Ook bij laatste repetitie komt Måneskin niet opdagen, publiek opnieuw boos
updateMåneskin, de Italiaanse winnaar van het Eurovisie Songfestival vorig jaar, heeft dit jaar voor flink wat onvrede gezorgd bij de fans van het liedjesfestijn. Vrijdagavond ontbraken ze al bij de juryshow waar ook publiek bij aanwezig was en ook vanmiddag tijdens de familieshow liet de band verstek gaan. Dit tot grote onvrede van de fans.
Het was vrijdagavond al een pijnlijk moment voor de organisatie van het Eurovisie Songfestival in Turijn. Het publiek in PalaOlimpico zat klaar voor een aangekondigd optreden van Måneskin in de juryshow, maar kreeg een onaangename verrassing. De band die op het podium ging playbacken bleek echter niet de razendpopulaire band, maar een aantal stand-ins uit de groep achtergronddansers.
Single
Het publiek floot de invallers uit en liet met luid boegeroep de afkeur blijken. Presentator Alessandro Cattelan probeerde de boel nog te redden, maar tevergeefs. ,,Jullie hebben geluk’’, zei hij tegen de toeschouwers, ,,want jullie hebben wel als een van de eersten de nieuwe single van Måneskin gehoord.’’ Die opmerking wekte slechts meer irritatie op bij de toeschouwers, die bleven joelen. ,,Stop daarmee, het is niet hun schuld’’, zei Cattelan tegen het publiek, doelend op de invallers.
Wat volgde was een tenenkrommend gesprekje met de ‘fake-Damiano’ dat nu eenmaal in het script staat. Cattelan vroeg onder meer hoe de samenwerking met de beroemde Zweedse producer Max Martin was bevallen voor de nieuwe single Supermodel, die Måneskin vanavond in de finale als het goed is wel komt spelen. Omdat ‘fake-Damiano’ het spelletje leuk meespeelde, kreeg hij nog wel applaus in de hal, waaruit daarna meerdere toeschouwers demonstratief vertrokken.
Zaterdagmiddag ontbrak Måneskin opnieuw tijdens de generale repetitie voor de finale van het Songfestival. Tijdens de show waren net als gisteren alle 25 acts, onder wie S10, te zien. Opnieuw werd Måneskin aangekondigd door de presentatoren, maar kwamen er stand-ins op. Het publiek trakteerde hen op boe-geroep en een fluitconcert.
De organisatie heeft niet vermeld waarom de band niet optrad. Måneskin deed vrijdag wel promotie in Turijn. De organisatie hield het bij een summier persbericht, waarin letterlijk wordt gesteld dat Måneskin vanavond verwacht wordt voor een optreden tijdens de finale. Een reden voor de absentie bij de jury- en familyshow werd niet gegeven. Een enkelblessure van zanger Damiano lijkt de oorzaak te zijn voor het ontbreken van de band. De Italiaanse rocker loopt in Turijn rond met krukken, na een ongeluk tijdens clipopnames in Londen.
Luister ook naar de AD Songfestival Podcast:
Bekijk hier al onze video’s over het Eurovisie Songfestival:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMProfiel
S10 door de ogen van haar team: ‘Ze is de 2.0-versie van Ciske de Rat’
Ze danst, haar haren bewegen door de wind. Ze is een bengel, brengt mensen aan het lachen en weet heel goed wat ze op het podium aan het doen is. Het is S10, vanavond finalist op het Eurovisie Songfestival, door de ogen van de mensen die in Turijn voortdurend in haar buurt waren. -
Voor werk verhuizen naar Curaçao of Aruba: ‘Onthoud dat het er op een eiland anders aan toe gaat’
Na je werkdag op het strand liggen met een cocktail in je hand. Het lijkt een droom, maar op bijvoorbeeld Bonaire, Curaçao en Sint Maarten kan het gewoon. Ook Nederlanders kunnen hier werken. Docent Daniël van der Bilt en accountmanager Kim Lameris van detacheringsbureau TMI leggen uit wat je van tevoren moet regelen. -
Showbytes
Spierbundel Donny traint zich suf en Sylvie heeft geen ruimte in haar tasje
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
Koningin Máxima vandaag 51 jaar
Meerdere boeken, een televisie-interview met Matthijs van Nieuwkerk, verschillende documentaires en krantenpagina’s vol: Nederland kon exact een jaar geleden niet om de 50ste verjaardag van koningin Máxima heen. Hoe anders is dat vandaag, nu ze in alle stilte 51 jaar wordt. -
PREMIUM
Hoe gevaarlijk is het om je batterijen niet op tijd weg te gooien?
Het komt steeds vaker voor: een brand die ontstaat door een batterij. Gooi je een boormachine of een ander elektrisch apparaat weg bij het restafval, dan kan die zomaar vlam vatten.
-
Netflix verwijdert Wind River, BlacKkKlansman en 13 andere titels
Netflix haalt elke week films en series van de streamingdienst af. Deze week verdwijnen onder andere de films Wind River en BlacKkKlansman. Bekijk hier welke films er vorige week op Netflix zijn verschenen. -
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad. -
VI-trio Genee, Gijp en Derksen terug: ‘We gaan gewoon weer zitten’
Alle ogen zullen vanavond gericht zijn op Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen. Het trio van Vandaag Inside is terug van even weggeweest na de zoveelste rel binnen het programma. ,,Ik denk dat we vanavond goeie cijfers hebben”, zegt Derksen, de analyticus, vooraf.