Nadal in Indian Wells ook langs Opelka, Halep in uur klaar met Martic
videoRafael Nadal heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De Spanjaard had wel enige moeite met Reilly Opelka. Toch versloeg hij de Amerikaan in twee sets, 7-6 (3) 7-6 (5).
Nadal boekte een ronde eerder op het toernooi in de Verenigde Staten zijn 400ste overwinning op een masterstoernooi. De 21-voudig grandslamkampioen deed dat ten koste van de Brit Dan Evans.
Nadal is dit jaar nog ongeslagen en heeft al zijn achttien partijen gewonnen. Hij is pas de tweede speler uit de geschiedenis die zo lang ongeslagen blijft in een jaar. Novak Djokovic ging hem twee keer voor, in 2011 (41 zeges op rij) en 2020 (26 overwinningen op rij).
Het toernooi van Indian Wells schreef Nadal tot dusverre drie keer op zijn naam. In de kwartfinale neemt de huidige nummer 4 van de wereld het op tegen de Australiër Nick Kyrgios, die in de achtste finales niet in actie hoefde te komen omdat de Italiaan Jannik Sinner zich wegens ziekte terugtrok.
Carlos Alcaraz, de 18-jarige landgenoot van Nadal, zit ook bij de laatste acht spelers. Hij won van de Fransman Gaël Monfils met 7-5 6-1. Alcaraz is de jongste kwartfinalist in Indian Wells sinds Michael Chang in 1989, die toen 17 jaar was. Als Nadal en Alcaraz allebei winnen, treffen ze elkaar in de halve eindstrijd. ,,Het zou geweldig zijn, maar eerst moet ik de kwartfinales winnen”, zei Alcaraz, die nu de Britse titelverdediger Cameron Norrie treft.
Halep
Simona Halep heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Indian Wells. De Roemeense, die het toernooi in 2015 won, had minder dan een uur nodig om te winnen van de Kroatische Petra Martic: 6-1 6-1.
De ongeplaatste Martic behaalde eerder in het toernooi nog knappe zeges op de Russische Liudmila Samsonova en de Britse Emma Raducanu, winnares van de US Open. Tegen Halep leek ze al haar krachten al te hebben verspeeld. ,,Voor mijn gevoel heb ik mijn beste tennis van dit jaar laten zien”, aldus de 30-jarige Halep, die in 2018 in de kwartfinale van Martic won, toen in drie sets. ,,Die partij was zwaarder en duurde langer.”
Halep treft in de halve eindstrijd Iga Swiatek. De als derde geplaatste Poolse had in haar kwartfinale ook minder dan een uur nodig om de zege binnen te halen. Swiatek klopte de Amerikaanse Madison Keys (6-1 6-0).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Robin Haase grijpt naast eerste toernooizege sinds 2016
Robin Haase is er net niet in geslaagd voor het eerst sinds 2016 weer een toernooi te winnen. Op de challenger van Sjimkent in Kazachstan was de Oezbeek Sergei Fomin zaterdag in de finale te sterk voor de 35-jarige Hagenaar: 7-6 (4) 6-3. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Roland Garros
Van de Zandschulp tegen Russische qualifier Kotov, Rus tegen Rybakina
Botic van de Zandschulp begint op Roland Garros tegen de qualifier Pavel Kotov uit Rusland. De 23-jarige Kotov is de nummer 143 van de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat 29ste en is op het grandslamtoernooi in Parijs als 26ste geplaatst. -
PREMIUMKijk op voetbal
Waarom Joseph Oosting de Rinus Michels-award meer verdient dan Erik ten Hag
Onze voetbalexpert Maarten Wijffels verkeert als jeugdspeler en journalist al bijna een leven lang in het Nederlandse profvoetbal. In Kijk op Voetbal signaleert hij de laatste trends, ontwikkelingen en andere opmerkelijke zaken op de velden van wereldsport nummer 1. Vandaag: over de nominaties voor de Rinus Michels-awards -
PREMIUM
Jan Smit denkt in het interview meer aan zichzelf dan aan Heracles
Jan Smit had natuurlijk het beste met zichzelf… euh, ik bedoel met Heracles voor toen hij een dag voor de belangrijkste wedstrijd van de club in zeventien jaar nog eventjes een bom tussen de puinhopen gooide.
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUM
Nyck de Vries: ‘Stap dichter bij F1? Ik heb mijn kans gepakt’
Nyck de Vries (27) proefde in Barcelona een uurtje van zijn jongensdroom, als gelegenheidscoureur bij Williams. ,,F1-coureur ben ik nog niet, maar dit was toch wel speciaal hoor.” -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.