Met deze auto gaat Max Verstappen dit jaar voor de titel
videoRed Bull Racing heeft de nieuwe auto voor het seizoen 2021 gepresenteerd: de RB16B. Echt nieuw wordt de bolide van Max Verstappen niet, het is doorontwikkelde versie van de auto van afgelopen seizoen. Toch koestert het team de hoop de afgelopen maanden een inhaalslag te hebben gemaakt ten opzichte van het dominante Mercedes.
Delen per e-mail
De eerste foto’s en bewegende beelden van de RB16B zijn vanmiddag gedeeld. De auto vertoont grote gelijkenissen met die van de RB16 uit 2020. Het team heeft de herkenbare stijl sowieso nauwelijks veranderd sinds het in de Formule 1 stapte. Dit jaar is niet gekozen voor een speciale ‘livery’, waarmee de testdagen wordt gereden.
Hoewel er geen grote reglementswijzigingen zijn, en de auto’s van alle teams dus min of meer hetzelfde blijven, gaf Red Bull-teambaas Christian Horner eind vorig jaar dat veertig procent van de auto kan worden aangepast. Met andere woorden: er is in potentie alsnog veel terrein te winnen op Mercedes, dat in 2020 weer overtuigend naar beide wereldtitels reed. Dat doet Red Bull met een nieuwe piloot, de tegenvallende Alexander Albon wordt vervangen door de ervaren Mexicaan Sergio Pérez (31).
Red Bull Racing gaat het laatste jaar in van de samenwerking met Honda. De Japanse fabrikant trekt zich terug uit de Formule 1. Daarna neemt het team de krachtbron in eigen beheer. Op de fabriek in Milton Keynes wordt een nieuwe tak ingericht die zich om de motor gaat bekommeren. ,,Het wordt een Red Bull-motor, zoals een Mercedes een Mercedes is”, zei Horner.
Het Formule 1-seizoen begint op 28 maart met de Grote Prijs van Bahrein. Van 12 tot 14 maart wordt eerst drie dagen getest op dat circuit. Er staan dit jaar 23 races op het programma, waaronder één op Zandvoort, op 5 september.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVideo
We hebben onze ziel al verkocht aan Qatar
Subtiel won Qatar de laatste jaren aan invloed. Wereldwijd werd er een web van sponsoring gesponnen. Het WK in 2022 nu nog boycotten? Dat is al lang een achterhaalde discussie, als je kijkt hoe diep Qatar zich al geworteld heeft in het topvoetbal. -
Tot 2025
Officieel: Red Bull maakt ook na komend seizoen gebruik van Honda-motor
Red Bull heeft definitief het akkoord met Honda bekrachtigd om vanaf 2022 de krachtbron van de Japanse motorfabrikant te blijven gebruiken in de Formule 1. De Oostenrijkse renstal zal in de eigen fabriek in het Engelse Milton Keynes een technische afdeling openen waarin de motoren worden onderhouden, meldt het team van Max Verstappen. -
Bazoer gaat weer in de fout: Vitesse gooit smaakmaker uit selectie
Vitesse stapt na een rel de topper tegen AZ in. Coach Thomas Letsch heeft Riechedly Bazoer na misdragingen op de training disciplinair geschorst. Enzo Cornelisse start tegen de club uit Alkmaar in de basis. -
Samuel, Visser en Smet naar finales
Jamile Samuel heeft zich toch weer bewezen als sprintster op een groot toernooi. De 28-jarige Amsterdamse, die al meer dan tien jaar op het hoogste niveau acteert, bereikte op de EK indoor in het Poolse Torun de finale van de 60 meter. -
samenvatting
Stekelenburg terug in Oranje? ‘Zou het zeker niet gek vinden’
Maarten Stekelenburg hoopt dat bondscoach Frank de Boer hem opneemt in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende duels in de WK-kwalificatie met Turkije, Letland en Gibraltar. ,,Ik reken op niets, maar het zou leuk zijn als ik er weer bij zou zitten”, zei de doelman na de zege van Ajax op FC Groningen (3-1).
-
Red Bull-baas Horner: ‘Als Hamilton stopt staat Verstappen bovenaan het Mercedes-lijstje’
Red Bull-baas Christian Horner weet wel wie Mercedes benadert als Lewis Hamilton het mogelijk na dit seizoen voor gezien houdt. ,,Dan staat Max Verstappen bovenaan het lijstje.” -
WK shorttrack
Superieure Schulting emotioneel na opvolging Van Ruijven: ‘Mijn hoofddoel is bereikt’
Suzanne Schulting heeft na het goud op de 1500 meter ook de 500 meter gewonnen bij de WK shorttrack. De Nederlandse bleef in de Optisport Sportboulevard Dordrecht haar Italiaanse rivale Arianna Fontana in de finale voor. Selma Poutsma bezorgde Nederland met het brons nog een medaille. -
Samenvatting
PSV pakt moeizaam drie punten in Sittard bij terugkeer Ihattaren
Het ging niet van harte, maar PSV ging er uiteindelijk wel met de zege vandoor bij Fortuna Sittard. Het werd 1-3 voor de Eindhovenaren, bij wie Eran Zahavi weer de man in vorm was. Mohamed Ihattaren keerde als invaller terug in het team nadat hij vorige week door trainer Roger Schmidt uit de selectie werd gezet vanwege een 'verkeerde attitude’.