Dit is het prijzengeld dat Feyenoord verdiende in de Conference League
De Conference League loopt richting het einde. Feyenoord heeft na de 3-2 overwinning op Olympique Marseille goede zaken gedaan om de finale te bereiken. Hoeveel hebben de Rotterdammers deze campagne eigenlijk verdiend aan prijzengeld?
De kassa rinkelt aardig in de Kuip tijdens dit Europese seizoen van Feyenoord, dat al in juli begon met wedstrijden tegen FC Drita uit Kosovo. Feyenoord doorliep drie voorronden om vervolgens het hoofdtoernooi te bereiken.
Die prestatie leverde al 2,94 miljoen euro op. Feyenoord won vier van de zes duels in de groepsfase (goed voor 2 miljoen euro) en speelde twee keer gelijk, wat 332.000 euro opleverde. Als groepshoofd stootte de ploeg van coach Arne Slot door richting de knock-outfase. Voor de eerste plek in de poule ontvingen de Rotterdammers 650.000 euro bovenop de 300.000 euro voor het bereiken van de volgende ronde.
Het Europese succes hield daar niet op voor Feyenoord, dat door het bereiken van de laatste 16 (600.000 euro), kwartfinales (1 miljoen euro) en halve finales (2 miljoen euro) de kassa liet rinkelen. Het totaalbedrag aan prijzengeld tot dusver deze campagne: 9,82 miljoen euro.
Feyenoord - Olympique Marseille
• Lees hier het wedstrijdverslag van Feyenoord - Olympique Marseille
• Lees hier over het gevolg van de Feyenoord-zege op de coëfficiëntenranglijst
• Lees hier de reacties uit het Marseille-kamp
• Lees hier de reacties van Arne Slot en Cyriel Dessers
• Lees hier het buitenlandse media-overzicht
Als de Rotterdammers ook nog de finale in Tirana halen dan komt daar nog 3 miljoen euro bij. Bij winst van de Conference League krijgt Feyenoord nog eens 2 miljoen extra. Dan zijn recettes uit kaartverkoop, merchandise, tv-gelden én het bedrag dat Feyenoord krijgt op basis van de coëfficiëntenranking van de afgelopen tien jaar nog niet meegerekend.
Het totale prijzengeld dat de winnaar van de Conference League zou kunnen bijschrijven, als alle groepsduels zouden zijn gewonnen bedraagt 15,19 miljoen euro.
Boetes
Feyenoord heeft tijdens dit Europese seizoen echter wel al zo'n half miljoen euro aan boetes van de UEFA ontvangen vanwege ongeregeldheden door supporters, zoals het afsteken van vuurwerk, het gooien van voorwerpen en het blokkeren van trappen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
De Ballen Verstand
‘Zondagavond voetballen is leuk hoor, maar voor de bieromzet in De Grolsch Veste is het funest’
Enschede, Almelo -
Henny Cruijff, broer van Johan Cruijff, op 78-jarige leeftijd overleden
Henny Cruijff, de broer van Johan Cruijff, is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Amsterdamse sportwinkel Smit-Cruyff, waar Cruijff jarenlang eigenaar van was, na berichtgeving hierover van AT5. De sportzaak kreeg maandagochtend bericht van het overlijden van de ondernemer. -
Voormalig Juventus-speler moet plassen en krijgt rood: ‘Ik hoopte op geel’
De Italiaanse voetballer Cristian Bunino heeft een rode kaart gekregen voor het urineren aan de rand van het veld. Dat gebeurde in de wedstrijd tussen Lecco en Piacenza in de Serie C, de derde divisie. -
Oud-tennisster Martina Navratilova weer kankervrij verklaard
Martina Navratilova is met succes tegen kanker behandeld. Dat heeft de 66-jarige voormalige toptennisster gezegd in een interview met Piers Morgan, dat dinsdag op Talk TV uitgezonden wordt. ,,Ik moet nog twee weken preventief stralingen ondergaan, maar dan ben ik er klaar mee. De dokters hebben me kankervrij verklaard.’’
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
-
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
Kunstrijdster Lindsay van Zundert: ‘Ik voel me soms nog meer een meisje dan een vrouw van 18’
Lindsay van Zundert begint woensdag in Japan aan haar derde WK kunstrijden. Na een overwonnen dipje stapt de tiener er zekerder dan ooit het ijs op. ,,Ik heb het gevoel dat ik thuishoor op het dit soort kampioenschappen.”Breda, Etten-Leur