Biniam Girmay verrast favorieten in Gent-Wevelgem: eerste Afrikaanse winnaar klassieker
VideoBiniam Girmay heeft in Gent-Wevelgem wielergeschiedenis geschreven. De 21-jarige renner uit Eritrea van Intermarché-Wanty-Gobert versloeg Christophe Laporte (Jumbo-Visma) na een sprint van vier renners en werd zo de eerste Afrikaan ooit die een klassieker wint. ,,Ik ga nu terug naar Eritrea, want ik mis mijn vrouw en dochter.”
De Belg Dries Van Gestel (TotalEnergies) mocht als derde mee het podium op. Zijn landgenoot Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) kwam na bijna 250 kilometer als vierde over de finish.
Het viertal dat sprintte om de zege was op 25 kilometer van het einde weggereden uit een sterk uitgedund peloton. In de heuvelzone, met onder andere drie keer de beklimming van de Kemmelberg, kregen onder andere topfavoriet Wout van Aert (Jumbo-Visma) en de Deen Kasper Asgreen (Quick Step-Alpha Vinyl) weinig tot geen ruimte.
Laporte, ploeggenoot van Van Aert profiteerde van een rustig moment. De Fransman kreeg drie renners met zich mee. Ze werkten goed samen, maar de voorsprong werd nooit groter dan veertig seconden. Toch hielden de koplopers stand. In de sprint was Girmay de snelste, net voor Laporte. Marijn van den Berg (EF Education-Easy Post) was op de 23ste plaats de beste Nederlander.
Girmay werd vooraf zeker niet als grote kanshebber gezien in Gent-Wevelgem, maar de Eritreër toonde de laatste weken al vorm met de twaalfde plaats in Milaan-Sanremo en vrijdag nog de vijfde plaats in de E3 Classic.
Girmay kreeg vrijdagavond pas te horen dat hij in Gent-Wevelgem zou gaan rijden, vertelde hij na afloop bij Sporza: ,,Vrijdag kreeg ik een telefoontje of ik deze koers ook nog wilde rijden. ‘Dat zou goed voor je kunnen zijn, om ervaring op te doen’ zei de ploegleiding toen. Ik wijzig mijn plannen niet na dit onverwachte succes. Ik ga terug naar Eritrea, want ik mis mijn vrouw en dochtertje”, aldus de 21-jarige Eritreeër, die volgende week dus niet te zien is in de Ronde van Vlaanderen. Hij gaat wel de Giro ‘d Italia rijden, die op vrijdag 6 mei van start gaat in Hongarije.
Bekijk hier de reactie van Biniam Girmay:
Bekijk hier de reactie van Fabio Jakobsen (Quick Step-Alpha Vinyl):
Bekijk hier de reactie van Intermarché-ploegleider Aike Visbeek:
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen respectvolle reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een gesprek willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
AZ-beul West Ham United velt Fiorentina van Sofyan Amrabat in slotminuut en wint Conference League
-
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente. -
FIFA komt voor WK met nieuw beloningsstelsel voor voetbalsters: 250.000 euro per persoon bij wereldtitel
De FIFA is kort voor het WK voor vrouwen met een nieuw beloningsstelsel gekomen. Niet alleen voor de deelnemende bonden/teams ligt geld klaar, voortaan krijgen ook de voetbalsters individueel betaald. De FIFA hoopt hiermee het vrouwenvoetbal nog verder te ontwikkelen. -
Biniam Girmay mist gezin en keert na historische prestatie terug naar huis: ‘Wijzig plannen niet’
Biniam Girmay boekte in Gent-Wevelgem een historische zege door als eerste Afrikaan ooit een klassieker achter zijn naam te zetten. De pas 21-jarige Eritreër gaf na afloop aan dat hij volgende week niet start in de Ronde van Vlaanderen omdat hij terugkeert naar huis. ,,Ik mis mijn vrouw en dochter”, aldus Girmay. -
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal.
-
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
-
-
-
Komst Azarkan naar FC Utrecht definitief, Van de Streek gaat en club hoopt op aanblijven Dost
De komst van Marouan Azarkan naar FC Utrecht is definitief. De vleugelaanvaller, opgeleid bij Feyenoord en de afgelopen twee seizoenen uitkomend voor Excelsior, begint komend seizoen aan een avontuur in stadion Galgenwaard. Ook FC Twente had belangstelling voor de 21-jarige Rotterdammer.Utrecht -
PREMIUM
Late gelijkmaker geeft FC Twente hoop voor return
FC Twente heeft zich op de valreep alsnog een gunstige uitgangspositie weten te verwerven. Dankzij een rake kopbal van Ramiz Zerrouki diep in blessuretijd voorkwam de ploeg de eerste nederlaag sinds zes duels: 1-1.Rotterdam, Enschede
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer