‘Erling Haaland na medische keuring in Brussel op weg naar Manchester City’
Erling Haaland (21) is op weg naar Manchester City. Volgens de Belgische krant La Dernière Heure is de Noorse aanvaller vandaag al medisch gekeurd in het Erasmus-ziekenhuis van Brussel.
Eerder op de dag meldde de Britse tak van sportwebsite The Athletic al dat Haaland zijn keuze had gemaakt. De Noor verhuist in de zomer van Borussia Dortmund naar Manchester City, de club waarvoor zijn vader Alf-Inge tussen 2000 en 2003 speelde. De Engelse kampioen zou bereid zijn om de gelimiteerde afkoopsom van naar verluidt 75 miljoen euro te betalen.
Haaland is sinds zijn komst begin 2020 naar Dortmund een garantie voor doelpunten. Hij maakte 61 goals in de Bundesliga en 15 in de Champions League voor de Duitse club, die achter Bayern München als tweede eindigt in de competitie. Haaland werd de afgelopen maanden met vrijwel alle Europese topclubs in verband gebracht.
Technisch directeur Sebastian Kehl van Dortmund zei zondag dat er deze week duidelijkheid komt over de toekomst van de Noorse spits. Volgens The Athletic heeft Haaland een persoonlijk akkoord bereikt met Manchester City, dat niet hoeft te onderhandelen met Dortmund omdat de Noor een clausule in zijn nog twee jaar doorlopende contract heeft staan. Haaland wordt bij de ‘Citizens’ de opvolger van Sergio Agüero, die vorig jaar vertrok naar FC Barcelona, maar enkele maanden later zijn carrière moest beëindigen vanwege hartproblemen.
Adeyemi als vervanger?
Sebastian Kehl, de technisch directeur van Dortmund, verklaarde zondag op de Duitse tv ook al dat de transfer ‘hangende’ is. ,,Ik denk dat we komende week meer duidelijkheid kunnen verschaffen”, zei hij.
Dortmund hoopt als vervanger van Haaland snel Karim Adeyemi te kunnen aantrekken. De twintigjarige Duitse international speelt momenteel bij het Oostenrijkse RB Salzburg. Daar ging Dortmund in januari 2020 ook Haaland wegplukken.
Haaland was de voorbije 2,5 seizoenen bij Borussia Dortmund goed voor 85 goals in 88 wedstrijden. Dit seizoen zit hij voorlopig aan 28 goals in 29 duels.Dortmund nam Haaland twee jaar geleden voor 20 miljoen euro over van Red Bull Salzburg.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Aston Martin vrijgesproken van ‘klonen’ Red Bull, team Max Verstappen start intern onderzoek
Aston Martin is vrijgesproken van kopieergedrag. De Formule 1-auto’s van Sebastian Vettel en Lance Stroll leken vrijdag na het doorvoeren van wijzigingen zo veel op die van Red Bull, dat de internationale autosportfederatie FIA aanleiding zag een onderzoek in te stellen. Na grondige inspectie kwam de FIA tot de slotsom dat Aston Martin zich aan de regels heeft gehouden en met een ‘legale’ auto op Circuit de Catalunya rijdt. -
ATP en WTA rekenen Wimbledon niet mee voor ranking: ‘Discriminatie is onacceptabel voor ons’
De overkoepelende organisaties in het tennis ATP (mannen) en WTA (vrouwen) delen op de komende editie van Wimbledon geen punten voor de wereldranglijst uit aan de deelnemende spelers. Dit omdat het grandslamtoernooi in Londen weigert spelers uit Rusland en Belarus toe te laten, vanwege de Russische inval in Oekraïne. -
Met video
Tammy Abraham schiet zowel AS Roma als Feyenoord de Europa League in
AS Roma en Feyenoord hebben zich geplaatst voor de groepsfase van de Europa League volgend seizoen. Dat is het gevolg van de 0-3 overwinning van AS Roma vanavond bij Torino. Komende woensdag staan de clubs tegenover elkaar in de Conference League-finale in Tirana. -
PREMIUM
Hedwiges Maduro: ‘Hopelijk word ik zó goed dat een mooie Spaanse club het ooit aandurft met mij’
Nederland kent hem als oud-voetballer. En van zijn tv-werk bij ESPN. Maar Hedwiges Maduro (37) is ook trainerstalent uit een nieuwe generatie. In zijn eerste volledige jaar bij Jong Almere City wekte hij meteen interesse van Ajax en PSV. Kennismakingsgesprek met ‘trainer’ Maduro in tien thema’s.
-
PREMIUM
Voor Dumoulin is de Giro ondanks alles nog altijd de kortste weg naar succes: ‘Zo lastig om verleden los te laten’
Klassement om zeep, niet in topvorm en pijn in zijn rug. De terugkeer van Tom Dumoulin in de Giro is allesbehalve gelukkig. Maar met nog acht etappes te gaan blijft deze Giro ook de kortste weg naar succes. ,,Als Tom in de ontsnapping zit, zijn niet veel renners beter dan hij.’’ -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.