Formule 1 in Australië | Vroeg uit de veren voor de race van Max Verstappen in Melbourne
Na de knappe comeback op het circuit van Djedda en de overtuigende pole zaterdag in Melbourne wil Max Verstappen bij de Grand Prix van Australië ook de race winnen. Dat zou een primeur zijn. Vorig jaar finishte de wereldkampioen in Australië niet door een lek in de benzinetank. Volg de race hier live.
Nyck de Vries start zondag van P15. Vergeet je wekker niet te zetten. Het is namelijk acht uur later in Melbourne, zodat de race zondagmorgen al om 07.00 uur begint. Het is in Melbourne de derde grand prix van dit jaar.
Waar Max Verstappen pole veroverde, verging het zijn teamgenoot Sergio Pérez heel wat minder. De Mexicaan, winnaar van de vorige race in Saudi-Arabië, stuurde zijn Red Bull in de eerste van de drie kwalificatiesessies (Q1) de grindbak in en kon niet meer verder. Het betekent dat hij zondag achteraan start in de race.
Zondag 2 april
• 07.00 uur: volg de race hier live
Mercedes maakte een verrassende opleving. George Russell klokte de tweede tijd en start zondag naast Verstappen vanaf de voorste rij. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton noteerde de derde tijd. Nyck de Vries kwam voor het eerst dit seizoen door de eerste schifting en mocht aantreden in Q2. Daarin kon de Fries van AlphaTauri zich niet verbeteren, waardoor hij de vijftiende startpositie bemachtigde.
Bekijk hier alle klassementen van 2023
Bekijk hier de Formule 1-kalender van 2023
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
-
PREMIUM
Met het binnenhalen van Taha en Regeer kijkt FC Twente alvast naar de lange termijn
Met het binnenhalen van PEC Zwolle-revelatie Younes Taha heeft FC Twente opnieuw een bouwsteen gelegd voor de toekomst. Taha is 20 jaar. De eerste nieuweling die de club strikte, Youri Regeer, is 19.Enschede -
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
Iga Swiatek knokt zich naar finale Roland Garros en treft verrassende Tsjechische Karolina Muchova
Iga Swiatek doet zaterdag een gooi naar haar derde titel in vier jaar op Roland Garros. De nummer één van de wereld werd flink op de proef gesteld door de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia (14), maar won toch in straight sets: 6-2, 7-6 (7). Ze speelt in de finale tegen de ongeplaatste Tsjechische Karolina Muchova, die een spectaculaire comeback in huis had tegen Aryna Sabalenka: 6-7(5), 7-6(5), 5-7. -
Basketbalclub Donar in zwaar weer: ‘We moeten de tering naar de nering zetten’
De Groningse basketbalclub Donar heeft te maken met financiële problemen. Volgens de topclub is er door de matige resultaten, de naweeën van de coronaperiode en de inflatie ‘een flink gat in de begroting’ ontstaan.
-
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
-
-
-
Voor Blauw Wit’66 moet het gebeuren in uitduels
Blauw Wit’66 sloot de reguliere competitie af met een kater. Op de laatste speeldag gingen de Holtenaren met 1-3 onderuit tegen het reeds gedegradeerde HSC’21. Niet Blauw Wit, maar concurrent GFC eindigde daardoor als tweede in 4H.Holten -
PREMIUM
Geldschieters geven De Graafschap weer lucht: club gaat na tekort van 1 miljoen euro toch de transfermarkt op
De Graafschap lijkt financieel gered. Bij de Doetinchemse club staan geldschieters op om het tekort van circa 1 miljoen euro te dichten. De forse kapitaalinjectie zorgt voor lucht, maar er liggen nog altijd bergen huiswerk te wachten op De Vijverberg.Doetinchem