'Cruijff neemt zitting in rvc én bestuur van Ajax'
UpdateJohan Cruijff is bereid zitting te gaan nemen in de raad van Commissarissen van Ajax. Hij zal ook toetreden tot het nieuw te vormen bestuur. Dat heeft voorzitter van de ledenraad Rob Been junior bekendgemaakt in het programma Nieuwsuur. De raad kwam eerder op de avond bijeen in de Amsterdam ArenA.
Volgens Been wil Cruijff zijn technische hervormingsplannen voor Ajax gefaseerd gaan invoeren, en dus niet meer meteen volledig uitvoeren.
'Daaraan zijn bepaalde richtlijnen verbonden. Daaraan zal Johan zich houden. vertrouwen is en blijft het sleutelwoord waarmee we met elkaar verder gaan bij Ajax.'
Benoemingscommissie
Een benoemingscommissie, die uit vijf personen bestaat, gaat op zoek naar andere nieuwe leden voor het bestuur en de rvc. Cruijff vervulde sinds 1988, toen hij opstapte bij Ajax, geen officiële functie meer bij zijn jeugdliefde.
De ledenraad van Ajax was dinsdagavond in de ArenA bijeen om de bevindingen te bespreken van de speciale onderzoekscommissie. Dat college was uit de eigen gelederen gevormd om de diverse spanningsvelden rond Ajax en rond Cruijff te benoemen en weg te nemen.
Barcelona
De commissie onder leiding van Been junior bracht deze maand twee keer in Barcelona een bezoek aan Cruijff. Bij het eerste onderhoud in Spanje was KNVB-voorzitter Michael van Praag, erevoorzitter van Ajax, als bemiddelaar aanwezig.
Been en zijn medecommissieleden spraken de afgelopen weken ook met andere prominente Ajacieden over de ontstane impasse nadat alle leden van het bestuur en van de raad van commissarissen eind maart hun functie ter beschikking hadden gesteld. Nadien kondigde ook algemeen directeur Rik van den Boog zijn vertrek aan.
Cruijff en zijn groep van oud-voetballers willen met technische hervormingen, vooral bij de jeugdopleiding, Ajax terug naar de Europese top brengen. Doordat Cruijff in de uitvoering van zijn plannen nu meer tijd wil nemen, hoeft de Amsterdamse clubleiding waarschijnlijk niet op korte termijn een flinke groep trainers, onder wie ook oud-international Danny Blind, te ontslaan of een mindere functie te geven.
Visie
In de visie van Cruijff krijgen de oud-spelers Dennis Bergkamp (jeugd) en Wim Jonk (scouting) een zwaar takenpakket. Frank de Boer blijft sowieso hoofdcoach.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Na Pasen bestuur Ajax bekend
Na de paasdagen komt er meer duidelijkheid over de nieuwe machthebbers bij Ajax. Dat liet voorzitter Rob Been junior donderdag weten in De Telegraaf. Hij is van plan om volgende week de ledenraad bij te praten over de bevindingen van de speciale commissie, die onderzoek doet naar de diverse spanningsvelden in en rondom de Amsterdamse club. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Cruijff wil een functie bij Ajax: zegt niet welke
Johan Cruijff staat open voor een functie bij Ajax. Dat benadrukte het voetbalicoon vandaag in zijn column in De Telegraaf. 'Als mede door jouw toedoen alles in werking is gezet, dan kan het niet zo zijn dat je straks geen enkele verantwoordelijkheid draagt', schrijft hij. -
PREMIUMGeld & Geluk
Saskia kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.”
-
De Boer hoopt en verwacht functie voor Cruijff bij Ajax
Trainer Frank de Boer hoopt dat Johan Cruijff een functie binnen Ajax gaat bekleden. Dat zei de coach vrijdag na afloop van de training in de aanloop naar het thuisduel met Excelsior van zondag. De verwachting is dat volgende week meer duidelijkheid komt over de machtswisseling bij Ajax. -
Sparta ontsnapt aan degradatie en veroordeelt Heracles tot play-offs
-
Nyck de Vries debuteert tijdens eerste vrije training in Spanje in Formule 1: ‘Geweldige kans’
Nyck de Vries bezet vrijdag bij de eerste vrije training voor de Grand Prix van Spanje een stoeltje bij Formule 1-team Williams. De Nederlander, regerend wereldkampioen in de elektrische raceklasse Formule E, vervangt op het circuit van Catalunya Alexander Albon en vervult daarmee bij Williams de rol van de verplichte young driver session voor dit seizoen. De Canadees Nicholas Latifi is de andere coureur in dienst van Williams.