Goud Koelizjnikov op 1000 meter, brons voor Nuis
UpdateKjeld Nuis heeft zaterdag bij de WK afstanden in Kolomna brons veroverd op de 1000 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand kon in de twaalfde en laatste rit niet tippen aan de winnende tijd van de Rus Pavel Koelizjnikov, die voor eigen publiek in zijn woonplaats finishte in 1.08,33. Nuis eindigde op de derde plaats met 1.08,47. Het zilver ging naar de Rus Denis Joeskov (1.08,43).
Nuis pakte vrijdag al WK-zilver op de 1500 meter. Hij reed toen eveneens tegen de Amerikaan Joey Mantia, die door een roekeloze wissel de Nederlandse kampioen nogal hinderde en na afloop werd gediskwalificeerd. Op de 1000 meter hadden beide schaatsers geen problemen met elkaar.
Nuis is dit seizoen vaste klant op het podium van de 1000 meter. In zes wereldbekerwedstrijden behaalde hij een keer goud, drie keer zilver en twee keer brons. Eind januari moest hij in Stavanger twee keer met miniem verschil het goud aan Koelizjnikov laten (0,02 en 0,03 seconde).
De Russische wereldkampioen op de sprintvierkamp opende in de voorlaatste rit tegen WK-debutant Kai Verbij (zevende in 1.09,13) ijzersterk, maar het verval in zijn slotronde van 27,2 seconden was vrij groot. Daardoor mocht Nuis bij de start van zijn race tegen Mantia nog hopen op goud. De 26-jarige prijsvechter van LottoNL-Jumbo kon echter in zijn slotronde van 26,8 net iets te weinig marge terugpakken op zijn Russische rivaal.
Oudgediende Stefan Groothuis (34), nog altijd olympisch titelhouder op deze afstand, moest genoegen nemen met de veertiende tijd (1.09,71).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Marokko boekt met Ziyech, Amrabat en Mazraoui historische overwinning op Brazilië
Marokko blijft ook na het WK indruk maken. De verrassende nummer vier van het toernooi in Qatar boekte zaterdagavond in Tanger een historische overwinning op Brazilië: 2-1. -
PREMIUM
Zo ziet de Super League van de toekomst eruit: ‘Méér clubs moeten de garantie krijgen van méér duels’
Het Europese topvoetbal zoals we dat kennen, gaat in de komende jaren onvermijdelijk veranderen. Maar welke kant gaat het op? In de serie ‘Oliesjeiks en Super Leagues’ schetst AD Sportwereld de gevaren én de kansen. Vandaag deel 2, met Bernd Reichart, de grote man achter de Super League 2.0. ,,De Super League zoals die nú op tafel ligt, wordt juist een open competitie voor zestig tot tachtig Europese clubs.” -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
PREMIUM
Cuco Martina (ex-FC Twente) staat dinsdag tegenover Lionel Messi: ‘Kan het niet geloven, een jongensdroom die uitkomt’
Nooit eerder keek Cuco Martina zo uit naar een wedstrijd als die van aankomende dinsdag met Curaçao. Dan staat hij tegenover Lionel Messi. ,,Argentinië is net wereldkampioen geworden. En ook nog eens uit hè. Geweldig”, glundert de NAC-aanvoerder.Breda -
PREMIUM
De spagaat van Ronald Koeman: bondscoach heeft na Gibraltar paar maanden de tijd om na te denken
De kansloze afgang tegen Frankrijk (4-0) brengt bondscoach Ronald Koeman meteen in een spagaat. Maandagavond tegen Gibraltar hoeft Oranje zich weinig zorgen te maken, maar wat wordt de koers daarna? Het laatste tijdperk onder Guus Hiddink kan een les zijn - vooral in hoe het niét moet.
-
PREMIUM
Twentse profvoetballer Ninos Gouriye wordt witgoed-installateur: ‘Ga elke dag weer vrolijk aan de slag’
Bij XerxesDZB is Ninos Gouriye begonnen aan een tweede leven. De 32-jarige oud-profvoetballer van onder meer FC Twente en Heracles hervond het plezier in Rotterdam, na foute keuzes die het einde van zijn loopbaan inleidden. -
-
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.”