Kjeld Nuis aast op snelheidsrecord: ‘Met 99 kilometer per uur ben ik niet tevreden’
Kjeld Nuis moet na zijn succesvolle seizoen, met onder meer de olympische titel op de 1500 meter, nog één keer in actie komen. Daarna heeft de 32-jarige schaatser ongeveer een maand vakantie, waarin hij zegt ,,vooral even thuis te blijven”. ,,De maand in Peking was leuk, maar ook echt heel lang.” In Noorwegen staat eerst woensdag nog een nieuwe snelheidsrecordpoging op de schaats te wachten.
,,Ik heb er heel veel zin in”, laat Nuis weten vanuit de bus richting het meer Savalen, waar hij gaat proberen minstens 100 kilometer per uur te schaatsen. ,,Vier jaar geleden in Zweden was het ook fantastisch, maar was de topsnelheid maar twee cijfers (93 kilometer per uur). Ik wil heel graag de drie cijfers halen en ik denk ook dat ik het kan.”
Om dit mogelijk te maken zijn volgens Nuis tussen de vijftig en zestig man voor hem naar Noorwegen gereisd. ,,Heel bizar. Dat voelt best wel als een eer.” Met een aerodynamischere auto om achter te rijden en beter ijs moet het dit jaar sneller gaan. ,,Met 99 kilometer per uur ben ik niet tevreden.”
En daarna zit het seizoen er echt op. ,,De vorige keer deed ik een week niks en pakte ik daarna het fietsje erbij of ging ik naar de sportschool. Maar ik heb in ieder geval een paar weken geen verplichtingen.” In mei begint de voorbereiding op de nieuwe jaargang voor Nuis bij Team Reggeborgh, maar dan zonder zijn gestopte ploeggenote Ireen Wüst. ,,Tuurlijk ga ik haar missen. Op menselijk gebied, maar ook professioneel gezien. Maar ze heeft gezegd: ‘ik blijf echt wel in de buurt, hoor’.”
Nuis zegt nog zeker vier jaar door te willen rijden, tot de Spelen van 2026 in Italië. ,,Dat is echt mijn doel.” Hoe zijn ploeg eruit gaat zien, zegt hij nog niet te weten. ,,Ik ben benieuwd.” Dinsdag werd bekend dat Michel Mulder stopt als assistent van coach Gerard van Velde en dat Louis Hollaar overkomt van Team IKO, voor twee jaar.
,,Ik ken Louis wel, dat is een goede schaatser met veel potentie. Zijn speerpunt is de 1500 meter, maar hij is eigenlijk ook allrounder. Als ploeggenoot is dat heel fijn. Dan kan hij op de fiets lange ritten mee, daar heb je echt wat aan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
ATP en WTA rekenen Wimbledon niet mee voor ranking: ‘Discriminatie is onacceptabel voor ons’
De overkoepelende organisaties in het tennis ATP (mannen) en WTA (vrouwen) delen op de komende editie van Wimbledon geen punten voor de wereldranglijst uit aan de deelnemende spelers. Dit omdat het grandslamtoernooi in Londen weigert spelers uit Rusland en Belarus toe te laten, vanwege de Russische inval in Oekraïne. -
Op deze tijden komt Max Verstappen in actie bij de Grand Prix van Spanje
Als Max Verstappen later terugkijkt op zijn Formule 1-loopbaan zal er altijd een speciaal plekje zijn voor de GP van Spanje. Op het Circuit de Catalunya, nabij de Catalaanse hoofdstad Barcelona, won de wereldkampioen in 2016 zijn eerste Grand Prix. Zes jaar, 23 zeges, 63 podiumplaatsen en 146 later keert Verstappen er eind deze week weer terug. Voor race 147. -
Feyenoord kan vanavond zonder te spelen groepsfase Europa League veiligstellen
Over exact vijf dagen staat Feyenoord in de finale van de Conference League tegen AS Roma. Toch zal Rotterdam vanavond nog even juichen voor AS Roma, dat een belangrijke wedstrijd speelt tegen Torino. -
PREMIUMGroot interview
Jan Boskamp na drama kleinzoon: ‘Voetbal is een goede afleiding, maar voor persoonlijk verdriet werkt het niet’
Jan Boskamp (73) krabbelt langzaam overeind. In november vorig jaar stapte zijn kleinzoon van 19 uit het leven. Na de dood van zijn vrouw Jenny een tweede grote schok in het leven van de voormalig middenvelder van Feyenoord, RWDM en Oranje. Hugo Camps, analist van de Belgische krant Het Laatste Nieuws, zocht de geliefde voetbalanalist op voor een openhartig gesprek. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Zijn bus gaat niet naar Tirana, maar chauffeur Jan wel
In deze rubriek tellen we af naar de Conference League-finale van volgende week woensdag, waarin Feyenoord het in Albanië opneemt tegen AS Roma. Vandaag: Jan de Rek moest de kampioenswedstrijd in 2017 nog missen, maar woensdag is hij erbij. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.