Deze CL-records staan nog in de wachtkamer door corona
De coronacrisis bracht zelfs de Champions League tot stilstand. Het had zo mooi kunnen zijn. Een verrassende winnaar of toch weer Real Madrid? En zou Ronaldo weer een record pakken? Waarschijnlijk zullen we het nooit weten. Deze site zette enkele nog te evenaren records op een rij.
Door Nik Kok
Vanzelfsprekend lagen er weer records in het verschiet voor Cristiano Ronaldo en Lionel Messi. Had Ronaldo met Juventus de finale gehaald (de heenwedstrijd tegen Olympique Lyon ging evenwel verloren met 1-0) dan zou hij recordhouder worden wat betreft het aantal gespeelde finales (6). Maar Barcelona was ook nog niet uitgeschakeld. Bij een finaleplaats had Lionel Messi de kans om het aantal finalegoals van Ronaldo te evenaren (4 om 2).
Maar hoe het seizoen ook eindigt: Ronaldo blijft koning Champions League natuurlijk met de meeste eindzeges, de meeste doelpunten en de meeste topscorerstitels. Werk aan de winkel slechts was er voor hem wat betreft het aantal goals per wedstrijd. Dat record hebben Messi en Luiz Adriano nog in handen (5 goals).
Gattuso
Barcelona had het eigen record van thuiswedstrijden zonder nederlaag kunnen aanscherpen. Met de wedstrijd tegen Napoli in het vooruitzicht stond dat aantal op 35 wedstrijden. Napoli was niet echt kanshebber voor de uiteindelijke titel natuurlijk maar trainer Gennaro Gattuso had zich bij Champions League-winst wel bij een illuster duo kunnen voegen. De Italiaan won de titel al als speler van Milan. Alleen Zinedine Zidane en Frank Rijkaard lukte het eerder (Champions League gerekend vanaf 1993) om als speler én trainer de titel te winnen.
Robert Lewandowski was op weg om ervoor te zorgen dat de topscorerstitel Champions League voor het eerst sinds 2006-2007 een keer niet naar Ronaldo of Messi zou gaan. Met elf doelpunten was de Poolse Bayern-spits goed op weg. (Ronaldo en Messi met elk twee goals op grote achterstand achterlatend). In 2007 werd Kaká nog topscorer terwijl diens landgenoot Neymar er in 2014-2015 evenveel doelpunten als het illustere tweetal maakte. Lewandowski had ook grote kans om dit seizoen te stijgen op de ranglijst van doelpuntenmakers allertijden in het toernooi. Samen met Real Madrid-spits Karim Benzema (die ook nog actief was) staat hij op 64 doelpunten en daarmee op de gedeelde vierde plek.
De Nederlandse spits Joshua Zirkzee was een mogelijke vervanger geweest van Robert Lewandowski geweest. En had Zirkzee direct geprofiteerd van de blessure die Lewandowski recent parten speelde dan had hij zich kunnen voegen bij een aardig rijtje van jonge, Nederlandse doelpuntenmakers in de Champions League. Alleen Nigel de Jong, Patrick Kluivert, Nordin Wooter, Kiki Musampa en Arjen Robben waren dan jonger geweest dan zijn achttien jaar en negen maanden. Zirzkee stond al op de veertiende plaats als het gaat om jongste, debuterende Nederlanders in het hoofdtoernooi.
Atalanta
Het Atalanta van Marten de Roon en Hans Hateboer beleefde natuurlijk al een Champions League-seizoen om nooit te vergeten. En dat terwijl de Italianen dit seizoen zelfs debuteerden. Alleen in de jaren negentig toen het toernooi net was opgericht lukte het clubs om de Champions League te winnen in hun debuutjaar (waaronder Ajax in 1995). Zo ver was het waarschijnlijk niet gekomen maar een plekje als debuterende verrassing in het rijtje van Villarreal (halve finale in 2005-2006) en Leeds United (2000-2001) was mogelijk geweest.
Zinedine Zidane bevond zich met zijn Real Madrid in een moeilijke positie na de thuisnederlaag tegen Manchester City (2-1). Was het de Franse trainer gelukt om zijn spelers alsnog langs City te loodsen dan was hij op weg naar een uniek record. Geen enkele oefenmeester lukte het namelijk om de Champions League vier keer te winnen. Het lukte Zidane als enige al drie keer achter elkaar (2016, 2017 en 2018). Carlo Ancelotti (met AC Milan en Real Madrid) won de prijs ook al drie keer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
100x Blind in Oranje: ‘Mooi dat we als vader-zoon het record van Paolo en Cesare Maldini braken’
100 interlands in Oranje. Daley Blind is pas de negende Nederlandse voetballer die deze mijlpaal heeft bereikt. Welke wedstrijden zet hij in zijn persoonlijke top 5? En aan welke interland wordt hij het liefst nooit meer herinnerd? -
De eerste degradanten in het amateurvoetbal zijn nu al bekend
De competitie in het amateurvoetbal duurt nog zo’n twee maanden, maar afgelopen weekeinde vielen toch al wat beslissingen. Twee clubs uit de regio weten nu al dat ze komend seizoen een niveau lager spelen.Borne, Enschede -
Deze eredivisierecords hangen tussen wal en schip
Door de coronacrisis is de eredivisie voorlopig tot stilstand gekomen en weet niemand of die dit seizoen nog wordt hervat. Daarmee verdwijnen mogelijk ook de nodige (persoonlijke) records als sneeuw voor de zon. We zetten er enkele van Ajax, AZ, Feyenoord en PSV op een rij. -
PREMIUM
Van Wolfswinkel, Smal, Cerny en Hilgers langer bij FC Twente, maar er zijn ook spelers die vertrekken
Enschede -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
Voormalig Rangers-coach Steven Gerrard provoceert Celtic-fans tijdens benefietwedstrijd en wordt bekogeld
Geliefd was Steven Gerrard al niet bij de Celtic-fans. En na zaterdag zal dat nog een stuk minder zijn. In een benefietwedstrijd tussen legendes van Liverpool en Celtic daagde hij na een doelpunt de bezoekende fans uit. De ex-coach van Celtics aartsrivaal Rangers werd bekogeld met ‘flesjes en munten’. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.