Jill wint Big Brother en neemt ruim 70.000 euro mee naar huis
Vanavond kwam er na honderd dagen een einde aan Big Brother. Kandidaat Jill is door het Nederlandse en Vlaamse publiek tot winnaar uitgeroepen. De Nederlandse nam het op tegen Vlamingen Liese en Nick in de finale van het RTL-programma. Ze is hiermee de opvolger van Jeroen, de winnaar van de laatste Big Brother in 2006. Jill ging met ruim 70.000 euro aan prijzengeld naar huis.
Delen per e-mail
In de laatste minuten ging het tussen Jill en Nick, Liese viel al eerder af. In de finale kwamen alle oud-bewoners van het Big Brother-huis voorbij, behalve Theo, beter bekend als Terror Theo. Van de laatst overgebleven bewoners zat Liese het langst in het huis. Zij is als enige van de oorspronkelijke acht, die op 31 december hun intrek in het Big Brother-huis namen, overgebleven. De andere drie kwamen in januari in het huis.
Big Brother, groots aangekondigd toen RTL de ‘moeder aller realityseries’ nieuw leven inblies, werd nooit het kijkcijferkanon van weleer. De perikelen in het huis konden de kijker niet bekoren. De aftrap van de show scoorde nog 1,3 miljoen nieuwsgierigen, maar de eerste reguliere aflevering wist slechts 558.000 van dat aantal vast te houden. Het eerste weekgemiddelde kwam dankzij die goede start nog uit op ruim 635.000 kijkers, maar ook die cijfers liepen erna gauw terug.
Tv-columniste van deze site Angela de Jong, zei over het vernieuwde Big Brother in een van haar columns: ‘Ammehoela, dit is heiligschennis.’ Dat het programma niet aansloeg kwam volgens De Jong voort uit de casting van de bewoners (‘Veel dezelfde, vrij nikszeggende types’) en de sturing van de makers. ,,Geheime opdrachten, challenges of hoe ze ook heten. Het heeft niks meer te maken met het oude Big Brother, dat juist zo leuk was omdat het om het alledaagse gekeuvel van de deelnemers ging.”
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eerbetoon aan marinier Cas van Bakel in vorm van documentaire
Als marinier Cas van Bakel (34) kanker blijkt te hebben, besluiten zijn maten hun poging het wereldrecord speedmars te verbreken aan hem op te dragen. In de PowNed-documentaire You’ll Never Walk Alone wordt die strijd van zowel Van Bakel zelf als de mariniers van dichtbij gevolgd. -
Big Brother-fans boos na roemloze aftocht finalist Michel
Op sociale media is ophef ontstaan onder kijkers van Big Brother vanwege het vertrek van kandidaat Michel vlak voor de finale. Niet in een liveshow, maar tijdens de stream kreeg de 36-jarige deelnemer te horen dat hij moest vertrekken. Roemloos op een dinsdagmiddag blies hij zijn aftocht. Ook zijn mede-kandidaten konden het niet geloven. De producent van Big Brother belooft: ,,Er komt nog een mooi afscheid.” -
PREMIUMTestevenement
Ellen ten Damme treedt weer op: ‘Kan ik het nog, dacht ik’
In een dwarse bui dacht zangeres Ellen ten Damme (53) aan een carrièreswitch, of zelfs vervroegd pensioen. Maar deze week voelde ze weer wat ze het allerliefste doet in haar leven: theatermaken. ,,Kunnen we er nog eentje doen vóór de avondklok? Ik schrijf wel een briefje.” -
Duizend toeschouwers zien Chef'Special als grote winnaar uit de bus komen bij 3FM Awards
Chef’Special is vanavond de grote winnaar geworden tijdens de uitreiking van de 3FM Awards. De band won in de categorieën beste album (Unfold) en beste groep. Bij de ceremonie, in TivoliVredenburg in Utrecht, waren in totaal duizend mensen aanwezig. De awardshow werd gebruikt voor een nieuw Fieldlab-proefevenement. -
Youtuber Jeffree Star in ziekenhuis na auto-ongeluk: ‘Engste moment van mijn leven’
Youtuber Jeffree Star is in het ziekenhuis beland na een auto-ongeluk. Dat is bekendgemaakt op zijn Twitteraccount. Op een bijgevoegde foto is Star in een ziekenhuisbed te zien. Zijn beste vriend Daniel Lucas zit aan zijn ziekbed.
-
video
Mr. Frank Visser moet kiftende bejaarden sussen: ‘Je zit vol gif, en je spuugt dat hier in de zaal uit’
In Mr. Frank Visser doet uitspraak zijn de gemoederen gisteren wederom hoog opgelopen. Presentator Viktor Brand bleef geschokt achter na een bezoek aan een seniorenflat in Velsen, waar bejaarden elkaar het leven zuur maken. ,,Daar gaat ze weer, met haar gereformeerde rotkop.’’ -
Cast musical Titanic compleet met nieuwe kapitein
De nieuwe kapitein op de Titanic is bekend. Musicalacteur Richard Spijkers kruipt in de huid van de man die het gigantische schip bestuurt, zo meldt producent De Graaf & Cornelissen Entertainment. -
PREMIUMinterview
Jill kan niet wachten Big Brother-liefje Thomas te zien: ‘Ik hoop dat corona voorbij is’
Jill, Nick en Liese vertrokken middenin de coronacrisis naar het Big Brother-huis voor een nieuw avontuur. Morgen, 100 dagen later, wordt er een winnaar gekozen en trekken de deelnemers weer de wijde wereld in. Hoe hebben ze de afgelopen tijd beleefd en wát verwachten ze van de buitenwereld?