enorme schare fans op sociale media. Met alleen al 103 miljoen volgers op Instagram heeft ze aan een snel postje genoeg om producten te promoten. Maar daar is ze naast Kylie (254 miljoen volgers) en Kim (241 miljoen) een bescheiden speler. Daar ligt dan ook niet de kern.
50 kleuren
Het sleutelwoord is inclusiviteit. Rihanna was een van de eerste ondernemers die make-up maakte voor een breed scala aan huidtinten en adverteerde met bijpassende modellen. Haar foundation is verkrijgbaar in tientallen kleuren.
,,Veel vrouwen merkten dat er geen producten waren voor hun specifieke huidskleur’’, zegt marktkenner Shannon Coyne tegen het blad. ,,Je had licht, medium, medium-donker en donker. We weten allemaal dat dit niet de realiteit is.’’
Lees door onder een post van het merk
Plussize
Dat waren de modeshows van lingeriemerk Victoria’s Secret trouwens ook niet, met de altijd dunne modellen in de kleinste setjes. Rihanna’s merk heeft ook grotere maten en liet plussizemodellen schitteren in campagnes.
De ster ‘kortwiekte’ daarmee volgens Forbes eigenhandig de bekende engelenvleugels van Victoria’s Secret, dat inmiddels met de shows is gestopt. Terwijl het merk kampt met dalende verkoopcijfers, is Savage x Fenty hard op weg marktleider te worden na een omzetstijging van 200 procent vorig jaar.
Lees door onder een recente post van Savage x Fenty
Groter dan Rihanna
Het einde is voor Rihanna bovendien nog lang niet in zicht. Het vorig jaar gelanceerde Fenty Skin, een lijn huidverzorgingsproducten, belooft ook een groot succes te worden. Dat geldt overigens niet voor alles wat Rihanna aanraakt. Eind vorig jaar trok ze nog de stekker uit een mode- en accessoiretak van Fenty, die erg te lijden had gehad onder de coronapandemie.
Lees door onder de post.
Het enige slechte nieuws voor haar fans: Rihanna is erg druk met haar bedrijven. Waar ze voorheen bijna elk jaar een nieuw album presenteerde, is het sinds Anti uit 2016 inmiddels stil. Hoewel ze ongetwijfeld ooit weer gaat zingen, hoeft ze het voor het geld dus niet te doen.
,,Ze bouwt een merk buiten zichzelf om’’, zegt marktkenner Coyne. ,,Het gaat niet alleen om Rihanna. Ook als je niet van haar muziek houdt, ze heeft een echte stijl gecreëerd in de markt van mode en beauty.’’
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rozengeur & wodka lime-actrice Ghislaine Pierie (53) overleden
Actrice Ghislaine Pierie, onder meer bekend van de tv-series Rozengeur & wodka lime en Westenwind, is vrijdag op 53-jarige leeftijd overleden. Dat laat een woordvoerder zaterdag namens haar familie weten aan het ANP. Pierie overleed aan de gevolgen van kanker. -
foto's
Miljoeneninfluencer Negin Mirsalehi zegt ‘ja’ op aanzoek met enorme ring
Topondernemer Negin Mirsalehi (32), met 6,4 miljoen Instagram-volgers een van de grootste influencers van Nederland, gaat trouwen. Haar vriend Maurits Stibbe is op zijn knieën gegaan tijdens een liefdestripje in Italië, waarmee ze hun vijftienjarig samenzijn vieren. ‘Ik heb ‘ja’ gezegd, oh mijn god’, schrijft Negin bij kiekjes van een ring met een enorme diamant. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
overzicht
Deze films zijn genomineerd voor de Oscars en hier bekijk je ze
Everything Everywhere All at Once, een krankzinnig avontuur met een Chinese immigrantenfamilie die verdwaalt in meerdere parallelle universums, staat bovenaan het lijstje van de 95ste Academy Awards-nominaties, beter bekend als de Oscars. De film heeft maar liefst 11 nominaties te pakken. Maar waar bekijk je de met een Oscar genomineerde film en wat is ons oordeel? Een overzicht. -
Prinses Amalia trapt reis langs Caribisch deel koninkrijk vandaag af met ouders op Bonaire
De officiële kennismaking van de 19-jarige prinses Amalia met het Caribisch deel van Nederland gaat vrijdag beginnen. Samen met haar ouders koning Willem-Alexander en koningin Máxima komt de Prinses van Oranje vrijdagmiddag lokale tijd aan op het vliegveld van Bonaire.
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
-
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
De slimste blik
Minister Dijkgraaf kijkt toch ook naar De slimste mens? Doe iets!
Welke kandidaat sprong eruit? Wat was Maartens momentje en welke galerij bood de meeste gespreksstof? Een terugblik op de afgelopen week van De slimste mens.